Гъби

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #11 Преди 6 месеца

Баджанак.1 Цикъл си пред мен да знаеш от дето си ги брал. ;) :lol: :D
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #12 Преди 6 месеца

rumenggr написа:... Там видях отровени от гъби и от яйца :doh: :doh: Много са ми вкусни, но гъбар няма да стана!!!

Дори ядливи гъби расли на "отровено" място стават опасни.Много ядливи гъби в комбинация с алкохол също стават опасни.С гъби не можеш да се наядеш.Толкова са апетитни , че при достатъчно количество преяждането е неминуемо.Много недостатъци имат тия гъби. :o Ама са вкусни! Да му се не види. :drool:
Бера рижийка щот двойника и' млечницата, ако не я видиш че е бяла, по белия сок ще я познаеш.Ако пък и това не видиш ще ти залюти като ядеш.Е, и ако нищо не те спре да я изядеш , ще си държиш гащите.Всички от рода на масловки, манатарки , без ресни от долу стават за хапване.Тук е най опасно да не познаеш дяволската гъба.Ако не видиш , че синее при отчупване пак гащите ще са в ръце.
Те и други синеят и без да са опасни, но синьо ли е пропускаш. Това са тия гъби при, които грешката се наказва с гащи в ръце.А от грешки при другите да пази Господ.
И това ,че червивите гъби не са отровни , не е вярно.Това че диви животни ядат гъби и нищо им няма също не е гаранция, че гъбата не е отровна за човек.Аз отровен от гъби не съм виждал и дано не видя. Но преял с гъби познавам.Години наред гледаше рогаво при вида на гъба.
Има ли гъбари?!
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #13 Преди 6 месеца

зуница написа:Дори ядливи гъби расли на "отровено" място стават опасни.Много ядливи гъби в комбинация с алкохол също стават опасни.С гъби не можеш да се наядеш.Толкова са апетитни , че при достатъчно количество преяждането е неминуемо.Много недостатъци имат тия гъби. :o Ама са вкусни! Да му се не види. :drool:
Бера рижийка щот двойника и' млечницата, ако не я видиш че е бяла, по белия сок ще я познаеш.Ако пък и това не видиш ще ти залюти като ядеш.Е, и ако нищо не те спре да я изядеш , ще си държиш гащите.Всички от рода на масловки, манатарки , без ресни от долу стават за хапване.Тук е най опасно да не познаеш дяволската гъба.Ако не видиш , че синее при отчупване пак гащите ще са в ръце.
Те и други синеят и без да са опасни, но синьо ли е пропускаш. Това са тия гъби при, които грешката се наказва с гащи в ръце.А от грешки при другите да пази Господ.
И това ,че червивите гъби не са отровни , не е вярно.Това че диви животни ядат гъби и нищо им няма също не е гаранция, че гъбата не е отровна за човек.Аз отровен от гъби не съм виждал и дано не видя. Но преял с гъби познавам.Години наред гледаше рогаво при вида на гъба.
Има ли гъбари?!

Чак гъбар не съм, но познавам някоя друга уж... бера манатарка, булка, пачи крак, кладница, печурка, говздейка/челадика и с това се изчерпвам... най хубавата чорба става от говздейката... пък задушени обожавам микса от манатарка, булка и пачи крак, може и вътре малко печурки. Лошото е че дива печурка не съм ял от години, все не мога ги умеря... :(
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #14 Преди 6 месеца

Вратни пържоли с гъбен сос от манатарки не смъкват гащите,но пък главата как боли на другия ден не е истина... :lol: :lol:
Контакт:

Мнение #15 Преди 6 месеца

jdrumev написа:Вратни пържоли с гъбен сос от манатарки не смъкват гащите,но пък главата как боли на другия ден не е истина... :lol: :lol:

Даче кат се заговорихме за гъбки изкарах едно пакетче микс от феизера, жената прави ребърца, утре който иска да работи... :mrgreen:
Гъби - IMG_20191126_175951.jpg
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #16 Преди 6 месеца

nikawr написа:Даче кат се заговорихме за гъбки изкарах едно пакетче микс от феизера, жената прави ребърца, утре който иска да работи... :mrgreen:
IMG_20191126_175951.jpg
Изображение

Гледам булки има в микса. ;) :lol: :lol:
Контакт:

Мнение #17 Преди 6 месеца

jdrumev написа:Гледам булки има в микса. ;) :lol: :lol:

Булката после ще я ...
Иначе Даче има някоя друга ама са малко като цяло, повече пачи крак и манатарка, и купешка печурка... :(
ИПМ

Мнение #18 Преди 6 месеца

Тая година наистина нямаше много,а тия които ги имаше бяха с ниско качество.
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #19 Преди 6 месеца

[quote="зуница"]
Гъбите по начало са трудносмилаеми храни.Ако сте забелязали,има разфасовки по 250-по 400 гр,не съм виждал по кг в търговската мрежа.
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #20 Преди 6 месеца

Бая по-смели сте от мене като чета асортимента гъби, които хапвате.Напоследък аз май се ограничих до тия в магазините.Спокойно и мързеливо.Ама вкуса и удоволствието не са същите. :naughty:
Пържената рижийка е като свинска мръвка .Ама , ама по- така.Сърнелата като свинска печена пържолка, ама и нещо като по-така.От масловката става чудна супичка с вкус и дъх на прясно масло.Размечтах се....

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 гости