Породи пчели - видеочат

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #11 Преди 2 години

бай Мичо написа:Довечера ще е прИмоцията на "тайната" нова раса :D .

Нали няма да показваш Златарика beer? :D
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #12 Преди 2 години

Дамян Дамянов написа:Следва продължение на темата Бъкфаст или Карника...
Тази вечер, малко след 20:00 ще направим първия за сезона видеочат :D

Дони се съгласи да участва, а сега остава и бай Мичо да си запише всички въпроси, които го интересуват.
Бай Мичо пита - Дони отговаря! ;)
Всички, които имат въпроси по темата, ще могат да ги зададат.

Дони.jpg

Видеочатът отново ще бъде в Google Hangouts, линковете към чата ще ги пусна около 20:00.

Знаете какво трябва да имате:
- Микрофон
- Камера
- Акаунт в Google
- Смартфон или компютър с инсталиранa приставка(ще ви пита)
- Интернет :)
Изображение

Дамяне, направи запис моля те, че не мога да присъствам по това време с тез дечурлига покрай мен! :)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
БИО пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #13 Преди 2 години

То беше хубаво да, се покани и виден селекционер на карниката. За да е обективен дебата. Инак ще мяза на режисиран конкурс.
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Пчелар от: Североизток

Мнение #14 Преди 2 години

vasilevsa написа:То беше хубаво да, се покани и виден селекционер на карниката. За да е обективен дебата. Инак ще мяза на режисиран конкурс.

Дамян, мисля, че отговори на това твое предложение. На чата освен основната тема непринудено се дискутират и други теми, чрез които сме си полезни един на друг. Друмев, може да потвърди, ама май е сърдит от дискусиите в другата стая :)
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
БИО пчелар

Мнение #15 Преди 2 години

kuline написа:Дамян, мисля, че отговори на това твое предложение. На чата освен основната тема непринудено се дискутират и други теми, чрез които сме си полезни един на друг. Друмев, може да потвърди, ама май е сърдит от дискусиите в другата стая :)

Ами това изобщо не е отговор дето си написал. Друмев ми е в игнор листата и неговите умозаключения не ме вълнуват. Това че ракията му идва в повече не е мой проблем и си е моя работа дали ще отговарям на глупости или не. Тоя филм сме го гледали.
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Пчелар от: Североизток

Мнение #16 Преди 2 години

vasilevsa написа:Ами това изобщо не е отговор дето си написал. Друмев ми е в игнор листата и неговите умозаключения не ме вълнуват. Това че ракията му идва в повече не е мой проблем и си е моя работа дали ще отговарям на глупости или не. Тоя филм сме го гледали.

Не се бъзикам, говоря сериозно. Благодарение на сеансите миналата година, Друмев израстна от пчеларска гледна точка, защото и мед взе да вади. Хората са различни Ачка. Ти недолюбваш един, аз - друг, но какво да правим, различни сме.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #17 Преди 2 години

vasilevsa написа:То беше хубаво да, се покани и виден селекционер на карниката. За да е обективен дебата. Инак ще мяза на режисиран конкурс.

Ако наистина участва Дони, според мен е по-добре да смените настройките. Спорът между практик в селекцията и теоретични фенове на расова пчела, според мен по-скоро е досаден за едната страна. Може да получите много полезна информация от първа ръка. Трябват ви подходящите въпроси само. Ако се заформи и конструктивно дебатиране,, супер. Едва ли ще успея да се включа в чата. Може да опитам все пак.
БИО пчелар

Мнение #18 Преди 2 години

rumenggr написа:Ако наистина участва Дони, според мен е по-добре да смените настройките. Спорът между практик в селекцията и теоретични фенове на расова пчела, според мен по-скоро е досаден за едната страна. Може да получите много полезна информация от първа ръка. Трябват ви подходящите въпроси само. Ако се заформи и конструктивно дебатиране,, супер. Едва ли ще успея да се включа в чата. Може да опитам все пак.

Айде и другия. Казах, че няма да участвам. Исках да има и друг практик в селекцията щото Дони съвсем не е единствен а един от многото селекционери на бъкфаст. Но ти смяташ ли, че няма такива и на карниката? Нямам нищо лично срещу него ама не може да го разберете. Дразни ме негативното отношение към хората , които не искат да работят с този хибрид, а държат на краинките, защото им пасват по-добре. Аз имам право да работя с каквото си искам, както и ти, и всеки друг. Информация за нещо се стремя да получавам винаги от потребител, а не от търговец(колкото и подготвен да е той). Винаги е по-обективна, тъй като водещите мотиви са различни. какво ще стане в такъв хипотетичен спор да речем бай Мичо участва примерно, Дони ще говори всички други ще му пляскат ,а той ще се чуди къде да се завре, че това си е жив фарс. Казвам нямам нищо лично срещу него и срещу работата му.
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #19 Преди 2 години

vasilevsa написа:Айде и другия. Казах, че няма да участвам. Исках да има и друг практик в селекцията щото Дони съвсем не е единствен а един от многото селекционери на бъкфаст. Но ти смяташ ли, че няма такива и на карниката? Нямам нищо лично срещу него ама не може да го разберете. Дразни ме негативното отношение към хората , които не искат да работят с този хибрид, а държат на краинките, защото им пасват по-добре. Аз имам право да работя с каквото си искам, както и ти, и всеки друг. Информация за нещо се стремя да получавам винаги от потребител, а не от търговец(колкото и подготвен да е той). Винаги е по-обективна, тъй като водещите мотиви са различни. какво ще стане в такъв хипотетичен спор да речем бай Мичо участва примерно, Дони ще говори всички други ще му пляскат ,а той ще се чуди къде да се завре, че това си е жив фарс. Казвам нямам нищо лично срещу него и срещу работата му.

Горкият, ще го изядем :lol: Абе хора, вие какво пиете бе? Гони ви параноята, за пчели говорим, само да напомня.
Как така седмици наред бълвате рекламни брошури за Карника, а накрая се оказа, че не сте подготвени? Ами...да си бяхте написали домашното, тогава щяхте да разберете, че такова животно като "чиста" пчела нема. Тогава щяхте да включите и защо не ми харесва идеята за породи, а за добре свършена работа от селекционер(без значение дали е на "Карника" или на "Бъкфаст или на "Лигустика").
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
БИО пчелар

Мнение #20 Преди 2 години

Дамян Дамянов написа:Горкият, ще го изядем :lol: Абе хора, вие какво пиете бе? Гони ви параноята, за пчели говорим, само да напомня.
Как така седмици наред бълвате рекламни брошури за Карника, а накрая се оказа, че не сте подготвени? Ами...да си бяхте написали домашното, тогава щяхте да разберете, че такова животно като "чиста" пчела нема. Тогава щяхте да включите и защо не ми харесва идеята за породи, а за добре свършена работа от селекционер(без значение дали е на "Карника" или на "Бъкфаст или на "Лигустика").

Написали сме го и то много добре не се съмнявай. Не всичко е до гени и го разбери, има и еволюционно напасване към средата, само че за да се случи се искат много години и много поколения хора ще потънат в забвение. Най-добрия селекционер е природата. Каква среда на обитание има бъкфаста? Каквато селекционера е създал в умствената си постройка и е комбинирал гените, но това не значи че е като магданоз да пасва на всяка манджа. Защо са изведени морфологични характеристики на карниката, а на бъкфаста - не, ама то няма как. Затова едното е раса е другото хибрид. Изчерпих темата. Повече няма да пиша за породи и раси.

Назад към Събития

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост