Коронавирус

Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #211 Преди 1 седмица

nikawr написа:Ендоспората не е баш спора Перка, и не всички бактерии го могат. Спората е стедство за размножаване, а ендоспората за преживяване. Така поне си го обяснявам на прима виста.

Спорите при гъбите са средство за размножаване, а при бактериите са средство за оцеляване и разпространение. И да, не всички бактерии образуват спори, по спомени това е и разликата м/у бактериите на ЕГ и АГ ;) . Мисълта ми беше, че размерите на картинката не са съвсем коректни и биха могли да те подведат, нали се увличаш по микробиологията...
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #212 Преди 1 седмица

Перо Мелиферо написа:Спорите при гъбите са средство за размножаване, а при бактериите са средство за оцеляване и разпространение. И да, не всички бактерии образуват спори, по спомени това е и разликата м/у бактериите на ЕГ и АГ ;) . Мисълта ми беше, че размерите на картинката не са съвсем коректни и биха могли да те подведат, нали се увличаш по микробиологията...

Писах и преди, размерите изглежда са осреднени и така са съвсем коректни. Както има полен по 200 микрона има полен 20микрона. Същото е и с бактериите и вирусите. Тази графика беше по скоро да покажа колко са дребнички вирусите и как една бактериална маска не върши почти никаква работа за защита от вируси. И защо когато се влиза във вирусна среда маските са мааалко по различни... ;)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #213 Преди 1 седмица

Затова има вече много болни скиори,пардон лекари! :roll:
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #214 Преди 1 седмица

Георги написа:Знам кой е и не казвам нищо лошо за него.
Само искам нов да разбере, че знам и той кой е.
А ти знаеш ли, че Гогол е искал да му изтрият всичките мнения от другия форум? :lol:
То па едни мнения.... :lol:

И аз ужким знам, само не знам Алексей алтер его ли му е или е обратното. Но един ден, живот и здраве, като ни посети на сбирката, всичко ще си каже :D
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #215 Преди 1 седмица

Перо Мелиферо написа:И аз ужким знам, само не знам Алексей алтер его ли му е или е обратното. Но един ден, живот и здраве, като ни посети на сбирката, всичко ще си каже :D

Алексей подарява пауловнии, които не са му необходими, на много пчелари . За знанията няма да уточнявам.
Гогол е един от пожелалите подарък и е получил пауловнии от Алексей, за което му благодари в другия форум.
Иначе двамата нямат нищо общо!
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Регистриран: Преди 9 месеца

Мнение #216 Преди 1 седмица

"Най-бързата ръка на югоизточна Азия"

Новите герои на новото време... :lol:

https://youtu.be/SemyhyoNw-Q

Мнение #217 Преди 1 седмица

Николай Марков е дяволски прав, за съжаление!
https://www.youtube.com/watch?v=SVK7vPT0yKs

Мнение #218 Преди 1 седмица

Пчелар със специални заслуги

Мнение #219 Преди 1 седмица

Преди един час говорих с мой приятел от Франция. На ден ги пушат по един час с декларация до магазин или аптека на не повече от един км.. И никъде другаде. Не ми се ще да предричам, но ми се струва, че това може и тук да дойде. Та правете си сметката. Четете какво прави Слави и действайте. Успех на всички и наздраве!
Аз се ваксинирам вече с трета доза.
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #220 Преди 1 седмица

boris написа:Преди един час говорих с мой приятел от Франция. На ден ги пушат по един час с декларация до магазин или аптека на не повече от един км.. И никъде другаде. Не ми се ще да предричам, но ми се струва, че това може и тук да дойде. Та правете си сметката. Четете какво прави Слави и действайте. Успех на всички и наздраве!
Аз се ваксинирам вече с трета доза.

Ачката го предрече това, аз също го мисля отдавна и им думам на колегите, ама на тях майтап им се струва. А майтап на голо си е живо гласене. :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: и 17 гости