Изображение

Породи пчели - видеочат

Профилна снимка
rumenggr
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Пчелин 615м.н.в., общ. Драгоман, система Лангстрот-Рут

Мнение #21 от rumenggr » Преди 1 седмица

vasilevsa написа:Айде и другия. Казах, че няма да участвам. Исках да има и друг практик в селекцията щото Дони съвсем не е единствен а един от многото селекционери на бъкфаст. Но ти смяташ ли, че няма такива и на карниката? Нямам нищо лично срещу него ама не може да го разберете. Дразни ме негативното отношение към хората , които не искат да работят с този хибрид, а държат на краинките, защото им пасват по-добре. Аз имам право да работя с каквото си искам, както и ти, и всеки друг. Информация за нещо се стремя да получавам винаги от потребител, а не от търговец(колкото и подготвен да е той). Винаги е по-обективна, тъй като водещите мотиви са различни. какво ще стане в такъв хипотетичен спор да речем бай Мичо участва примерно, Дони ще говори всички други ще му пляскат ,а той ще се чуди къде да се завре, че това си е жив фарс. Казвам нямам нищо лично срещу него и срещу работата му.

Нищо не се е случило, а ти пак опъна тирантите. Ако искаш работи и с Баскервилски кучета. Аз не робувам на имена!!!! Точно както и ти, се стремя да подбирам пчелите за да съм удовлетворен от труда си и да ми е сито окото. И аз си имам свои критерий. Въобще не ме интересува как се казва пчелата и как е облечена. Ако премахнем имената на расите и гръмките звания на разни институти, ще видиш че всички търсим нещо според критериите си. Добрия практик- майкопроизводител е полезен за нас и не породата е водеща.
Дамян се вбеси, ама май има защо!
Профилна снимка
nikawr
Стаж: Пчелар

Мнение #22 от nikawr » Преди 1 седмица

Ще е вбеси, щото чата не е започнал а припирните почнаха...
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #23 от Дамян Дамянов » Преди 1 седмица

vasilevsa написа:Написали сме го и то много добре не се съмнявай. Не всичко е до гени и го разбери, има и еволюционно напасване към средата, само че за да се случи се искат много години и много поколения хора ще потънат в забвение. Най-добрия селекционер е природата. Каква среда на обитание има бъкфаста? Каквато селекционера е създал в умствената си постройка и е комбинирал гените, но това не значи че е като магданоз да пасва на всяка манджа. Защо са изведени морфологични характеристики на карниката, а на бъкфаста - не, ама то няма как. Затова едното е раса е другото хибрид. Изчерпих темата. Повече няма да пиша за породи и раси.

Влиза през едното, излиза през другото. Не мога да разбера защо се набирате като балканче на баир.
Къде си видял аз да казвам, че природата не е добър селекционер? Природата е най-добрият селекционер, но работи бавно(точно както и ти казваш) и рядко е в полза на човека. Идеалната пчела няма жило, няма неприятели, няма пчелар, който да и взема меда, а тя произвежда точно толкова мед, колкото да я избута през зимата(период на безпашие). Е на мен такава пчела не ми трябва, мога да си купя декоративни рибки и да им се радвам или пък да отглеждам пеперуди, доста по-красиви са.
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвежващ мед - Mellarius
Профилна снимка
kuline
Пчелар от: Североизток

Мнение #24 от kuline » Преди 1 седмица

Такъв пост написах, а нещо сме смарънгяса. Защо се впрягаш бе Ангеле? Мен не ме интересуват породи, раси и тем подобни. Интересуваме да създам силно пчелно семейство, което да ми се отплати за положения труд. В чата няма да ръкопляскаме, както и да освиркваме, но аз, поне за мен си мисля, че ще добия информация, която пресявайки я през моето виждане мога да оползотворя в практиката. Ти си освободен от чата - нали си на смяна. И не се впрягай толкова, че ще изгори някой ни лук ял, ни лук мирисал :D
Профилна снимка
kuline
Пчелар от: Североизток

Мнение #25 от kuline » Преди 1 седмица

Дамянее, не си спазваш обещанието!
Профилна снимка
jdrumev
Пчелар от: 5 години

Мнение #26 от jdrumev » Преди 1 седмица

vasilevsa написа:Ами това изобщо не е отговор дето си написал. Друмев ми е в игнор листата и неговите умозаключения не ме вълнуват. Това че ракията му идва в повече не е мой проблем и си е моя работа дали ще отговарям на глупости или не. Тоя филм сме го гледали.

То един човечец ми прати 2,5л и вие ми завидяхте. :D Ако искаш да направим с теб тая вечер дебат колко раси пчели има в европа доказани.Аз твърдя,че са над десет. :D
Профилна снимка
jdrumev
Пчелар от: 5 години

Мнение #27 от jdrumev » Преди 1 седмица

kuline написа:Дамян, мисля, че отговори на това твое предложение. На чата освен основната тема непринудено се дискутират и други теми, чрез които сме си полезни един на друг. Друмев, може да потвърди, ама май е сърдит от дискусиите в другата стая :)

Аз да се сърдя? :D Глупости кеф ми прави даже да комуникирам/ох бат Венци/ с колегата Друм. ;) :D
Профилна снимка
Георги 1974
Пчелар от: Северозапада

Мнение #28 от Георги 1974 » Преди 1 седмица

Дамян Дамянов написа:Горкият, ще го изядем :lol: Абе хора, вие какво пиете бе? Гони ви параноята, за пчели говорим, само да напомня.
Как така седмици наред бълвате рекламни брошури за Карника, а накрая се оказа, че не сте подготвени? Ами...да си бяхте написали домашното, тогава щяхте да разберете, че такова животно като "чиста" пчела нема. Тогава щяхте да включите и защо не ми харесва идеята за породи, а за добре свършена работа от селекционер(без значение дали е на "Карника" или на "Бъкфаст или на "Лигустика").

Дамянов аз не вдевам от раси пчели.Много пъти съм пробвал да чета Дони/за обща култура/ и не му разбирам и 50% от нещата дето обяснява.Мисля че бай Мичо ще вдене по малък % и от мен.
Ясно е като бял ден че бай Мичо няма никакъв шанс срещу Дони
Бай Мичо колко умен и интелигентен да е, не е луд и няма да се включи във видеочата.
Поне така мисля.
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Контакт:

Мнение #29 от Дамян Дамянов » Преди 1 седмица

Профилна снимка
Дамян Дамянов
Контакт:

Мнение #30 от Дамян Дамянов » Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:Дамянов аз не вдевам от раси пчели.Много пъти съм пробвал да чета Дони/за обща култура/ и не му разбирам и 50% от нещата дето обяснява.Мисля че бай Мичо ще вдене по малък % и от мен.
Ясно е като бял ден че бай Мичо няма никакъв шанс срещу Дони
Бай Мичо колко умен и интелигентен да е, не е луд и няма да се включи във видеочата.
Поне така мисля.

Това не е мерене на ***** , а разговор.

Назад към