Интересна статийка... ;)

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #321 Преди 2 месеца

зуница написа:Я да го осветлим.Ако в два съседни кошера има такава огромна разлика в какво е причината? Влагата, респективно сушата влияят еднакво и на двете семейства. Или пък "ясния инДжинерен език" на боса не съм разбрал?

Иска ми се да вярвам, че това е илюстративен пример, как "... развитието на пчелите, което развитие трябва да бъде в унисон с появата на пашата." влияе за по- високи или по-ниски добиви ,...а от там и извода,че тази година в много случаи развитието на семействата не е било в такъв "унисон" с пашата (доколкото я е имало).
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #322 Преди 2 месеца

dvd111 написа:Иска ми се да вярвам, че това е илюстративен пример, как "... развитието на пчелите, което развитие трябва да бъде в унисон с появата на пашата." влияе за по- високи или по-ниски добиви ,...а от там и извода,че тази година в много случаи развитието на семействата не е било в такъв "унисон" с пашата (доколкото я е имало).

А за развитието на пчелните семейства не се ли грижи пчеларя? И защо за пример и сравнение ще се дават съседни кошери с различно развитие?
Направо да си го кажа. Тоя шут с всяка своя изява се.е в лицето на пчеларите! :oops:

Мнение #323 Преди 1 седмица

Пчелар Мераклия
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #324 Преди 1 седмица

зуница написа:А сега де?! :o
Регистрирайте се, за да видите линка

Мислиш, да стане преструктуриране на благата ;) .
Колко му е
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #325 Преди 2 дни

Регистрирайте се, за да видите линка
Хайде на рекламите!Копирайте,разпечатвайте е раздавайте на клиентите. ;)

Назад към Статии

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 гости