На Югозапад

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #311 Преди 4 месеца

kuline написа:Вадят още, вадят, а като привършат, може да завишат цифрата със СТО. :lol:
А за гьола - почивка, но като знам какво ме чака като се прибера... :doh:

Вадят те.... От време, на време в 00 :D ! Сега трябваше епични постове да четем. Блажени са тези, които могат да забравят през почивката "като се прибера..."! Трудно е, но дори при частичен успех е "мед ми капе на сърцето" :violin: :violin: :violin: :violin: :violin: !

Мнение #312 Преди 4 месеца

Няма го вече кацането под прелките, което наблюдавах до преди седмица. Време е.... Новия пчеларски сезон е на вратата.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #313 Преди 4 месеца

rumenggr написа:... Време е.... Новия пчеларски сезон е на вратата.

Започна "изваждане"! :( Лекарства.Храна.Сироп. :doh:
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #314 Преди 4 месеца

kuline написа:Вадят още, вадят, а като привършат, може да завишат цифрата със СТО. :lol:
А за гьола - почивка, но като знам какво ме чака като се прибера... :doh:

То, че има за вадене (не оная работа) има и тази седмица карам пълномедни, а другата на полумедни(прозвуча като лафа на Бай Тошо за полупроводниците). Миналата година по това време тичах с лейката защото беше глад а сега ми е едно спокойно, мързеливо.... :D :D :D :D
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #315 Преди 4 месеца

зуница написа:Започна "изваждане"! :( Лекарства.Храна.Сироп. :doh:

Из ония дни, преди да тръгна на почивка, обикалям вилаета, срещам шефа на ловно-рибарското дружество, снове и той из горите. Лафим си за АЧС, за пчелите и ме пита каква работа съм имал сега по пчелите. Казвам му, подхранване, илачи и т.н., все изпразни джоб, пък той ме опонира: Ааа, до сега като вади, не се оплаква. :lol: Е, замълчах си, ' кво да му обяснявам, бивш шеф на редица горски стопанства, свикнал само на приход, сега му е зор на пенсия и мижава заплата от дружеството. Контрирах го: Няма да има 'кво да биете и свинското ще поскъпне в дюкяните, а той: Ъ, ще ядем еленско бе, ама кога ще ядем от твоя мед?
Ще, ще и продължих.
Та така, сития на гладния не вярва!
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #316 Преди 4 месеца

Иван Мънков написа:... а сега ми е едно спокойно, мързеливо.... :D :D :D :D

Остави ги тогава пчеличките. Те ще свършат и твоята работа ;) .Ще си приберат всичко. :eek: Няма да ги домързи. :naughty: И те доволни и ти спокоен. :lol:

Мнение #317 Преди 4 месеца

Иван Мънков написа:То, че има за вадене (не оная работа) има и тази седмица карам пълномедни, а другата на полумедни(прозвуча като лафа на Бай Тошо за полупроводниците). ... :D :D :D :D

Също! Такава е и моята програма. Имам рекордьор за момента. За моя район това е....42 рутови рамки ми е дал до момента! Обичам такива пчели. Жълтеели....Омръзна ми да се занимавам с него :violin: Може да излезе и някой друг напред. Ще видим. На манежа съм.
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #318 Преди 4 месеца

rumenggr написа:Няма го вече кацането под прелките, което наблюдавах до преди седмица. Време е.... Новия пчеларски сезон е на вратата.

:naughty: Тепърва ще увисват на прелката.Колегите махнаха магазините вече. :think: Само лек дъждец си трябва и Акацията ,Аморфата,Нокътя и още много други Майски медоноси ще пуснат... :D :D :lol: :lol: Да не забравяме прасковата. ;)
ИПМ

Мнение #319 Преди 4 месеца

зуница написа:Започна "изваждане"! :( Лекарства.Храна.Сироп. :doh:

:naughty: Кой брал кото трябва пари за лекарства не дава. ;) :lol: :lol: :D :D Шегувам се
ИПМ

Мнение #320 Преди 4 месеца

Иван Мънков написа:То, че има за вадене (не оная работа) има и тази седмица карам пълномедни, а другата на полумедни(прозвуча като лафа на Бай Тошо за полупроводниците). Миналата година по това време тичах с лейката защото беше глад а сега ми е едно спокойно, мързеливо.... :D :D :D :D

Маломедните ги слагай на отводките,че с тоя прашец пак ще бягаш с лейката или турбъта. :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости