Коронавирус

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #201 Преди 1 седмица

Triballi написа:Едно нещо ме озадачава, всяка година ли ще затварят света за по няколко месеца когато короната се появи отново? Както грипа отминава и се появява циклично всяка година със свойте разновидности така би трябвало да е за напред и с короната.Така или иначе и този вирус ще мутира и ще циркулира за напред.Ще го премахнат от лицето на земята ли с тези мерки? А и много други подобни и нови болести ще има със сигурност ...

3 месеца в това положение, и след това няма да има какво да затварят и блокират... Най-много идващата зима да извъртим една гражданска, пък белким тръгнем напред... :oops:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Контакт:

Мнение #202 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:Майките на спорите не са ли бацилите.В смисъл спорообразуваща бактерия ако не е спорообразуваща се нарича бактерия.
Може и да бъркам преди време ги учех тия антракси, ботулизми и т.н..

Миии ба ли маа му Жоре, и аз не съм биолог, но знам че бактериите се размножават с делене и пъпкуване, а гъбите/плесените примерно със спори... някой по запознат може да поясни!
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #203 Преди 1 седмица

boris написа:Жоре, не знаеш кой е Алексей.
Недей така с бутонките!

Знам кой е и не казвам нищо лошо за него.
Само искам нов да разбере, че знам и той кой е.
А ти знаеш ли, че Гогол е искал да му изтрият всичките мнения от другия форум? :lol:
То па едни мнения.... :lol:
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Майстор - Готвач
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: скоро

Мнение #204 Преди 1 седмица

Triballi написа:Едно нещо ме озадачава, всяка година ли ще затварят света за по няколко месеца когато короната се появи отново? Както грипа отминава и се появява циклично всяка година със свойте разновидности така би трябвало да е за напред и с короната.Така или иначе и този вирус ще мутира и ще циркулира за напред.Ще го премахнат от лицето на земята ли с тези мерки? А и много други подобни и нови болести ще има със сигурност ...

не, просто ще го преболедуваме, кой на крак, кой на легло, кой в болница, а някой ще се срещнат със Св. Петър
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #205 Преди 1 седмица

Идеята е , че гепи ли ни яко няма да издържи системата и ще мрът и от други работи хората.
Като натръшка докторите а ти паднеш и си счупиш ръката кой ще ти я гипсира.
Къде по развити държави се пробваха ама видя в Италия по няколкостотин умрели на ден сега в Испания пак по няколкостотин на ден а в Мадрид умрялите ги консервират в ледена пързалка, че няма кой да ги погребва няма инвентар.
В Белгия тия в старческите домове няма да ги местят в болници.
Великобритания бе по лабава ама тия дни доста затегнаха нещата.
В Куба се справят що са остров и лекарите са с голям опит основния процент в бюджета е от тяхните мисии зад граница да се разправят с ебола и т.н..
Япония се справят добре ама там е ред и десциплина дори без Ковид ползват милиони маски а дезинфектанти на всякъде.
Едва ли има държава де би издържала масиран удар на Ковид 19 без да се вземат мерки.
Испанския грип е покосил милиони за около 2г., България е минала само с 80хил. ама хората били с волове и магарета и чат пат с коне тоест трудноподвижни а и белогвардейците са помагали хората.
Контакт:

Мнение #206 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:Идеята е , че гепи ли ни яко няма да издържи системата и ще мрът и от други работи хората.
...

Жоре, след няколко месеца няма да има кой да вкарва пари в Държавата, следователно няма от де да се плати на Доктори, няма да има пари за лекарства, рехабилитации и т.н.... та линията наистина е мноого тънка, и докато една Белгия или Италия може да си позволи 3-4 месеца спряла икономика, то при нас ще е смъртна присъда за и без това едва кретащата ни икономика.... :( Работата ми е свързана с много контакти с хора от дребният и средният бизнес, положението вече е трагично, а не са минали и две седмици... :(
Майстор - Готвач
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: скоро

Мнение #207 Преди 1 седмица

nikawr написа:Бъркаш Перка, бактерията няма нищо общо със спората, пък камоли спора да се образува в бактерия?

"Бактериалните спори са средство за преживяване на бактериите в условия на неподходяща температура, липса на необходимите им нутриенти, промени в киселинността на средата и в такава форма бацилите на могат да се размножават. При попадане в неблагоприятни условия вегетативната бактериална форма преминава в спора (спорулира) за период от няколко часа до едно денонощие."
Изображение
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
Контакт:

Мнение #208 Преди 1 седмица

Перо Мелиферо написа:"Бактериалните спори са средство за преживяване на бактериите в условия на неподходяща температура, липса на необходимите им нутриенти, промени в киселинността на средата и в такава форма бацилите на могат да се размножават. При попадане в неблагоприятни условия вегетативната бактериална форма преминава в спора (спорулира) за период от няколко часа до едно денонощие."
Изображение

Ендоспората не е баш спора Перка, и не всички бактерии го могат. Спората е стедство за размножаване, а ендоспората за преживяване. Така поне си го обяснявам на прима виста.
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #209 Преди 1 седмица

nikawr написа:Ендоспората не е баш спора Перка, и не всички бактерии го могат. Спората е стедство за размножаване, а ендоспората за преживяване. Така поне си го обяснявам на прима виста.

Малко помощ? ;)
https://bg.wikipedia.org/wiki/Спора
Контакт:

Мнение #210 Преди 1 седмица

зуница написа:Малко помощ? ;)
https://bg.wikipedia.org/wiki/Спора

Извадка: „...Терминът спора може да се отнася и за стадий от живота на бактериите. Тези спори обаче са по-познати като ендоспори и не са „истински спори“ в значението, което се обсъжда в тази статия.”
Та изначално разговора беше за размера на спората и бактерията на графиката която бях дал. Предполагам че размерите на графиката са осреднени, но все пак е ориентир за размера. Като гледам с микроскопа на увелеичение х1200 бактериите ги виждам като мърдащи точки, а спората на ноземата или полена си се виждат добре. Което горе долу съответства като показаното на графиката.

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: , , , и 24 гости