На Север-център

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #2501 Преди 2 седмици

дядо емо написа:Драсна ли запечатките,или те да се оправят?

неее, те си имат дзъби бре... ;)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2502 Преди 2 седмици

Има и друго.
В южен централен вали дъжд а не сняг, минимални темп. 1*С, най-ниските максимални 6-8 *С.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #2503 Преди 2 седмици

Малко по-надолу на 400м и ние побеляхме.
Контакт:

Мнение #2504 Преди 2 седмици

Марин Шойков написа:Има и друго.
В южен централен вали дъжд а не сняг, минимални темп. 1*С, най-ниските максимални 6-8 *С.

Марине, и при мен няма сняг. Само тази сутрин по покрива на плевнята имаше малко бяло, като предполагам, че температурите са около нулата нощем, а денем по данни на метео станцията на летището е +5-6.
Но като развитие на семействата сме много назад от вас тази година, много!
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Лонг Джон Силвър
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2505 Преди 2 седмици

nikawr написа:Марине, и при мен няма сняг. Само тази сутрин по покрива на плевнята имаше малко бяло, като предполагам, че температурите са около нулата нощем, а денем по данни на метео станцията на летището е +5-6.
Но като развитие на семействата сме много назад от вас тази година, много!

Точно заради това развитие и голямото пило, още не съм им махнал юрганчетата ( туй на което Друмев вика кЮлоти :lol: ).
А и заради влагата, че имат питки отгоре, които я поемат. Това за което се чуди бати Славчо, ама то си требе работа а не :violin:
Разпечатал съм им и по пита - две мед. ;) Ама и то си е работа.
Поилките в пчелина са заредени, дори и само да свикват с местата им. ;)
Предполагам, че другата седмица ( понеделник, вторник ) ще се наложи да направя първа ротация на поне 30% от Лангстрот-Рут кошерите, защото ще са запълнили 8-9 рамки. А то си е много работа.
П.П.
Ако имаш куче ще трябва да го храниш, поиш, вчесваш, обезпаразитяваш и т.н. Ако не искаш да правиш всичко това - не си взимаш куче.
Кой разбрал - разбрал, кой не - да пита на Друмев брата.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Регистриран: Преди 3 години
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #2506 Преди 2 седмици

nikawr написа::lol:
Батка, когато не ги гониш на пило пчелите си знаят работата. В южна България са много напред спрямо моите в централна северна. Аз имах пило на 2-3 рамки макс и то на около 40%, а колегите показват априлски рамки с пило... Март месец вече трета година подред след 15ти зимата се връща. След това застудяване ще има много изхвърлено пило, а където не успеят да се справят ще има и загниване. Още повече, че на много колеги пчелите не са в двора и не са регистрирани ЖО, и няма да отидат на пчелина поне 2-3 седмици още... :(

При мене същото.
Като каза един светия :violin: :violin: :violin: :whistle: :whistle: :whistle:
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: 1994

Мнение #2507 Преди 2 седмици

nikawr написа::lol:
Батка, когато не ги гониш на пило пчелите си знаят работата. В южна България са много напред спрямо моите в централна северна. Аз имах пило на 2-3 рамки макс и то на около 40%, а колегите показват априлски рамки с пило... Март месец вече трета година подред след 15ти зимата се връща. След това застудяване ще има много изхвърлено пило, а където не успеят да се справят ще има и загниване. Още повече, че на много колеги пчелите не са в двора и не са регистрирани ЖО, и няма да отидат на пчелина поне 2-3 седмици още... :(
Зависи, при мен лично не е така.Имам няколко силни.Останалите са слаби,но ще се оправят.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #2508 Преди 1 седмица

Днес чета Другаря Шойков нещо ми говори за някакво изхвърлено пило дето щял съм да имам. :think: :lol: :lol: Как не седна да прочете как съм ги присвил и завил ами пило щели да ми хвърлят.Аз тоя филм съм го играл 2 години вече и си знам репликите.Друго ма притеснява мен в тия тежки пчеларски дни.Да ли да стартирам майките като за световно с илачи и отвари или да пропусна Акацията и да съм подготвен за ливадата. :think: :lol: :lol:
Контакт:

Мнение #2509 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Днес чета Другаря Шойков нещо ми говори за някакво изхвърлено пило дето щял съм да имам. :think: :lol: :lol: Как не седна да прочете как съм ги присвил и завил ами пило щели да ми хвърлят.Аз тоя филм съм го играл 2 години вече и си знам репликите.Друго ма притеснява мен в тия тежки пчеларски дни.Да ли да стартирам майките като за световно с илачи и отвари или да пропусна Акацията и да съм подготвен за ливадата. :think: :lol: :lol:

Коя ливада, лятната? :think:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #2510 Преди 1 седмица

nikawr написа:Коя ливада, лятната? :think:

Още обмислям коя да е? ;) :lol: :lol:

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 гости