На Север-център

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #2771 Преди 1 седмица

От 3-4 сезона предавам маточници в предпазителите на ролта пласт. Имам малко макетно ножче в джоба, нагрявам го на стената на пушалката и после орязвам маточника все едно режа масло. Слагам го в предпазителя и го предавам. 100% приемане на излюпената майка до сега. Има си тънкости със запечатаните маточници, трябва да се пипат след 12 ден, демек малко око и практика требва за да знаеш дали да ги пипаш... ;)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2772 Преди 1 седмица

nikawr написа:От 3-4 сезона предавам маточници в предпазителите на ролта пласт. Имам малко макетно ножче в джоба, нагрявам го на стената на пушалката и после орязвам маточника все едно режа масло. Слагам го в предпазителя и го предавам. 100% приемане на излюпената майка до сега. Има си тънкости със запечатаните маточници, трябва да се пипат след 12 ден, демек малко око и практика требва за да знаеш дали да ги пипаш... ;)

Алоууу ти къде пишеш Ники.... ;) :lol: :lol:Аз от как съм пчеларин видя ли два единия е на отводка,но такова нящо не ми се беше случвало.Направил съм си изводи и заключения от това което се случи... ;) :lol: :lol:
Контакт:

Мнение #2773 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Алоууу ти къде пишеш Ники.... ;) :lol: :lol:Аз от как съм пчеларин видя ли два единия е на отводка,но такова нящо не ми се беше случвало.Направил съм си изводи и заключения от това което се случи... ;) :lol: :lol:

В къщи пиша, а изкача у форуму... ;)
Ко ти случи?
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #2774 Преди 1 седмица

nikawr написа:В къщи пиша, а изкача у форуму... ;)
Ко ти случи?

За мен си има години и години.Имал съм години една отводка не мой убава да направя.Имал съм и такива да не щат матучника каквито и чалъми да им прилагам.Тук има колеги знаят за какво думам. ;) :lol: :lol:
Контакт:

Мнение #2775 Преди 1 седмица

jdrumev написа:За мен си има години и години.Имал съм години една отводка не мой убава да направя.Имал съм и такива да не щат матучника каквито и чалъми да им прилагам.Тук има колеги знаят за какво думам. ;) :lol: :lol:

Точно заради такъв случай минах на тези предпазители. Като ми изгризаха 15 отводки една партида маточници и сега само маточник в предпазител придавам. Случало ми се е много рядко да не се излюпи, но да го пригризат никога.
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2776 Преди 1 седмица

Най- лесно приемат маточник в деня на осиротяването, 2-4ч. след това.
След 5 дни ще са си заложили свои, вероятноста да го унищожат е по-голяма.
А за по-сигурно може да се премести с пчелите по питата и още малко пчели.
ПП Иванов, след 5 дни ще трябва да ручкаш целия кошер и да унищожиш ВСИЧКИ заложени маточника, за да си сигурен, че догодина няма да правиш същата процедура.
ПП2 Ники е прав, но е играчка.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #2777 Преди 1 седмица

Марин Шойков написа:Най- лесно приемат маточник в деня на осиротяването, 2-4ч. след това.
След 5 дни ще са си заложили свои, вероятноста да го унищожат е по-голяма.
А за по-сигурно може да се премести с пчелите по питата и още малко пчели.
ПП Иванов, след 5 дни ще трябва да ручкаш целия кошер и да унищожиш ВСИЧКИ заложени маточника, за да си сигурен, че догодина няма да правиш същата процедура.
ПП2 Ники е прав, но е играчка.

След 2 часа отивам и ще прехвърля едната рамка с 2 маточника. Дано да стане работата
Контакт:

Мнение #2778 Преди 1 седмица

Марин Шойков написа:Най- лесно приемат маточник в деня на осиротяването, 2-4ч. след това....

Мдааа 2017 или 2016, баш така 15 отводки ми гризнаха 14 маточника, и след 2 седмици като отивам да търся дали са пронесли майките, то новите майки ми се люпиха в ръцете... :doh:
Държа да отбележа, че винаги така сме правили и проблем е нямало, но винагинима първи път, и после ти е като обица на ухото! :(
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #2779 Преди 1 седмица

Опаааа, проблем :roll: :roll: . Дано да влезе нещо в капана и да не избягат моите :lol: :lol:

На Север-център - ccccccccccccccccccccc.png
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2780 Преди 1 седмица

Иван.Иванов написа:Опаааа, проблем :roll: :roll: . Дано да влезе нещо в капана и да не избягат моите :lol: :lol:

ccccccccccccccccccccc.png
Изображение

Да но има още два варианта!!! :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 гости