Породи пчели - видеочат

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #51 Преди 2 години

Момчета нямам излишно време и нерви да убеждавам всеки по отделно че Бъкфаст не е пчела за всеки, това е няква изгъзица с цел машина за пари. Хитлер е спонсорирал цялата идея... какво да говорим повече. А има нещо друго, като умре създателя на една идея, тя после не е същата
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #52 Преди 2 години

jdrumev написа:Детската ми мечта се сбъдна. :D От доста време не бях си пийвал с колеги приятели.Мисля, че се получи добре.Само връзката трябва малко да се по оправи и ...

Явно си стигнал и до еликсира на мама!
Пчелар от: Североизток

Мнение #53 Преди 2 години

joreto043 написа:Момчета нямам излишно време и нерви да убеждавам всеки по отделно че Бъкфаст не е пчела за всеки, това е няква изгъзица с цел машина за пари. Хитлер е спонсорирал цялата идея... какво да говорим повече. А има нещо друго, като умре създателя на една идея, тя после не е същата

То май като системата на пчеларстване. Всеки си държи на неговата система, а другата е лоша. Тъй като не разбирам от породи, раси, гени и тем подобни, не за друго, а защото нямам намерение да си пълня главата с излишна информация непотребна за мен, ще ви реча: За мен най-добра пчела е тази, която дава най-много мед. Ама кога излизала, кога влизала, ама повече прашец ли събирала, ама восък, ама прополис, ама асвалт. Аз гледам крайния резултат. В крайна сметка имам и бъкфаст, имам и родопска и незнам още каква и честно да Ви река, не виждам с нищо да превъзхождат моята пчела, Бог знае каква е, която без селекция ме удовлетворява.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Петъчен майстор пчелар

Мнение #54 Преди 2 години

1ОО годишната "идея"има място под слънцето :!:
Албиона е едно от местата,където времето е лабилно целогодишно(не съм ходил).Всички знаем как реагират пчелите на такова време....Та идеята на брат Адам(не съм сигурен,че е негова) е да има пчела НЕреагираща на променливото време и да е винаги готова за медосбор.......Атмосферната влага и топлото(гълфстрийм) осигуряват непрекъснат нектарен конвейр поне за 7-8месеца.А със постоянно роящи се пчели,няма как пчеларството да е рентабилно. .....По нашата география си нямаме непрекъснат нектарен конвейр,за да се усети разликата м/у различните пчели.И понеже бъкфаста поддържа голяма популация,това рефлектира в/у мед запаси и неможе да се види разликата.....Дори и само 5кг мед да е разликата,не може да се усети при пчелини от 20-30 кошера(100-150кг),но при пчелини от над 100-200кошера,разликата вече е осезателна.
Пчелар от: Североизток

Мнение #55 Преди 2 години

Аз, вероятно защото съм на границата за броя пчелни семейства, за това не усещам никаква разлика,, :think:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Петъчен майстор пчелар

Мнение #56 Преди 2 години

Калине,или не съм се изразил правилно или ти не ме разбра.Дупките м/у пашите "провалят"бъкфаст,затова не може да се види разликата в медосбора.
БИО пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #57 Преди 2 години

Ангел Йосифов написа:Калине,или не съм се изразил правилно или ти не ме разбра.Дупките м/у пашите "провалят"бъкфаст,затова не може да се види разликата в медосбора.

Зависи и от района, адаш. Ако района е с предимно ранна паша и е слаб поддържането целосезонно на големи популации пчели може да, се превърне в обратен ефект и не само мед да няма ами да се налага пчеларя да храни здраво. Тогава ще се усети здраво разликата. Адаптивността на пчелата да регулира снасянето и популацията си като цяло през, сезона според пашата в такива случаи си казва голямата дума. При Калин пашата е такава че няма разлика, района диктува всичко.
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Петъчен майстор пчелар

Мнение #58 Преди 2 години

Адаш,неразбирам защо ми обясняваш нещо,което и аз казвам :shock: Не желая да изпадам в обяснителен режим или да водя ненужни препирни.
В България,бъкфаст е поставена в не типична среда.Въпреки това се справя повече от добре.
БИО пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #59 Преди 2 години

Ангел Йосифов написа:Адаш,неразбирам защо ми обясняваш нещо,което и аз казвам :shock: Не желая да изпадам в обяснителен режим или да водя ненужни препирни.
В България,бъкфаст е поставена в не типична среда.Въпреки това се справя повече от добре.

Жив и здрав Адаш. Хич няма да обяснявам нищо.
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Старши
Пчелар от: 1997

Мнение #60 Преди 2 години

Императоре, н е се засягай. Ачо, каза същото, но с по-малко думи. Стига сте се цупили.

Назад към Събития

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 гости