Изображение

Коронавирус

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #1 Преди 3 месеца

Пациентите с хипертония и захарен диабет са с повишен риск от инфекция с COVID-19?

Лей Фанг, Георги Каракиулакис, Майкъл Рот

Пациентите с хипертония и захарен диабет са с повишен риск от инфекция с COVID-19? Най-отличителните коморбидности на 32 не-оцелели от група от 52 пациенти с интензивно лечение с нова коронавирусна болест 2019 (COVID-19) в проучването на Xiaobo Yang и колеги1 са били мозъчно-съдови заболявания (22%) и диабет (22%). Друго проучване2 включва 1099 пациенти с потвърден COVID-19, от които 173 имат тежко заболяване със съпътстващи заболявания на хипертония (23 · 7%), захарен диабет (16 · 2%), коронарни сърдечни заболявания (5 · 8%) и мозъчно-съдови заболявания (2 · 3%). В трето проучване 3 от 140 пациенти, приети в болница с COVID-19, 30% са имали хипертония и 12% са имали диабет. По-специално, най-честите съпътстващи заболявания, съобщавани в тези три проучвания на пациенти с COVID-19, често се лекуват с инхибитори на ангиотензин-конвертиращия ензим (АСЕ); Въпреки това, лечението не е оценено нито в едно от двете проучвания. Човешките патогенни коронавируси (тежък остър респираторен коронавирус [SARS-CoV] и SARS-CoV-2) се свързват с техните целеви клетки чрез ангиотензин-конвертиращ ензим 2 (ACE2), който се изразява чрез епителни клетки на белите дробове, червата, бъбреците и кръвоносните съдове.4 Експресията на АСЕ2 значително се увеличава при пациенти с диабет тип 1 или тип 2, които се лекуват с АСЕ инхибитори и блокери на рецепторите на ангиотензин II тип I (ARBs). 4 Хипертония също се лекува с АСЕ инхибитори и ARBs, което води до увеличаване на ACE2.5 ACE2 също може да бъде повишено от тиазолидиндиони и ибупрофен. Тези данни предполагат, че експресията на АСЕ2 се увеличава при диабет и лечението с АСЕ инхибитори и ARB увеличава експресията на АСЕ2. Следователно, засилената експресия на АСЕ2 би улеснила заразяването с COVID-19. Следователно ние хипотезираме, че лечението на диабет и хипертония със стимулиращи ACE2 лекарства увеличава риска от развитие на тежка и фатална COVID-19. Ако тази хипотеза трябва да бъде потвърдена, това може да доведе до конфликт по отношение на лечението, тъй като ACE2 намалява възпалението и е предложено като потенциална нова терапия за възпалителни белодробни заболявания, рак, диабет и хипертония. Друг аспект, който трябва да бъде изследван, е генетичната предразположеност към повишен риск от инфекция на SARS-CoV-2, която може да се дължи на ACE2 полиморфизми, които са свързани със захарен диабет, мозъчен инсулт и хипертония, по-специално при азиатските популации. Обобщавайки тази информация, чувствителността на даден индивид може да бъде резултат от комбинация от терапия и ACE2 полиморфизъм. Предполагаме, че пациентите със сърдечни заболявания, хипертония или диабет, които се лекуват с повишаващи АСЕ2 лекарства, са изложени на по-висок риск от тежък COVID -19 инфекция и следователно трябва да се следи за ACE2-модулиращи лекарства, като АСЕ инхибитори или ARBs. Въз основа на търсенето на PubMed на 28 февруари 2020 г. не открихме доказателства, които да предполагат, че антихипертензивните блокери на калциевите канали повишават експресията или активността на ACE2, следователно те могат да бъдат подходящо алтернативно лечение при тези пациенти.

PIIS2213260020301168.pdf
(411.22 KiB) Свалено 26 пъти
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #2 Преди 3 месеца

Бряяя, аз съм силно рисков...
Ако се загубя в близките седмици - пишете ме бегал...
Па и току-що се завърнах от Софето, значи тази вечер - тройна доза от ваксината!
п.п. Поне тоалетна хартия си имам... :thumbup: Много... :thumbup:
п.п.п. Дано коронката подмине Даката, че тогава лошо - ще умре форума от скука... :D :D :D
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #3 Преди 3 месеца

Днес сутринта ни четоха заповед в която се казва,че ставан началник на звеното за борба с корона вируса ЗБК/демек главн пръскач/. :lol: :lol: Питах за ония 1к лв дето ги убещаха за такива като мен. :lol: :lol: Ама нищо не казаха демек не съм на първа линия. :lol: :lol: :lol: Питах и ако има някой алергичен към тоя препарат и го умора кой ша е виновен... ;) :lol: :lol: :lol: Абе има Господ, рикията не можах да прекарам ама ся съм до бидоните с 60% спирт.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #4 Преди 3 месеца

morriddin написа:
п.п.п. Дано коронката подмине Даката, че тогава лошо - ще умре форума от скука... :D :D :D

Черен гологан не се губи! :lol:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Регистриран: Преди 1 година
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #5 Преди 3 месеца

Ето защо затвориха фитнесите... :lol:

Изображение
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #6 Преди 3 месеца

Снощи кат пиках до болка изведнъж сите комшии излезна да ми ръкопляскат . Ама свърших и не можа да излеза на бис връмугу :eek:
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
ИПМ

Мнение #7 Преди 3 месеца

Remi написа:Снощи кат пиках до болка изведнъж сите комшии излезна да ми ръкопляскат . Ама свърших и не можа да излеза на бис връмугу :eek:

Довечера,ама се чудя не е ли опасно да излизаме масово по прозорците да пляскаме... ;) :lol: :lol: Според мен трябва една гуляма да жулнеш или две и чак тогава да пляскаме,а гледай,че сме и пропели... ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #8 Преди 3 месеца

dvd111 написа:Ето защо затвориха фитнесите... :lol:

Изображение

Това е добре.Виж ко става от Италия или Испания да се върнеш
Изображение :lol: :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #9 Преди 3 месеца

Новини от последния час:
Всичко дезинфекцирано и избърсано.Спестени 0,5л дезинфинктант за обед.Казаха,че не е вреден за човешкото здраве,но ние "докато не опитаме не вярваме"/Данче Друмевски/ :lol: :lol:
Регистриран: Преди 1 година
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Пловдив

Мнение #10 Преди 3 месеца

jdrumev написа:Новини от последния час:
Всичко дезинфекцирано и избърсано.Спестени 0,5л дезинфинктант за обед.Казаха,че не е вреден за човешкото здраве,но ние "докато не опитаме не вярваме"/Данче Друмевски/ :lol: :lol: :text-bravo:
:drinkingbuddies: :drinkingcheers: :text-bravo: за довечера крилце! :lol:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 92 гости