Ha ЮГ - Център

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #381 Преди 8 месеца

зуница написа:Преди много години видях в Бургаското езеро гамбузия. Малка рибка , родствена на гупата, която предпочита да се храни с ларви на маларийни комари.Дали още има гамбузии там?Защо не аклиматизират тая рибка и в другите източници на комари?

И сега я има и не само в Бургаското езеро. По нашия край може да я видиш почти във всеки водоем,наистина полезно животинче,което помага в борбата с комарите.Който се е занимавал с акваристика,най-вероятно е правил опити за развъждане на хибрид между гупа и гамбузия.Получаваха се екземпляри с красотата на гупата и жизненоспособността на гамбузията.
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #382 Преди 8 месеца

зуница написа:Преди много години видях в Бургаското езеро гамбузия. Малка рибка , родствена на гупата, която предпочита да се храни с ларви на маларийни комари.Дали още има гамбузии там?Защо не аклиматизират тая рибка и в другите източници на комари?

Трудно ще стане далаверата с това, а и се иска друго мислене. Най-лесно е с химията, хем бързи кинти, хем всичко законно! Преди като бех дете и по цял ден обикалях реката, никога ама никога не съм улавял попче в реката. Сега е пълно с тях! Как се случи това и защо! Доста инвазивен вид се оказаха. Ядат всичко и са много нагли! :lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Мнение #383 Преди 8 месеца

nikawr написа:..Преди като бех дете и по цял ден обикалях реката, никога ама никога не съм улавял попче в реката. Сега е пълно с тях! Как се случи това и защо! Доста инвазивен вид се оказаха. Ядат всичко и са много нагли! :lol:

Чакай сега,я поясни на кое викаш попче,че ме хвърли и мене в реката ??? :?
Контакт:

Мнение #384 Преди 8 месеца

Калеко Алеко написа:Чакай сега,я поясни на кое викаш попче,че ме хвърли и мене в реката ??? :?

Морското попче бе, каята :)
п.п. Дака, при тебе горе на Златаришката има ли попчета?
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #385 Преди 8 месеца

nikawr написа:... Доста инвазивен вид се оказаха. Ядат всичко и са много нагли! :lol:

Гледам филми и европейския сом бил такъв наглец. Ама и двата вида не са лоши хич за хапване. Кофти е само слънчевката. Много кости и все първа на куката.
Контакт:

Мнение #386 Преди 8 месеца

зуница написа:Гледам филми и европейския сом бил такъв наглец. Ама и двата вида не са лоши хич за хапване. Кофти е само слънчевката. Много кости и все първа на куката.

Въпреки че рибата се позъвърна в реката, кефала намаля осеземо. Отдавам го точно на попчето, защото като малък кефала се крие из треволяците и клонаците в реката, а попа може би там ги пребарва. Отделно е дънен вид, и може да им хрупа хайвера... :think:
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #387 Преди 8 месеца

nikawr написа:Въпреки че рибата се позъвърна в реката, кефала намаля осеземо. Отдавам го точно на попчето, защото като малък кефала се крие из треволяците и клонаците в реката, а попа може би там ги пребарва. Отделно е дънен вид, и може да им хрупа хайвера... :think:

След появата на костура и слънчевката кефала ,мряната, скобара почти изчезнаха от някои водоеми.Само щуката яде тая напаст слънчевка.Ама и тя хищник и конкуренция...
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #388 Преди 8 месеца

nikawr написа:Морското попче бе, каята :)

Да не е кортуш бре.Кви попчета.Иначе щуката стана много. :D

Мнение #389 Преди 8 месеца

nikawr написа:Морското попче бе, каята :)

Направо уби коча с лопата... :o :eek: :? ще взема в неделя да прескоча до Стряма,белким закача я някой калкан,пък може и паламуд. ;) :dance:
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #390 Преди 8 месеца

по-скоро става въпрос за дунавско попче, щом го има в р.Дунав, съвсем нормално е да го има и в реките които се вливат в нея
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости