На Север-център

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #4411 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:Категорично НЕ!
Найлона се слага на д рамките и отгоре затоплящите материали.
Така както си го направил ще "береш гъби" :mrgreen:

Отивам да поправя нещата. Също така по съвет на Друмев, тия килоти ги махам, защото като завали и се намокрят, влагата влиза в кошера. Ще сложа парчета фибран за да намаля входа. Не се бях замислил за тези парцали, но вече ще знам да не ги слагам.

Мнение #4412 Преди 1 месец

Следващ въпрос - найлона изцяло ли трябва да покрива рамките или трябва да запретна отпред от към входа 2-3 сантиметра за да няма влага ?
ИПМ
Регистриран: Преди 4 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #4413 Преди 1 месец

Иван.Иванов написа:Отивам да поправя нещата. Също така по съвет на Друмев, тия килоти ги махам, защото като завали и се намокрят, влагата влиза в кошера. Ще сложа парчета фибран за да намаля входа. Не се бях замислил за тези парцали, но вече ще знам да не ги слагам.

Не да не слагаш,а да се замисляш кога правиш нещо защо го правиш... ;) :lol:
ИПМ

Мнение #4414 Преди 1 месец

Иван.Иванов написа:Следващ въпрос - найлона изцяло ли трябва да покрива рамките или трябва да запретна отпред от към входа 2-3 сантиметра за да няма влага ?

Няма проблем да стърчи. ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар

Мнение #4415 Преди 1 месец

Иван.Иванов написа:Отивам да поправя нещата. Също така по съвет на Друмев, тия килоти ги махам, защото като завали и се намокрят, влагата влиза в кошера. Ще сложа парчета фибран за да намаля входа. Не се бях замислил за тези парцали, но вече ще знам да не ги слагам.

Наистина е по-добре найлона да е отдолу. Брезента го изрежи да не го мокри дъжда.
Медови венци и/или питка. Аз гледам, от двете страни на кълбото да има по една пита с мед, може и повече.
"Научи се пчели да отглеждаш,а после продукти да вадиш от тях...." - Данче Друмевски
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #4416 Преди 1 месец

Иван.Иванов написа:Следващ въпрос - найлона изцяло ли трябва да покрива рамките или трябва да запретна отпред от към входа 2-3 сантиметра за да няма влага ?

Както съобразяваш отвора на прелката със силата на семейството,така и тук,ако е слабо с дебела игла 5-10 дупки.
ИПМ

Мнение #4417 Преди 1 месец

дядо емо написа:Както съобразяваш отвора на прелката със силата на семейството,така и тук,ако е слабо с дебела игла 5-10 дупки.

Ама му трябва слама... :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #4418 Преди 1 месец

jdrumev написа:Ама му трябва слама... :lol: :lol:

Той е модерен ,с дунапрен. :lol: :lol: :lol:
Регистриран: Преди 3 месеца

Мнение #4419 Преди 1 месец

Иван.Иванов написа:Пускам снимки на рамките, дето ги нападна молеца. Може ли едно мнение какво да ги правя ? Някой са доста поизядени, други имат доста малко, снимах само няколко бройки иначе са доста рамки, като на повечето има мед.

Моят съвет е рамките, които имат достатъчно мед, за да си заслужават занимавката, да ги сложиш да постоят във фризера.
Няма проблем по-късно да ги използваш за каквото си решиш.

Относно влагата, за мен най-добрият вариант е този на Младен Котларски.

Мнение #4420 Преди 1 месец

Sasho Kanev написа:Моят съвет е рамките, които имат достатъчно мед, за да си заслужават занимавката, да ги сложиш да постоят във фризера.
Няма проблем по-късно да ги използваш за каквото си решиш.

Относно влагата, за мен най-добрият вариант е този на Младен Котларски.

Не съм запознат с този метод на Котларски. Ще го имам в предвид и ще го прочета.
Относно влагата, говорих с приятел който не е в моя район, но сподели, че за него най-добрия вариант за да нямам влага е следния - кошери с мрежести дъна. Неговите са такива, отгоре е с надставка за питките, бризент, таблата и капака. Каза че влага няма при него.
Закупил съм 3 кошера с двойни мрежести дъна за прашец и ще пробвам другата зима да заземя някое семейство по неговия метод.

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 гости