Селскостопанска политика

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1 Преди 1 месец

Днес гледах,че ще субсидират кладниците по 7лв/бр уфтцсъ/5 букви 6 грешки/.
Значи изкупната цена ми ареса 5лв/кг,субсидията също ми ареса 7лв/бр.Цяла слет обед смятах,смята и не ми излезе сметката при рандеман 60/40 в магазинната мрежа.Оказа се,че не е изгодно да гледаш,а да колиш и продаваш.След тоя К-19 мед и джифил ли да си купиш или агнешко? ;) :lol: :lol: При тая цена на Джинжифила според мен е да се субсидира точно той,а с изкараните пари да се вкарват агнета.Казвам агнета,а не шилешко или овче.Защо много хора не са опитвали ко е агне. ;) :lol: :lol: Щом дават по 7лв за агне колко ли е за слонь? :think: :lol: :lol: :lol:
Регистриран: Преди 11 месеца
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2 Преди 1 месец

jdrumev написа:...Цяла слет обед смятах,смята.........Оказа се,че не е изгодно да гледаш,а да колиш и продаваш...

Браво, Дака! Ей с такива революционни открития, ще се възроди световната икономика! :clap: :clap: :clap:
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #3 Преди 1 месец

jdrumev написа:. ;) :lol: :lol: Щом дават по 7лв за агне колко ли е за слонь? :think: :lol: :lol: :lol:

По неколко години, зависи от адвокатите
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
ИПМ

Мнение #4 Преди 1 месец

dvd111 написа:Браво, Дака! Ей с такива революционни открития, ще се възроди световната икономика! :clap: :clap: :clap:

А революция не,тайничко се надявам да пуснат и за опрашване. ;) :lol: :lol:
Едно време ква овча създарма имаше почти без пари.По 10л вино пиеше 2кг,а ся ко стана 10л/вино продавам и два дена работя да я кусам.Верно трябваше и работник с глас да Блее докато стоваряхме ама моеше всички да си я позволим... ;) ;) :lol: :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #5 Преди 1 месец

barkov1982 написа:По неколко години, зависи от адвокатите

Абе знаеш ли като вече си толкова ербап колко струва 1кг/био тор? ;) :lol: :lol:
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #6 Преди 1 месец

jdrumev написа:Абе знаеш ли като вече си толкова ербап колко струва 1кг/био тор? ;) :lol: :lol:

Мерси :lol:
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
ИПМ

Мнение #7 Преди 1 месец

barkov1982 написа:Мерси :lol:

За мерси не ме търси :lol: :lol: , а колко много соли за пчелите ще ше да си имаш без пари ако отглеждах ме свободни слонове. ;) :lol: :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #8 Преди 1 месец

Регистрирайте се, за да видите линка
Е как ша влезнат БИО-то в гулемите вериги магазини масово? :lol: :lol: Нали на повечето няма да отговаря продукцията. :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #9 Преди 1 месец

Като гледам търсят сезонни работници в много страни.На два акъля съм да тръгна. :lol: :lol: За 200 паунда на ден+храна на бугато и 5 звезден хотел мой и за Англия. :lol: :lol: Сега е момента правитеството да удари едно рамо на всички нас/не само пчеларите,не и на тия БИО ала бала/.Баба казваше"Кой работи той ще яде".Аз мисля,че сега е момента"Избери Българското".Веригите магазини клатя,това е ясно,но ако почнем да копуваме всички ние Българско само,ще клекнат.Преди време един колега спомена такъв метод за бензиностанции.... ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #10 Преди 1 месец

Вчера, 20:37#1127
Георги Куров Георги Куров е офлайн
Заслужил Автор
Регистриран
21.11.2014
Пчеларски район
с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
Магазините са сложени, овошките са в силата си. Ако не отровят летящата пчела при пръсканията след седмица ще берат рапица и ще се разширяват още. При пръскането на житата хвърлиха по една лопатка подмор, в полето вече не може да се прави ефективно пчеларство.

На мен мой да не вярвате,но тоя челяк си разбира от работата. ;)
Брата и той разбира,но тоя народ мед не яде много,а туй дето яде не е дето е помнил.Третирайте колеги за акар когато видите такъв подмор с ОК през два цикъка. ;) То ясно ,че мед няма да се яде,но е подобре от ЕГ. ;) :lol: :lol:Чакам само деня когато някой ще се подпише,че еди кой си препарат умори татко и уйчо.... ;) :lol:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 гости