Пчелна отрова срещу Коронавирус

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #1 Преди 1 месец

Инхибиторни ефекти на пчелната отрова и нейните компоненти срещу вируси in vitro и in vivo.

Пчелна отрова (BV) от пчели (Apis Melifera L.) съдържа най-малко 18 фармакологично активни компонента, включително мелитин (MLT), фосфолипаза А2 (PLA2) и апамин и др. Пчелната отрова е безопасна (зависи от дозата) при лечение на хора и е доказано, че притежава различни лечебни свойства, включително антибактериални и антипаразитни свойства. Независимо от това, антивирусните свойства на пчелната отрова не са добре проучени. Следователно ние идентифицирахме потенциалните антивирусни свойства на пчелната отрова и нейния компонент(мелитин) срещу широк панел от вируси. Съвместната инкубация на нецитотоксични количества пчелна отрова и мелитин(основният компонент на пчелната отрова), значително инхибира репликацията на обвитите вируси като грипния вирус A (PR8), везикуларен стоматит вирус (VSV), респираторен синцитиален вирус (RSV) и Херпес симплекс вирус (HSV). В допълнение, пчелната отрова и мелитин също инхибират репликацията на не-обвити вируси като Enterovirus-71 (EV-71) и Coxsackie Virus (H3). Такива антивирусни свойства се обясняват главно с вируциден механизъм. Освен това, мелитин защити мишки, които са били предизвикани със смъртоносни дози патогенни грипни вируси A H1N1. Следователно, тези резултати предоставят доказателства, че пчелната отрова и мелитин могат да бъдат потенциален източник като обещаващ антивирусен агент, особено да се развият като антивирусен агент с широк спектър.

JM2016Dec.pdf
(1.32 МиБ) Свалено 14 пъти
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2 Преди 1 месец

Дамян Дамянов написа:Инхибиторни ефекти на пчелната отрова и нейните компоненти срещу вируси in vitro и in vivo.

Пчелна отрова (BV) от пчели (Apis Melifera L.) съдържа най-малко 18 фармакологично активни компонента, включително мелитин (MLT), фосфолипаза А2 (PLA2) и апамин и др. Пчелната отрова е безопасна (зависи от дозата) при лечение на хора и е доказано, че притежава различни лечебни свойства, включително антибактериални и антипаразитни свойства. Независимо от това, антивирусните свойства на пчелната отрова не са добре проучени. Следователно ние идентифицирахме потенциалните антивирусни свойства на пчелната отрова и нейния компонент(мелитин) срещу широк панел от вируси. Съвместната инкубация на нецитотоксични количества пчелна отрова и мелитин(основният компонент на пчелната отрова), значително инхибира репликацията на обвитите вируси като грипния вирус A (PR8), везикуларен стоматит вирус (VSV), респираторен синцитиален вирус (RSV) и Херпес симплекс вирус (HSV). В допълнение, пчелната отрова и мелитин също инхибират репликацията на не-обвити вируси като Enterovirus-71 (EV-71) и Coxsackie Virus (H3). Такива антивирусни свойства се обясняват главно с вируциден механизъм. Освен това, мелитин защити мишки, които са били предизвикани със смъртоносни дози патогенни грипни вируси A H1N1. Следователно, тези резултати предоставят доказателства, че пчелната отрова и мелитин могат да бъдат потенциален източник като обещаващ антивирусен агент, особено да се развият като антивирусен агент с широк спектър.

JM2016Dec.pdf
JM2016Dec.pdf

Айдеее,всички приятели и близки хора от утре с мен на пчелина.Без предпазни мрежи :D :D :D
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #3 Преди 1 месец

iuli1971 написа:Айдеее,всички приятели и близки хора от утре с мен на пчелина.Без предпазни мрежи :D :D :D

По-добре без гащи. :shifty: Изпъване и обтягане на бръчките. :clap: Двоен ефект! :text-bravo: А някой може и да зарадва булката в къщи?! :angelic-flying:
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #4 Преди 1 месец

След като разграбиха лекарствата за малария и краста не ми се мисли, ако някой професор го цитира това по телевизията какво ще става.
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #5 Преди 1 месец

miro написа:След като разграбиха лекарствата за малария и краста не ми се мисли, ако някой професор го цитира това по телевизията какво ще става.

Е ко да стане?Вече е доказано,че яйцата от кафява кокошка не помагат срещу К-19 колкото и да са редки сега. ;) :lol: :lol: :lol:Гледай Черната е друга работа. ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #6 Преди 1 месец

miro написа:След като разграбиха лекарствата за малария и краста не ми се мисли, ако някой професор го цитира това по телевизията какво ще става.

Може да късаш билетчета на входа на пчелина :lol:
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: и 55 гости