Гъби

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1 Преди 7 месеца

https://youtu.be/jN65UPxo4LU Ако само един дъжд да беше капнал при нас.Щяхме с косата да ги косим отново. :D :D
ИПМ

Мнение #2 Преди 6 месеца

Чета отатък за времето и ви се изумявам какви знания имате по гъбарство. :lol: :D Според мен Майстора ви подхлъзна лекинко.Очаквам днес да покаже някой пачник с кладници. :lol:
ИПМ

Мнение #3 Преди 6 месеца

Перо Мелиферо написа:Я кажи ти какво мислиш за гъбите, след като четеш оттатък би трябвало да си видял дискусията, сподели какво ще никне според теб, все пак си отявлен гъбар :)
пък аз може да го напиша там от твое име, след като по разбираеми причини ти нямаш тая възможност ;)
п.п. ама никой дума не обели за челядинките... :think:

Ами ще никтат гъби според Мъглата. ;) :lol: :lol: Мъглата е вратата към гъбарството това е най важния фактор според мен.След първия дъжд вече има челадинки и пеурки. :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #4 Преди 6 месеца

Перо Мелиферо написа:при тези температури и манатарки? беше ми интересно, за мен е доста хладно...
иначе за сред природата съм напълно съгласен :thumbup:

Бай Иван Печурката казваше,че трябват 20-22градуса,но аз не съм убеден в това твърдение. :lol: :lol: :D
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #5 Преди 6 месеца

jdrumev написа:...че трябват 20-22градуса,но аз не съм убеден в това твърдение. :lol: :lol: :D

От сряда натам ще провериш дали е вярно.По прогноза ще ги има тия градуси.Остава и гъбите да знаят за това.
ИПМ

Мнение #6 Преди 6 месеца

Да не излезна лъжец отново се сетих за една моя фитара.
https://youtu.be/07AlWpd3ZJk Аз като думам,че има за чорбица... :lol: :lol:
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #7 Преди 6 месеца

barkov1982 написа:
https://youtu.be/07AlWpd3ZJk

E са смогнах чак, качвам го ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелар от: Североизток

Мнение #8 Преди 6 месеца

barkov1982 написа:E са смогнах чак, качвам го ;)

Аз не смогвам, ама с подобна снимка създадох темата "В градината през годината". И така всяка година поствах снимки на култивирана припънка. Тази година нямах време да споделя уражая, но не се е разминало - продължават да никнат, все пак са гъби, а след дъжд еее..
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #9 Преди 6 месеца

По принцип не беше това идеята и ич не им разбирам, ама като са ми застанали на пътя какво да ги правя.
Гъби - IMG-571997fd9857249ad78961d04a2268fe-V.jpg
Гъби - IMG_20191126_140259.jpg
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #10 Преди 6 месеца

barkov1982 написа:По принцип не беше това идеята и ич не им разбирам, ............

В казармата, естествено гладни 8-) .Чухме, че има много гъби около летището(есента) и 4-5 аскера с по един чувал в ръката, атака. Мъгла.... мляко! Имаше гъби много. Чат, пат изкача и някой гъбар от мъглата. Накрая с викове и свиркане се събрахме. Резултата - два пълни чувала. Седнахме разбирачите да делиме позната-непозната. Познатите бяха, две шепи челядинка и няколко едри печурки. Опулихме се пред камара гъби с недоверие в погледа. Решихме, че ще търсим разбирач в мъглата. Клякаш и ако имаш късмет, на десетина метра може да видиш нечии крака. Намерихме. Човека рече, "Момчета, изхвърлили сте най-хубавата гъба. Заради тези сърнели, всяка есен съм на летището". Така се запознахме със сърнелата. Никога не съм преяждал така брутално с гъби. Всички(6-7) се събудихме :dance: ! Пак по това време, след една отпуска, цъфнах в Инфекциозна болница със шарка. Там видях отровени от гъби и от яйца :doh: :doh: Много са ми вкусни, но гъбар няма да стана!!!

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 гости