Закачки между приятели/колеги

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #3971 Преди 1 година

jdrumev написа:А от де знаеш ,че тая статия не съм я писъл аз. :D :D :lol: :lol:

:techie-typing: Супер! :handgestures-thumbup:
:text-goodpost:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3972 Преди 1 година

Боян Палов написа:Там човека е писал грамотно, а ти не си способен на такива подвизи. Да ти припомням ли приказката за цървула или и сам ще се сетиш?

И аз съм на тоя принцип.По добре да ме ритне лачен бутуш от колкото съдран цървул. ;) :D :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #3973 Преди 1 година

Боян Палов написа:Да ти се извинявам ли??? Плагиатството е кражба на интелектуална собственост. А интелектуалната собственост е продукт на умствен труд. За теб май труда се свежда само до копането с мотиката!

В този ред на мисли, от къде,, до къде е интелектуална собственост. Споделяме научено от общодостъпни учебници, чийто автори са го научили/преписали от учебници, чийто автори.... и някъде в годините са създателите на теория, чиято основа почива на чужда интелектуална собственост. Вероятно е разписано в закон, но на практика ще спреме да си говорим, защото не можем да цитираме собственика на това, което сме научили. По-приемливо е да се цитира по други причини. Примерно, ако трябва да се придаде достоверност на твърдение или да си измием ръцете, че не сме изтърсили ние тази простотия или, когато е необходимо да докажем твърдение, в което вярваме, а нямаме подробната памет за да докажем научно или..... И тази собственост е една дъвка не, а ластик.

Мнение #3974 Преди 1 година

rumenggr написа:В този ред на мисли, от къде,, до къде е интелектуална собственост. Споделяме научено от общодостъпни учебници, чийто автори са го научили/преписали от учебници, чийто автори.... и някъде в годините са създателите на теория, чиято основа почива на чужда интелектуална собственост. Вероятно е разписано в закон, но на практика ще спреме да си говорим, защото не можем да цитираме собственика на това, което сме научили. По-приемливо е да се цитира по други причини. Примерно, ако трябва да се придаде достоверност на твърдение или да си измием ръцете, че не сме изтърсили ние тази простотия или, когато е необходимо да докажем твърдение, в което вярваме, а нямаме подробната памет за да докажем научно или..... И тази собственост е една дъвка не, а ластик.

Наученото и после пресъздадено със свои думи е едно, а copy/paste на цели текстове - съвсем различно!
За какво се ползваха кавичките?
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
ИПМ

Мнение #3975 Преди 1 година

Боян Палов написа:Наученото и после пресъздадено със свои думи е едно, а copy/paste на цели текстове - съвсем различно!
За какво се ползваха кавичките?

Ама и да копираш си трябва акъль. :D :D :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #3976 Преди 1 година

jdrumev написа:Ама и да копираш си трябва акъль. :D :D :lol: :lol:

Не се оправдавай, виновен си и те това си е.Тия практики от неодавъшното ни тъмно минало де бродеха орки и караконджоли и други кръволоци в тъмата е крайно време да ги отрежем като апендикс.

Мнение #3977 Преди 1 година

jdrumev написа:Ама и да копираш си трябва акъль. :D :D :lol: :lol:

И един Google ти стига!
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
ИПМ

Мнение #3978 Преди 1 година

Чета отатък и се напиках от смях с поста на Аргото. :D :D :D Добре ,че колегата Митков му натри сурата. :D :D Зел той да ми дума за меда от диви пчели,а не си оправи оградата.По лесно му беше с онова БОВ.Аз да го питам с тоя БОВ къв мед продава? :D :lol:
п.п.Майсторе суша,суша нема ко да ядат Пчелоядите. ;) :D :lol: Колеги внимавайте какво пишете тая птица е в червената книга.Обещаха да я сменят от мин. с дивата свиня ама кога ще стане един мин.знае.Майтапя се разбира се ша кажеш че съм я чел. :D :lol: :D :D :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #3979 Преди 1 година

"Аз мога да потвърдя същото поведение на пчелите при наличието на пчелояди. Кратко облитане около 9.30-10 и след това преди залез когато ятото отлита. През другото време буквално е мъртвило и няма летчща пчела,не работят.
На пчелина в гората положението е нормално."
Тоя е железарка. :D :D :lol: :lol: Мойте затоплени още са на кълбета като на баба дето ми плетеше чорапите дето и виках Калци в тоя час. :D :lol: Предавам се ще... :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #3980 Преди 1 година

Е тоя Чанко.Ще кажеш ,че светът се върти покрай неговата поилка. :D Мен цял ден ме боли главата от тия магнитни бури или от жегата той аномалии... :D :D :lol: :lol:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 131 гости