На Югоизток

Профилна снимка
Бат Тянко
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #481 Преди 2 месеца

Язък! Надявах се и там да има,ама ядец!
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
Ianev
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #482 Преди 2 месеца

Земята е напукана, дано валне близките 20 дена иначе няма да видим слънчогледова паша. Повтаря се 2016 година, ако не се лъжа тогава последно валя около 15 май и после края на октомври....
Профилна снимка
morriddin
Регистриран: Преди 6 месеца
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #483 Преди 2 месеца

Лошо е положението - шефа не пусна дъждец и при мен. А и вятърът прецаква остатъците от карачилията... Акацията се отчете с по един магазин, после захапаха по половин от тръна, но сега само подържаща паша - явно ще се множат семействата... :?
Профилна снимка
M. Milkov
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Югоизток

Мнение #484 Преди 2 месеца

Да споделя,и какво е положението и при мен.Пчелина ми е на 30км.източно от Ямбол в посока Бургас.Целият Април и Май,не капна и капка дъжд.И най-накрая на 4 юни се изляха от 45 до 65 литра на кв.метър.Но до-тогава всичко изгоря,още има на места непоникнал слънчоглед и кориандър.Какво ще е не знам,при тях съм от 20 март,и за това нямам достъп до лаптопа за да пиша и чета.В началото на пролетта семействата ми бяха силни,но с застудяването в края на март и смяната на зимната пчела с пролетната,се почувства липсата на летяща пчела.С две думи,семействата отслабнаха и се наложи постепенно да им разпечатвам пити с мед който им беше останал от зимните запаси за стимулиране и създаване на условия за развитие.Освен това имах стар мед около 150-170 кг.който им го дадох под-формата на меден сироп.Развиха се много добре,но няма паша,има само поддържаща паша и каквото донесат е за тях и пилото.Няма и настроение за роене,досега нямат и колегите хванати или избягали роеве.Нощите са студени и пчелите са се събрали около пилото,и рано сутрин като се отворят се вижда този момент.Много рано се прибират и прекратяват летежа си.Ако не се оправят нещата,май ще си извадя мед,само за мен и приятелите.Може да излезнат прави някой колеги който се изказаха че тази година може да се окаже почти нулева на места.При нас имаше много рапица,но семействата се оказаха на всички колеги слаби и не подготвени за пашата.През зимата всяко от семействата ми,ми изяде по -5кг.Апифонда,плюс това нямах загуби от зимата и бяха по-силни през зимният период.Но има още време.Успех на всички и дай боже да потече и да напълним по-някой друга тенекия.Поздрави на всички.
Профилна снимка
kuline
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #485 Преди 2 месеца

M. Milkov написа:Да споделя,и какво е положението и при мен.Пчелина ми е на 30км.източно от Ямбол в посока Бургас.Целият Април и Май,не капна и капка дъжд.И най-накрая на 4 юни се изляха от 45 до 65 литра на кв.метър.Но до-тогава всичко изгоря,още има на места непоникнал слънчоглед и кориандър.Какво ще е не знам,при тях съм от 20 март,и за това нямам достъп до лаптопа за да пиша и чета.В началото на пролетта семействата ми бяха силни,но с застудяването в края на март и смяната на зимната пчела с пролетната,се почувства липсата на летяща пчела.С две думи,семействата отслабнаха и се наложи постепенно да им разпечатвам пити с мед който им беше останал от зимните запаси за стимулиране и създаване на условия за развитие.Освен това имах стар мед около 150-170 кг.който им го дадох под-формата на меден сироп.Развиха се много добре,но няма паша,има само поддържаща паша и каквото донесат е за тях и пилото.Няма и настроение за роене,досега нямат и колегите хванати или избягали роеве.Нощите са студени и пчелите са се събрали около пилото,и рано сутрин като се отворят се вижда този момент.Много рано се прибират и прекратяват летежа си.Ако не се оправят нещата,май ще си извадя мед,само за мен и приятелите.Може да излезнат прави някой колеги който се изказаха че тази година може да се окаже почти нулева на места.При нас имаше много рапица,но семействата се оказаха на всички колеги слаби и не подготвени за пашата.През зимата всяко от семействата ми,ми изяде по -5кг.Апифонда,плюс това нямах загуби от зимата и бяха по-силни през зимният период.Но има още време.Успех на всички и дай боже да потече и да напълним по-някой друга тенекия.Поздрави на всички.

Идентична е картинката и при мен. Само че чакам до края на седмицата да цъфне липата в гората, а след това и слънчогледа, който е в непосредствена близост до мен и за сега се развива добре, но божа работа до като цъфне, а и след това какво ще е.
Профилна снимка
nikawr
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #486 Преди 2 месеца

И при мен картинката е същата, с тази разлика, че слънчогледа е едва педя и половина и пропада в пукнатините от сушата. Утре го дават много дъжд, дано се сбъдне прогнозата, че иначе става плачевно положението.... :(
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Профилна снимка
Бат Тянко

Мнение #487 Преди 2 месеца

kuline написа:Идентична е картинката и при мен. Само че чакам до края на седмицата да цъфне липата в гората, а след това и слънчогледа, който е в непосредствена близост до мен и за сега се развива добре, но божа работа до като цъфне, а и след това какво ще е.

Е, какво да е ? Като лодка в морето сме- нагооооре, надооооолу. Само да не ни хваща морската болест, и да не ни застигне някоя буря. От това да ни пази Господ! С другото ще се справим. Отпаднал си духом и физически комай? Знам от що е, ала не бой се.
Профилна снимка
Preslav
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #488 Преди 2 месеца

Мда за съжаление този пост се оказа верен:
Preslav написа:Момчета (и момичета) така като си гледам статистиката и ако съдя от началото на годината до днес тенденцията е май месец да "изври",като ще има 2;3 дена рязка разлика надолу,но за кратко.В най горния слой почва няма влага,което не е добре,а ако и тази година е като предната - макар и много плодници да има,вероятно ще окапят без вода...

Симулаторът ми работи,което е знак,че може до известна степен да се предвиждат предстоящите събития било то за : пчеларство ; градинарство ;цъфтежи на медоноси и т.н и т.н
Профилна снимка
Бат Тянко

Мнение #489 Преди 2 месеца

Утре се канех да наложа поредната партида личинки. Само че, Дедо Боже май смята, че имам нужда от почивка? И времето не дава сгода за майкопроизводство, а за питиенца. Дано поне хууууубавичко намокри бадемите, които се прихванаха! Амин!
Профилна снимка
Ianev
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #490 Преди 1 месец

Вчера времето не беше много добро, духаше вятър и беше хладно. Дамите бяха малко настървени и пуснаха по някой друго жило, но нали това им е работата :D Извадихме липата, очаквах малко повече но и това което извадихме е добре. Меда е с уникален аромат! Най важното е че освободихме семействата за слънчогледовата паша. Дано валне вторник и сряда както го дават

На Югоизток - med1.jpg

Назад към Времето