Закачки между приятели/колеги

Най-готиният пчелар
Регистриран: Преди 3 години
Пчелар от: Априлци

Мнение #2071 Преди 4 месеца

kuline написа:Е, няма да си признае, че току го погнали нароилите се в последно време природозащитници, които навремето ги нямаше, защото всеки си гледаше работата, а не търсеше поле за изява.

Той е и пушач като мен и да не му хрумне примерно... пепелник! :D :mrgreen:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #2072 Преди 4 месеца

Иван Мънков написа:Той е и пушач като мен и да не му хрумне примерно... пепелник! :D :mrgreen:

Е, то пепелника е едно на ръка, той е трофей, като еленските рога, но преди това месцето се уползотворява.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2073 Преди 4 месеца

Ангел Йосифов написа:Най вероятно,при последния рояк,не си събрал всичката пчела и сега останалите защитават капана.

Много си прав,много е топло посред нощ стоят отвън на капана и квото и да правиш, подпушване, пръскане с вода винаги остават.При мен е същата работа .Сега отивам да ги затворя и утре ще ги разкарам.
Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #2074 Преди 4 месеца

Kebapa1912 написа:Много си прав,много е топло посред нощ стоят отвън на капана и квото и да правиш, подпушване, пръскане с вода винаги остават.При мен е същата работа .Сега отивам да ги затворя и утре ще ги разкарам.

Не само стоят отвън на кошера-капана,а и по цветовете на липата.Още повече,че в Пловдив,нощно време е осветено и може да работят безспирно :idea:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2075 Преди 4 месеца

Ангел Йосифов написа:Не само стоят отвън на кошера-капана,а и по цветовете на липата.Още повече,че в Пловдив,нощно време е осветено и може да работят безспирно :idea:

Затваряйте ги м/у 3 и 4ч

Мнение #2076 Преди 4 месеца

Калеко Алеко написа:Най-вероятно е да си прав,но след като го заложих отново,дойдоха една шепа пчели/не повече от 50-70 бр. На следващия ден,като се прибрах от работа голяма битка се водеше,та седнах да ги погледам.До вечерта от старите пазачки май нищо не остана,настаниха се други и то доста по-голямо количество. От тогава,всяка вечер до около 8:30 -9:00 ч. се води як бой и редовно събирам по една лопатка пчели.През ноща остават за охрана известно количество и на другия ден пак сначале... :think: :?

Слагай втори капан на метър или ако имаш място на терасата и по далече !Ако имаш капани сложи и при комшийката! :D :D :D

Мнение #2077 Преди 4 месеца

Ангел Йосифов написа:Не само стоят отвън на кошера-капана,а и по цветовете на липата.Още повече,че в Пловдив,нощно време е осветено и може да работят безспирно :idea:

Майсторе,ти отлично си ми проучил локацията, цветовете на липата са на 2м от капана! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Мнение #2078 Преди 4 месеца

И при трите хванати досега ВО в капана е изградена при прехлърлянето в кошер има и далаци!За по малко от 24ч.
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2079 Преди 4 месеца

Kebapa1912 написа:И при трите хванати досега ВО в капана е изградена при прехлърлянето в кошер има и далаци!За по малко от 24ч.

Могат и повече
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #2080 Преди 4 месеца

Чета отатък и невярвам на ушите си. :D :D Защо не влизал роя в тръвната? :D :D :D Ами много са му майките е верния отговор,а по другата тема за търтовка подкрепям Чичо Гошо и Модернизатора. :D :D :D Стара майка има кошера която вече изнемогва горката.Аз имам една такава/рекордьорката 15 рамки пило със синя точка/ и ако даде Господ време утре ще ви я снимам как пак ми направила 2 маточника в дупката. :D :D :D Посъветвайте колегата да подхрани няколко дена ако не очаква паша. ;) :lol: :lol: :lol: :D :D :D

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 гости