Закачки между приятели/колеги

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #3641 Преди 2 седмици

jdrumev написа:... Виж какви кофи... :D :D :lol: :lol:

Не се заглеждай много! :naughty: И не насочвай вниманието на лаиците към кофите. :shhh: Тия кофи са пластмасови .Правиш анти реклама! :oops:
За мед под центрофугата ползвам тенджера от 12 литра и 80 лева, неръждавейка. ;) А после стъклени буркани с различен литраж.От 0.72 до 8 литра.Неръждаема стомана 18/10 и стъкло! Това са материалите за качествен продукт. :thumbup:
Дребни нещица, но умните клиенти ги следят. :shifty:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #3642 Преди 2 седмици

зуница написа:Не се заглеждай много! :naughty: И не насочвай вниманието на лаиците към кофите. :shhh: Тия кофи са пластмасови .Правиш анти реклама! :oops:
За мед под центрофугата ползвам тенджера от 12 литра и 80 лева, неръждавейка. ;) А после стъклени буркани с различен литраж.От 0.72 до 8 литра.Неръждаема стомана 18/10 и стъкло! Това са материалите за качествен продукт. :thumbup:

А....и девици пълнят меда в буркани!
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Мнение #3643 Преди 2 седмици

Дамян Дамянов написа:А....и девици пълнят меда в буркани!

А-а девиците са заети с по-важна работа. :naughty: Тъпчат с боси краченца грозденцето за винце и запрятат високо полите! :pray:
Всяка благинка ;) си има технология и майсторлък . :dance: :whistle:
Майстор - Готвач
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: скоро

Мнение #3644 Преди 2 седмици

зуница написа:Не се заглеждай много! :naughty: И не насочвай вниманието на лаиците към кофите. :shhh: Тия кофи са пластмасови .Правиш анти реклама! :oops:

аз ползвам емайлирана кофа, търся си и подходящ черпак, но за сега без успех, ама то с моите изисквания не се и учудвам :lol:
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #3645 Преди 2 седмици

Супер са му кофичките за слънчугледов мед.Има и с по тъмен цвят за маничката,а ти я БИО-то с тия тенекета им се чудя изкупвачите как им дават тия цен, ;) :lol: :lol: :D :D
Пчелар от: Североизток

Мнение #3646 Преди 2 седмици

jdrumev написа:Супер са му кофичките за слънчугледов мед.Има и с по тъмен цвят за маничката,а ти я БИО-то с тия тенекета им се чудя изкупвачите как им дават тия цен, ;) :lol: :lol: :D :D

Гледам един дядо закачил табела на оградата в Черноморец: бял мед-7 лв., Тъмен мен -9лв. Утре ще снимам табелата, та да взаимстваш. :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #3647 Преди 2 седмици

kuline написа:Гледам един дядо закачил табела на оградата в Черноморец: бял мед-7 лв., Тъмен мен -9лв. Утре ще снимам табелата, та да взаимстваш. :D

При мен цвета е един и същ за това съм го пуснал рядък и гъст. ;) :D :D :lol: :lol:

Мнение #3648 Преди 2 седмици

Перо Мелиферо написа:... ама то с моите изисквания не се и учудвам :lol:

Тази ползвам за гребане на захаросан мед.Сравнително здрава е.
Регистрирайте се, за да видите линка
А тенджерата е по-удобна от кофата да сипване направо в бурканите.Отпада черпака.Тенджерата най-добре да става за индукционен котлон.Повечето неръждавейки не стават.Трябва да може да се ползва за варене на сироп. Да не бездейства когато не се вади мед.:thumbup:
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #3649 Преди 2 седмици

зуница написа:А тенджерата е по-удобна от кофата да сипване направо в бурканите.Отпада черпака.

Не се ли олива направо от тенджерата? То с черпака ме хващат нервите, ама поне е чисто. По-натам мисля да си разпробия една кофа(или друг подходящ съд) точно отдолу и да монтирам канелка като тия за центрофуги. Хем като матуратор ще се получи, хем за наливане директно в буркани...
Пчелар от: Северозапада

Мнение #3650 Преди 2 седмици

Перо Мелиферо написа:Не се ли олива направо от тенджерата? То с черпака ме хващат нервите, ама поне е чисто. По-натам мисля да си разпробия една кофа(или друг подходящ съд) точно отдолу и да монтирам канелка като тия за центрофуги. Хем като матуратор ще се получи, хем за наливане директно в буркани...

Най евтиния и мързелив начин без уливане е с теникето под ъгъл на ръба, ама купуваш от тези с цял капак или изрезваш стандартната. За повече мед съд с канела т.н..

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: и 39 гости