Пчеларски център Русе - Вече и в Бургас

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #71 Преди 2 години

:shhh:
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #72 Преди 2 години

Е наздраве тогава!
Пчеларски център Русе - Вече и в Бургас - IMG_20170517_200740.jpg
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #73 Преди 2 години

Дамян Дамянов написа:
Бат Тянко написа:Да! Точно това на което пише допълващ фураж за пчели, са най яките добавки за силни и доходоносни пчели. Същите гарантират нулиране на зимната смъртност.

Не може да се гарантира нулева смъртност при пчелите. Друг е въпроса какви са резултатите.
Днес говорих с 3-ма колеги, имат по 2-3 магазина с акация, а проблема е, че нямат празни :dance: Чакам да обявят последните резултати, тоест след центрофугата. :lol:

Имат по два запечатани магазина, а третия не е. В събота ще сваля магазините, а в неделя ще ги върна да ги оберат. Слабаците вече са на по 8-9 рамки пило, липата ще я хвана!
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #74 Преди 2 години

Росен написа:
Дамян Дамянов написа:
Бат Тянко написа:Да! Точно това на което пише допълващ фураж за пчели, са най яките добавки за силни и доходоносни пчели. Същите гарантират нулиране на зимната смъртност.

Не може да се гарантира нулева смъртност при пчелите. Друг е въпроса какви са резултатите.
Днес говорих с 3-ма колеги, имат по 2-3 магазина с акация, а проблема е, че нямат празни :dance: Чакам да обявят последните резултати, тоест след центрофугата. :lol:

Имат по два запечатани магазина, а третия не е. В събота ще сваля магазините, а в неделя ще ги върна да ги оберат. Слабаците вече са на по 8-9 рамки пило, липата ще я хвана!

На тези слабите, можеш да им даваш сироп поне още 2 седмици. Отвори ги и виж дали запечатват сиропа, но на 99% съм сигурен, че нищо няма да остане до липата. Според мен, няма да можеш да задължиш другите семейства, направи по още една отводка, че да не хванат пътя.
Всяка година се повтаря едно и също, гледай да не се изроят.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #75 Преди 2 години

Дамян Дамянов написа:
Росен написа:
Дамян Дамянов написа:Не може да се гарантира нулева смъртност при пчелите. Друг е въпроса какви са резултатите.

На тези слабите, можеш да им даваш сироп поне още 2 седмици. Отвори ги и виж дали запечатват сиропа, но на 99% съм сигурен, че нищо няма да остане до липата. Според мен, няма да можеш да задължиш другите семейства, направи по още една отводка, че да не хванат пътя.
Всяка година се повтаря едно и също, гледай да не се изроят.

Имат по 1-2 пити, но не ми мирише на сироп. Утре ще почивам, в неделя ще направя отводките.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #76 Преди 2 години

Едно въпросче. Днес, към 10 часа, решетки ли видях на Центъра или съм объркал адреса? Ако съм объркал, язък за студеното розе.
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #77 Преди 2 години

Да не си се натресъл в зандана? Решетки няма. Може да е било кофи тайм? А розето отиде. Ама ти не бой се. Аз крава нямам.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #78 Преди 2 години

Зандана? Сакън! Видяха ми се вътрешни решетъчни щори. Розето го носех, и няколко будвайзерчета. Имах време само за по отскок. Но... Другата седмица пак ще мина от там. Този път първо ще звънна.
Проф.

Мнение #79 Преди 2 години

Еееее Румене и аз пия розе, щом е черпалка, но всички с Бат Тянко искате да пиете :lol: :lol:
Пчелар от: Североизток

Мнение #80 Преди 2 години

tarty написа:Еееее Румене и аз пия розе, щом е черпалка, но всички с Бат Тянко искате да пиете :lol: :lol:

Бе то всички сме смоци, ама не можем да докараме сладката приказка на Стоенчо :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Назад към Събития

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 гости