Гъби

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #41 Преди 6 месеца

Вчера и аз направих половин кауфландска торба печурки на една поляна само за 10-15 минути. Тъкмо бяха тръгнали. Като челадинки бяха. Тъкмо ги хапнах. Жената яде на обед. :lol:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #42 Преди 5 месеца

Един доктор ми донесе една торба сърнели вчера, днес ще ги панирам, само така ставали за нещо, иначе били много зле разправя. Някакви други рецепти за сърнелите да предложите? :roll:

solaris60 написа:...печурки на една поляна само за 10-15 минути. Тъкмо бяха тръгнали. Като челадинки бяха. ...

смел си, не може да ти се отрече, такива не бих ги ял пари да ми дават
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #43 Преди 5 месеца

Перо Мелиферо написа:Един доктор ми донесе една торба сърнели вчера, днес ще ги панирам, само така ставали за нещо, иначе били много зле разправя. Някакви други рецепти за сърнелите да предложите? :roll:

Не знам рецепти, но установих, че студени са ми по сладки от колкото топли. Иначе пробвах и панирани и стандартно пържени и чечени на фурна с масло, на другия ден бяха страхотни всички. Дали е имало психологически момент заради това че за пръв път сам си ги брах :think:
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Майстор - Готвач

Мнение #44 Преди 5 месеца

днес в обедната, минавайки през една горичка, реших да потърся гъби за пушалката и се натъкнах на тези, растяха до и от един кавак:
Гъби - 20191211_001.jpg
Гъби - 20191211_002.jpg
Гъби - 20191211_004.jpg
Гъби - 20191211_003.jpg
Гъби - 20191211_005.jpg

на последните две снимки, гуглите са с около 30см диаметър
Майстор - Готвач

Мнение #45 Преди 5 месеца

Пропуснах да попитам, все пак какви са тези гъбки, стават ли за ядене или тц?
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #46 Преди 5 месеца

Перо Мелиферо написа:Пропуснах да попитам, все пак какви са тези гъбки, стават ли за ядене или тц?

И да са ставали вече нестават. :lol: :lol:
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #47 Преди 1 седмица

Очаквасе след тая мъгла и дъжда пак да напълни бурканчетата с манатарки към края на другата седмица.Верно няма да са екстра качество,но с чер пиперец и оцетец са супер за Армагани. ;) :lol: :lol:
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #48 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Очаквасе след тая мъгла и дъжда пак да напълни бурканчетата с манатарки към края на другата седмица.Верно няма да са екстра качество,но с чер пиперец и оцетец са супер за Армагани. ;) :lol: :lol:

Сега ще има много закрепени :D :lol:
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 гости