На северозапад

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #1 Преди 3 години

Колеги, някакви прогнози за следващата година , защото симптоматиката е същата като 2015 / 2016 ?
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #2 Преди 3 години

Бат Ицо написа:Колеги, някакви прогнози за следващата година , защото симптоматиката е същата като 2015 / 2016 ?

Декември за Видин
От -4 до +8
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #3 Преди 3 години

Моята прогноза е, Меркел да си измисли причина за безмитен внос на мед, от на майната си! И така цената, още да се вледени. Някъде около кота нула.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.

Мнение #4 Преди 3 години

Все си мисля , че ако не падне стняг до коледа Април и Май пак ще тичам с кепчето! :dance:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #5 Преди 3 години

Суха зима=мокра пролет и обратно...
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #6 Преди 3 години

19.11.2016

Минимална
Максимална 10°
Валежи 5%
Слънчево, със заоблачавания
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #7 Преди 3 години

Днес прекрасен есенен ден.Пчелите си летят и тук-таме се забелязва и прашец.Подготвих следващия екскурзиант-поставяне на мрежа в рамка над плодника.....
На северозапад - Снимки0146.jpg

Мнение #8 Преди 3 години

Така разбирам , че зимата започва от -18 :)

Мнение #9 Преди 3 години

И аз сложиш по едно кило мед отгоре да ми е мирна главата защото 70 % бяха отгоре в средата. Част от войската реши че е време и ми се изходи подобаващо :) А пък уж имаха достатъчно мед като ги зазимих. Имам 4 броя фира. Прави ми впечатление че 3 от тях бяха отводки с нови майки от самосмяна , развиха се бързо, направиха доста пчела Август и сега ги отварям подмор от по 3-4 шепи пчели, къде на данъто къде по типите. А храна има, третирал съм! Мисля си, че проблема е от некачествените майки , нямам други обяснение. :think:

Мнение #10 Преди 3 години

Все пак да не забравяме че живеем във възможно най умерения климат !

Какво да кажат руснаците :)

Още едно населено място от Якутия в списъка – град Оймякон. Най-близкият град оттук е столицата Якутск, която е на... 3 дни път с кола. Според официалните статистики на руските специалисти, това е най-студеното място в цялото Северно полукълбо, с измерен температурен рекорд от 71.2 градуса под нулата (26 януари 1926 г.). На местния език името Оймякон означава "вода, която не замръзва", като причина за това са горещите минерални извори, които се намират в центъра на града. Местните жители се препитават основно с отглеждането на северни елени, лов и риболов в ледените води.
В средата на миналия век това е мястото, където диктаторът е изпращал в изгнание политическите си опоненти, и затова то е наречено „Лагер на смъртта”. Средните зимни температури тук са около -45 градуса – нещо, което обикновеният човек трудно може да издържи за дълго време. И докато в Западна Европа един силен снеговалеж може да принуди училищата да затворят врати, то училището в Оймякон обявява неучебни само дните, при които температурата пада под -52 градуса по Целзий.

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 гости