Ha ЮГ - Център

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #401 Преди 6 месеца

дядо емо написа:Храних ги и имаше 3 рамкипред излизане преди 5дни.Каква е връзката с продължителното облитане?

Уф дядко трябва да си дадеш тел. на Друмев като те потормози 1-2 г. ще почнеш поне малко от малко да вдеваш какво иска да каже.
Предполагам иска да каже, че като ги нахраниш те излизат на вън а дали за облитане само Друмев и стари баби знаят, по скоро е от удивление от къде е дошла тая манна.
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #402 Преди 6 месеца

Георги 1974 написа:Уф дядко трябва да си дадеш тел. на Друмев като те потормози 1-2 г. ще почнеш поне малко от малко да вдеваш какво иска да каже.
Предполагам иска да каже, че като ги нахраниш те излизат на вън а дали за облитане само Друмев и стари баби знаят, по скоро е от удивление от къде е дошла тая манна.

Да.Мина ми през ума.Но,аз храня всички и 2-3часа облитане често се вижда,но цели 7 и то масово. :think:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #403 Преди 6 месеца

дядо емо написа:Да.Мина ми през ума.Но,аз храня всички и 2-3часа облитане често се вижда,но цели 7 и то масово. :think:

Е много ти е миризлив сиропя. :D :lol:

Мнение #404 Преди 6 месеца

jdrumev написа:Е много ти е миризлив сиропя. :D :lol:

Много калоричен?

Мнение #405 Преди 6 месеца

дядо емо написа:Да.Мина ми през ума.Но,аз храня всички и 2-3часа облитане често се вижда,но цели 7 и то масово. :think:

Някъде писах за това, но никой не ми обърна внимание. Една колежка - пчеларка ме пита за това и каза, че на съседа и и 7-те го правили. И второто да го повторя пак. Този кошер след това пчелите му се събрали на грозд отвън, а вътре се разкарвали само малко количество пчели и майката.
ИПМ

Мнение #406 Преди 6 месеца

solaris60 написа:Някъде писах за това, но никой не ми обърна внимание. Една колежка - пчеларка ме пита за това и каза, че на съседа и и 7-те го правили. И второто да го повторя пак. Този кошер след това пчелите му се събрали на грозд отвън, а вътре се разкарвали само малко количество пчели и майката.

Ко искаш да кажеш,че е много силен ли или,че топлината му идва в повече? :D :D

Мнение #407 Преди 6 месеца

solaris60 написа:Някъде писах за това, но никой не ми обърна внимание. Една колежка - пчеларка ме пита за това и каза, че на съседа и и 7-те го правили. И второто да го повторя пак. Този кошер след това пчелите му се събрали на грозд отвън, а вътре се разкарвали само малко количество пчели и майката.

Да спомена,че кошера е на сянка по-голямата част от деня.Грозд нямаше,но прилетна дъска от 1,2 кв.м беше цял ден черна.Реших да го отварям надвечер,но почнаха да се прибират.Утре ще видим. ;)

Мнение #408 Преди 6 месеца

jdrumev написа:Ко искаш да кажеш,че е много силен ли или,че топлината му идва в повече? :D :D

Нямам обяснение. Не се е случвало при мен за да наблюдавам. Може и да се е случвало, но и аз съм съботнонеделен пчелар.
ИПМ

Мнение #409 Преди 6 месеца

solaris60 написа:Нямам обяснение. Не се е случвало при мен за да наблюдавам. Може и да се е случвало, но и аз съм съботнонеделен пчелар.

Във втората рамка от дясно го складират. ;) :lol: :D Или на по прост език 2 рамки от майката. :D :lol: Майтапя се сега е горещо и налучквам. :D :lol:
Пчелар от: Североизток

Мнение #410 Преди 6 месеца

дядо емо написа:Да спомена,че кошера е на сянка по-голямата част от деня.Грозд нямаше,но прилетна дъска от 1,2 кв.м беше цял ден черна.Реших да го отварям надвечер,но почнаха да се прибират.Утре ще видим. ;)

Колко квадрата е прелетната дъска? :doh:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: и 7 гости