На Север-център

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #3381 Преди 1 седмица

kuline написа:Има един сериозен сред апостолите, но на последък не се явява тъдява. Сега ме подсети да му звънна, че скоро не съм го чувал.

Използваха човека.Остава да го "сдъвчат и изплюят".И да се срами за чужди грехове.Жалко за човека!
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #3382 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Кой няма амбалаж бре?Това ако напълнят дето го имам удрям двата тона. ;) :lol: :lol:

Да не забравиш да снимаш, че инак няма да ти повярвам. :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #3383 Преди 4 дни

Чета отатък в Б форума един коментар на Хичката.Пило много мед малко.При мен пък как писъх майките бях ги преградил,а те пък точно тогава решили да спрат да снасят и то кажи речи два цикъла.... ;) :lol: :lol:
Оказва се,че една грешка на пчеларя/то па един пчелар/мой да те изненада и то много. ;) :lol: :lol: Почвам да се замислям да ли рънътъ прави борбъта или грешките на пчеларя... ;) :lol: :lol:
п.п.Глупости,глупости пиша,но пък за липътъ познах. ;) :lol: :lol:

Мнение #3384 Преди 4 дни

jdrumev написа:п.п.Глупости,глупости пиша

Най накрая от толкова постове един да е с вярно съдържание. :lol:
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #3385 Преди 4 дни

solaris60 написа:Най накрая от толкова постове един да е с вярно съдържание. :lol:

Ами миналата година познах и за Акацията. ;) :lol: :lol: Абе има надежда в мен да знаеш. ;) :lol: :lol: Ама да знаеш много съм ти сърдит и убиден.Разбирам да беше избрал някое младо момче като Ванката Иванов евала,но да ма смениш с кокошкар.... ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #3386 Преди 2 дни

Колеги дайте съвет, пчелите са напълнили плодниците с нектар, майката няма къде да снася, доста малко нектар са сложили в магаините. В един от кошерите 95% в плодника всичко е нектар, пило има една шеяа, майката обикаля като луда... вдигнах 2 рамки в магазина дано да се качат... мислех да извадя по 2 рамки да ги мина на центрофугата, но няма ли да се вкисне ? Няма нито една килийка запечатана... какво се прави в такъв момент ?
Лонг Джон Силвър
Пчелар от: Пловдив

Мнение #3387 Преди 2 дни

Иван.Иванов написа:Колеги дайте съвет, пчелите са напълнили плодниците с нектар, майката няма къде да снася, доста малко нектар са сложили в магаините. В един от кошерите 95% в плодника всичко е нектар, пило има една шеяа, майката обикаля като луда... вдигнах 2 рамки в магазина дано да се качат... мислех да извадя по 2 рамки да ги мина на центрофугата, но няма ли да се вкисне ? Няма нито една килийка запечатана... какво се прави в такъв момент ?

В зависимост от броя кошери избираш няколко силни. Слагаш им по два магазина и в тях редиш пити с мед от плодниците /без пчелите и по възможност без пило / . В плодниците слагаш празни пити и ВО. Ако питаш колко ВО - зависи от пашата., но поне 1/3 от извадените пити замени с ВО.
Ако кажеш че нямаш инвентар - спешно купуваш магазини, слагаш ги небоядисани а в плодниците по три ВО.

Спуснал ли си дъната на кошерите, мисля че си с Дадан-Блат?????????????
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #3388 Преди 2 дни

Марин Шойков написа:В зависимост от броя кошери избираш няколко силни. Слагаш им по два магазина и в тях редиш пити с мед от плодниците /без пчелите и по възможност без пило / . В плодниците слагаш празни пити и ВО. Ако питаш колко ВО - зависи от пашата., но поне 1/3 от извадените пити замени с ВО.
Ако кажеш че нямаш инвентар - спешно купуваш магазини, слагаш ги небоядисани а в плодниците по три ВО.

Спуснал ли си дъната на кошерите, мисля че си с Дадан-Блат?????????????

Само на част от кошерите мога да смъквам дъната, другите са правени от военни сандъци
Лонг Джон Силвър
Пчелар от: Пловдив

Мнение #3389 Преди 2 дни

Иван.Иванов написа:Само на част от кошерите мога да смъквам дъната, другите са правени от военни сандъци

Лошо, това е цената на икономията. :D
Като смъкнеш дъната се отваря прекалено голям вход и стимулира пчелите да преместят меда на по-сигурно място /магазина/ ;)
Като приключи пошата ги вдигаш, че може да стане страшно. :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3390 Преди 1 ден

Иван.Иванов написа:Колеги дайте съвет, пчелите са напълнили плодниците с нектар, майката няма къде да снася,?

Това е редовния номер при вс бурна паша.Особено последната за сезона.Пчелите ограничават майката и в последствие вдигат част от меда в магазините,а др.част обръщат на пило.Няма проблем,но задължително кошерите да имат по 2-3 магазина.

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: , и 21 гости