Над 600-700 метра

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #1 Преди 3 години

При мен отдавна има температури под 0 градуса. И това е само защото надморската височина е голяма. От около месец и половина нямам пило в кошерите.
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #2 Преди 3 години

slavi 13 написа:При мен отдавна има температури под 0 градуса. И това е само защото надморската височина е голяма. От около месец и половина нямам пило в кошерите.

Нормално е по това време. По-добре да не отглеждат пило, а да държат кълбото тясно.

Мнение #3 Преди 3 години

Вчера, на 24.02 2017 г., имаше нормален летеж на пчели. Това не беше облитане.

Пчелите носеха оранжев прашец, не знам от къде го събират, около мен всичко е замръзнало. Предполагам че намират цъфнал подбел, там където е на припек, в ниското и на завет.

Температурата беше около 14 градуса.

Пчелите вече имат около 3-4 рамки с пило. Кошерите са топли. Това е краят на зимното състояние на пчелите в кълбо.

Мнение #4 Преди 3 години

Джанката още не е цъфнала, но ще го направи в следващата седмица. Сухо е, и е по-топло в сравнение с други години. Ако има горещини през април, пашата ще повтори миналогодишната, което не е добре.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #5 Преди 3 години

Аз също очаквам джанката след 7-10 на пчелина. Пред прозорците ми са цъфнали две. Тази година имат несравнимо по-малко цветове от обичайното. За сравнение, 2016 тези две джанки зацъфтяха на 03 март.
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #6 Преди 3 години

При мен до 2-3 дена ще цъфне джаката.Хубаво е че съм по на високо ходят до София да носят там ябълката тая седмица ще цъфне.
Пчелар от: София-област

Мнение #7 Преди 3 години

И при мен джанката няма признаци скоро да цъфне, а сутринта имаше и сняг.
ИПМ

Мнение #8 Преди 3 години

Направих един бърз преглед на пчелите.Направо се изненадах 6рамки пило и муха на 8 рамки. Майките сеят ли сеят.

Мнение #9 Преди 3 години

jdrumev написа:Направих един бърз преглед на пчелите.Направо се изненадах 6рамки пило и муха на 8 рамки. Майките сеят ли сеят.

При мен пилото е на 5 и 4 рамки. Това пило го заложиха изведнъж, без да ги подхранвам. Сега чакам да се излюпи и кошерите ще се напълнят с пчели.
При мен цъфна кайсията, джанката ще цъфне тези дни.
ИПМ

Мнение #10 Преди 3 години

Така е и при мен.Направо ме изненадаха не очаквах подобно нещо.Майката от последна рама отишлае на първа.Направо ма шашнаха.Подхранил съм 2 пъти до сега в събота и снощи по 0.5л сироп на кошер.

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 гости