На северозапад

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Плевен

Мнение #291 Преди 2 години

Акацията е в своя апогей, но дотук с хубавото. Пчели почти не ходят... ходят на рапицата и после мрат ( а акация бол и вблизост ) Днес, гледайки една акация висока 6 м и обсипана с цвят видях само 10 пчели. То повечето летящи пчели измряха, ама ми стана ясно, че акациев мед няма да има. Силните семейства сега са на ниво развиващи се.
Но борбата продължава, надявам се поне слънчогледа да ме отсрами
Пчелар от: Плевен

Мнение #292 Преди 2 години

Разбрах с какво пръскат рапицата , а след няколко дни пак ще я пръскат. Препаратите са 2. Пропулс 250 (фунгицид) и Протеус 110 (инсектицид) и двата ги проверих в нета, и двата са силно опасни както за човека така и за пчелите. Първа категория са. В информацията за инсиктицида беше написано - Притежава бърз нокдаун ефект и дълго системно последействие;
Спира храненето на насекомите;

има бърз инициален ефект, идващ от делтаметрин, и дълго последействие благодарение на тиаклоприд. Протеус® притежава контактно и стомашно действие и контролира гризещи и смучещи насекоми. Прeпаратът спира храненето на насекомите. Карантинният срок за рапица 45 ДНИ! :eek:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #293 Преди 2 години

Александров написа:Разбрах с какво пръскат рапицата , а след няколко дни пак ще я пръскат. Препаратите са 2. Пропулс 250 (фунгицид) и Протеус 110 (инсектицид) и двата ги проверих в нета, и двата са силно опасни както за човека така и за пчелите. Първа категория са. В информацията за инсиктицида беше написано - Притежава бърз нокдаун ефект и дълго системно последействие;
Спира храненето на насекомите;

има бърз инициален ефект, идващ от делтаметрин, и дълго последействие благодарение на тиаклоприд. Протеус® притежава контактно и стомашно действие и контролира гризещи и смучещи насекоми. Прeпаратът спира храненето на насекомите. Карантинният срок за рапица 45 ДНИ! :eek:

"Честито" дет се вика, затова и доста хора не харесват рапицата... А аз много я харесвам, дори харесвам меда на вкус!
Иначе при нас арендатора до сега не знам с какво пръска, но освен силно раздразнение на пчелите друго не съм забелязвал през годините./пу,пу.. да чукна на коравата си глава / :doh:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #294 Преди 2 години

Александров написа:http://news.bnt.bg/bg/a/pchelari-ot-plevensko-se-oplakvat-ot-masovo-izmirane-na-pchelite
За своеволията на арендаторите, за мъките на колегите пчелари и за една абдикирала държава
Без коментар...

утиваш и го палиш връмугу наред и да видиш сетне дали ша му дойде пак мерака без да са описваш, жалиш, ревеш, навеждаш и прочие .
НЕ СМЕ БЕЗСИЛНИ ! БЕЗПАМЕТНИ СМЕ! майката ни ебаха.. мъжката за 30 години
начи едни да мрът а други да дерибействат щот имат пари, трябва да го накараш да го боли само тъй шса осъзнай
негодяй, вор не брат а бляд не сестра . тва ако беше навремето нямаше и да разбере кой му е надянал прангиите и го е вързал за некое дърво в урвата надолу с кратуната връмугу....
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: 1992

Мнение #295 Преди 2 години

Remi написа:утиваш и го палиш връмугу наред и да видиш сетне дали ша му дойде пак мерака без да са описваш, жалиш, ревеш, навеждаш и прочие .
НЕ СМЕ БЕЗСИЛНИ ! БЕЗПАМЕТНИ СМЕ! майката ни ебаха.. мъжката за 30 години
начи едни да мрът а други да дерибействат щот имат пари, трябва да го накараш да го боли само тъй шса осъзнай
негодяй, вор не брат а бляд не сестра . тва ако беше навремето нямаше и да разбере кой му е надянал прангиите и го е вързал за некое дърво в урвата надолу с кратуната връмугу....

А така ,дъно от бутилка на една клечка над мъх когато изсъхне рапицата ,по обят казва пук и така 2 поредни години и му идва акъла , ако е упорит може и още 2, знаели човек може и да е мазохист и да му хареса .
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Лакатник, Козлодуй

Мнение #296 Преди 1 седмица

С много неприятна новина ще повдигна темета, но в северозапад ни смля невиждана буря с град. 30 мин не спряха светкавици, направо като белите нощи и накрая ни засипа ураганен град. Това в Козлодуй. Пчелите и те паднаха в боя - словенската карника, най-кроткия от всички, е с големи поражения. Много тъжно, пичове, много кофти. Можеше да ги затворя, ако нещо ми беше светнало навреме :cry:
На северозапад - IMG-8a434041cd9b674e73307ede2c41be74-V.jpg

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 гости