Apis mellifera macedonica ssp. nova

Регистриран: Преди 1 месец
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #21 Преди 1 месец

Такова нещо като македонска пчела няма. Проследих темата и в западните издания, европейската комисия им е доказала, че става дума за Карника и точка, няма различни показатели, или алели. И се сещам за македонската мантара: "Ех, Луно, Луно, земьо македонска!" :)
Заръчвам ти, Лодфафнир, съветите ми приеми;
от полза ще ти бъдат, ако в тях се вслушваш,
ако добре ги изпълняваш, ще ти носят благодат;
За разговор с глупец небива да хабиш слова, дори една-едничка дума!
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #22 Преди 1 месец

Шамано написа:Такова нещо като македонска пчела няма. Проследих темата и в западните издания, европейската комисия им е доказала, че става дума за Карника и точка, няма различни показатели, или алели. И се сещам за македонската мантара: "Ех, Луно, Луно, земьо македонска!" :)

Ово е вака : "Месечино, месечино земльо македонска! Па за тебе крв ке лееме!" :thumbup:
Немой така бре! Ти що сакаш, сега? Да им унищиш идентитетот и язикот? Они сами ке се оправат. Со кротце .Со благо. Со малце кютек. Оно е остал сал кютекот. ;)

Мнение #23 Преди 1 месец

зуница написа:Ово е вака : "Месечино, месечино земльо македонска! Па за тебе крв ке лееме!" :thumbup:
Немой така бре! Ти що сакаш, сега? Да им унищиш идентитетот и язикот? Они сами ке се оправат. Со кротце .Со благо. Со малце кютек. Оно е остал сал кютекот. ;)

Съгласих се, на македонски диалект е така :thumbup:
Но да не разводняваме, темата е за измислената порода.

Мнение #24 Преди 1 месец

Шамано написа:Проследих темата и в западните издания, европейската комисия им е доказала, че става дума за Карника и точка, няма различни показатели, или алели.

Погледни ето тук:

взето от тази книга
Регистрирайте се, за да видите линка
Apis mellifera macedonica ssp. nova - Screenshot_2021-04-28 Honeybees of the Central Mediterranean and Southeastern Europe.png
Apis mellifera macedonica ssp. nova - IMG_20210428_153351.jpg

Apis mellifera macedonica ssp. nova - IMG_20210428_153309.jpg

има приложения за превод от снимка
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Тунджа-Марица

Мнение #25 Преди 1 месец

И по заострено дупе в сравнение с останалите.

Мнение #26 Преди 1 месец

Scutellator написа:Погледни ето тук:

взето от тази книга
Регистрирайте се, за да видите линка
Screenshot_2021-04-28 Honeybees of the Central Mediterranean and Southeastern Europe.pngIMG_20210428_153351.jpg
IMG_20210428_153309.jpg

Погледнах, но доказателство пак няма. Въртят някакви измишльотини около Александър Велики, според авторите вероятно Екватора е мислена линия, разделяща Македония на Северна и Южна :D
Както писах и преди, да не разводняваме темата с такива отклонения. Определянието на билогичен вид си има правила, а не догадки, инак и ние можем изведнъж да запретендираме за Apis Melifera Tutrakanica, например. . .
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #27 Преди 1 месец

Шамано написа:Погледнах, но доказателство пак няма. Въртят някакви измишльотини . . .

Колега, радвай се , че още не са сложили Бъкфаста за родоначалник на всички породи и видове пчели.Все пак е правен от англо-саксонец.А от съвременната западна наука знаем , че началото на цивилизацията са камъните от Стоунхендж. Нищо, че по времето на търкалянето им другите народи са строили дворци. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Мнение #28 Преди 1 месец

Шамано написа:Погледнах, но доказателство пак няма. Въртят някакви измишльотини около Александър Велики, според авторите вероятно Екватора е мислена линия, разделяща Македония на Северна и Южна :D
Както писах и преди, да не разводняваме темата с такива отклонения. Определянието на билогичен вид си има правила, а не догадки, инак и ние можем изведнъж да запретендираме за Apis Melifera Tutrakanica, например. . .

Първо - когато човек търси нещо конкретно, е много трудно да види всичко останало.
Второ - Държавата "Северна мАкедония", няма нищо общо, щото тогава дори не е съществувала, нито пък ареала има нещо общо с нея.
Трето - Кое е правилно и кое е грешно го определя човек, който дори не вижда разграничение между биологичен вид и биологичен подвид.

И на края - Оная A.m.macedonica от книгите (1950-1988), поне на ниво пчелар, няма никва прилика с A.m.macedonica в момента.

Мнение #29 Преди 1 месец

Scutellator написа:. . .

Вярвай в каквото си поискаш, доказателства за измислената порода още няма. :snooty:
Колкото до вид и под вид, правилата са си правила, ако нямаш доводи се ловиш за думата :clap: , успехи ти желая с пчеличките :thumbup: :thumbup: , а колкото до другото описах за претенциите. . .

Мнение #30 Преди 1 месец

Шамано написа:Вярвай в каквото си поискаш, доказателства за измислената порода още няма. :snooty:
Колкото до вид и под вид, правилата са си правила, ако нямаш доводи се ловиш за думата :clap: , успехи ти желая с пчеличките :thumbup: :thumbup: , а колкото до другото описах за претенциите. . .

Веднъж гледах по телевизията как един професор по история и един известен пчелар спорят по история, за проИзхода на пумаците.

Професора говореше с доказани факти, нашия говореше пълни простотии, а професора по история изглеждаше като пълен глупак и шарлатанин. :lol:

Без изложени факти, ходи да тролиш някъде другаде и са думкай отзаде

Назад към Статии

Разглеждащи този форум: и 4 гости