На Югозапад

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #501 Преди 1 месец

Днес пръв ден слънчево време, утре пак дъжд... Акацията в Благоевградско все още не е цъфнала, или аз съм видял някоя в усойте

Мнение #502 Преди 1 месец

@barkov1982 до колкото имам информация, около язовир стойковци/там имаше пчелин ако не ме лъже паметта/ има рапица която цъфти обилно.... успех!
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #503 Преди 3 седмици

Играта с природата е "забавна". На 05.05. е имало много сериозна слана. Твърд, дебел лед по стъклата. А аз се чудя, защо го няма обилния ябълков цвят, на глога цветните пъпки, за акация не смея да мисля. Оказа се, че има малко Осен като подържаща паша, та не са полудели още. Е да, ама сега ще дърпаме каишите още около 25 дни :think:.

Мнение #504 Преди 2 седмици

4 часа дъжд дойде добре. Сахарския вятър от миналата седмица ускори цъфтежа на акацията(оцеляла е след сланата, глога е много слаб) със седмица, но и изсуши много. Ще видим колко ще пусне.
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #505 Преди 2 седмици

rumenggr написа:4 часа дъжд дойде добре. Сахарския вятър от миналата седмица ускори цъфтежа на акацията(оцеляла е след сланата, глога е много слаб) със седмица, но и изсуши много. Ще видим колко ще пусне.

До момента нито капка ,стъмнило се е ,гърми , но само толкова.
П.П. Заваля
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Пловдив

Мнение #506 Преди 2 седмици

barkov1982 написа:До момента нито капка ,стъмнило се е ,гърми , но само толкова.

Дано ви "издави"след малко! :lol:
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #507 Преди 2 седмици

Kebapa1912 написа:Дано ви "издави"след малко! :lol:

Да, ама спря :doh:
След малко ще видя кофата какво ще покаже ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #508 Преди 2 седмици

Много хубав дъжд при нас валя.От обяд вали и спря преди малко.
Иначе акацията сега започва да цъфти.Дали ще пусне ,тепърва ще видим.

Мнение #509 Преди 1 седмица

Вчера 23.05., към 04:30 беше 0°С. Връхчетата на орехите с младите листенца, а вероятно и цъфтоците заминаха. Хората се оплакаха, че и част от насажденията им са попарени. Какво ли е станало с медоносните? Летят дружно в посоката, но не се търкалят в тревата пред прелките. Днес е хубав ден. Честит празник на всички!!!

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: , и 15 гости