Сбирка на софийската колегия

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #251 Преди 8 месеца

Перо Мелиферо написа:Баф мааму, той не е 3литров бре, чакай сопри се! И не го разменям, а го давам. ;) Ние не го ядем. Пчелите ги храних началото на Август с някакви мои си рецепти и повече няма да им давам. А за догодина не вярвам да може да се ползва.

Че кой ти каза догодина Перка? :think: :D Я виж декември дошло бърже бърже... :D :D
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #252 Преди 8 месеца

Перо Мелиферо написа:Баф мааму, той не е 3литров бре, чакай сопри се! И не го разменям, а го давам. ;) Ние не го ядем. Пчелите ги храних началото на Август с някакви мои си рецепти и повече няма да им давам. А за догодина не вярвам да може да се ползва.
1 буркан е равен на около 0,5 кг.а 1 кг.замръзналия върви от 25-30 до 50лв. май е хубаво да се яде ако искаш да бръмчиш 6-8 месеца от слагането във фризера ако го смешаш и накрая залееш с мед да кажем 1г.Ама туй е тъмна материя противоречива и явно в статиите има пазарни интереси, няма я вече чистата наука.
Вече не се знае както казваше един руснак-кое е пчелен труд кое технологичен продукт.
П.П.Иначе горивото ми е една огромна стара топола на път за работа изсъхна и проядена от термити дървесината или по точно какво е останала от нея се чупи с ръце лесно се запалва и пушека не е лют ама бързо гори.Та тия дни дървото падна и скоро ще се включи в кръговрата на природата та затова ти думах, да не ходи бадива.А и е без пари а бай Гого не си пада по скъпарските снобски неща.
П.П.Шегувам се найстина сте ми далеч а аз съм стар човек въртят ме капачките в тоя студ.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #253 Преди 8 месеца

Ангел Йосифов написа:Докторе,математиката ти куца :D
1 ГОЛЯМО = 1/4+1/4+1/2 :eek:
Демек ,две малки и едно средно :mrgreen:

Биолог, физик и математик пият в бар и гледат къщата отсреща а там влизат двама а излизат трима.
Биолога:
- А тия вътре са се размножили.
Физика:
- Не бе, първото измерване не е било точно.
Математика:
- Споко сега ще влезе един и ще станат нула.
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #254 Преди 8 месеца

Георги 1974 написа:П.П.Иначе горивото ми е една огромна стара топола на път за работа изсъхна и проядена от термити дървесината или по точно какво е останала от нея се чупи с ръце лесно се запалва и пушека не е лют ама бързо гори.Та тия дни дървото падна и скоро ще се включи в кръговрата на природата та затова ти думах, да не ходи бадива.
П.П.Шегувам се найстина сте ми далеч а аз съм стар човек въртят ме капачките в тоя студ.

Аз, пред поликлиниката имаше една дърта върба и от там си взимам. Останало е по-малко от половин метър от ствола. Верно бързо изгаря, ама както казваш: щом е без пари - става ;) . Между другото в същата тази върба, се беше заселил рой преди години, един колега цял ден ли беше, два ли, се мъчи да го изкара и най-накрая успя да подпали дървото та дойдеха и пожарникарите. Смех :lol: , не и за пчелите де, останаха си без дом завалиите :cry:
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #255 Преди 8 месеца

Перо Мелиферо написа:Аз, пред поликлиниката имаше една дърта върба и от там си взимам. Останало е по-малко от половин метър от ствола. Верно бързо изгаря, ама както казваш: щом е без пари - става ;) . Между другото в същата тази върба, се беше заселил рой преди години, един колега цял ден ли беше, два ли, се мъчи да го изкара и най-накрая успя да подпали дървото та дойдеха и пожарникарите. Смех :lol: , не и за пчелите де, останаха си без дом завалиите :cry:

Не е подпалил дървото пчеларя, а то само се е запалило - биологично разлагане, при което се получава висока температура. Питайте дядовците си 'що трябва да са изсуши сеното преди да го приберат в сеновалите. ;)
Ами, за да не се запали посред зима сеновала. :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Майстор - Готвач

Мнение #256 Преди 8 месеца

kuline написа:Не е подпалил дървото пчеларя, а то само се е запалило - биологично разлагане, при което се получава висока температура. Питайте дядовците си 'що трябва да са изсуши сеното преди да го приберат в сеновалите. ;)
Ами, за да не се запали посред зима сеновала. :D

дървото беше изсъхнало и той го подпали отдолу за да им дими, ама не се сети(може и да не му е пукало), че после няма как да спре тлеенето...
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #257 Преди 8 месеца

Перо Мелиферо написа:...

Перка, качвай пак координати на сбирката. Много е вероятно да имаме гости 8-) !

Мнение #258 Преди 8 месеца

За мястото:
https://www.pushalka.com/forum/link/http%253A%252F%252Fpizza-benissimo.com%252Fcontaktb.html
Сбирка на софийската колегия - Screenshot_2019-10-15-13-12-47.png
Сбирка на софийската колегия - Screenshot_2019-10-15-13-11-07.png
Сбирка на софийската колегия - Screenshot_2019-10-15-13-10-39.png

Срещу Фантастико, на бул. Бъкстон.
42.6693202,23.2766298
Майстор - Готвач

Мнение #259 Преди 8 месеца

Четвъртък 17.10.2019г., кв.Борово, бул.Тодор Каблешков-21, след 18:00 часа
пак викам да сме отвън, че е грехота да не се възползваме от хубавото време
ще звънна да запазя маса, мислех да е за 6 човека или ? Румба?

edit:
rumenggr написа:Очаквам утре да потвърдят присъствие още трима колеги. Само един от тях живее в София.

значи ще е за 8 души

Мнение #260 Преди 8 месеца

Перо Мелиферо написа:кв.Борово, бул.Тодор Каблешков-21, след 18:00 часа
пак викам да сме отвън, че е грехота да не се възползваме от хубавото време
ще звънна да запазя маса, мислех да е за 6 човека или ? Румба?

Очаквам утре да потвърдят присъствие още трима колеги. Само един от тях живее в София.

Назад към Събития

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости