На Север-център

Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #4861 Преди 1 месец

Перо Мелиферо написа:В север-център утре рано-рано Перката ще центрофугира, ако може до към 9 да съм приключил, ще съм много щастлив :roll:

Привет Перо,
Съвет за гУлемите жеги от опит :doh: много помага две мокри със студена вода носни кърпи или два парцала привързани под мишниците.
Не се майтапя.
Успех :thumbup: И аз съм на тоя хал в тази жега.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Майстор - Готвач
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #4862 Преди 1 месец

На 17.07. свършихме основната работа, сега остана да довършим. Мен жегата ме мори яко. Само докато разпаля пушалката и пренеса такъмите до кошерите и съм залепнал. Добре че съм с блузон "прохлада" и потта се лее през мрежата на воля върху пчелите, инак ще се удавя в собствен сос :lol: . Мисля и един от рояците да олабя, че от обяд висят на брада, а целодневно са на сянка :think:
Не знам за вас, но при нас сезона приключи още към 20.07. с тая суша. Хубави, силни семейства, а по цял ден рендосват прилетните дъски. Днес ми докладваха, че пак в София, дето няма и нужда, се е изляло, а тук не е валяло сигурно от 20-30 дни. Ако някой има връзка с Оня горе, да му каже да се поправи, белким откачим по още някой магазинец :D
Лонг Джон Силвър
Пчелар от: Пловдив

Мнение #4863 Преди 1 месец

Блузони ???????
Тук работим голи до кръста и с къси гащи, сомо с було.
Ако измислят нещо като очила за пчелари ще хвърля и булото.
Изненадващо за сушата и жегата пчелите са много кротки. Определено не се дължи на моята селекция. :think:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.

Мнение #4864 Преди 1 месец

Е-е... В планината може и да няма много мед, но в жегата подухва и ветрец.Изстудена мътеница със солчица , направена от вкиснало кисело мляко , оправя работата."Возбучала" и студена.Това е спасението.
А времето? Днес отварям кошери. Почвам да крада пити.Посред работата зад баира загърмя.Докато се ослушвам се стъмни и плисна.Скоростно прибрах и затворих всичко.Тичам на сухо да се преобличам. Поглеждам през прозореца.Прогрява слънце.Дъждът само обра прахта и опра мойта тениска.Да се ядосвам ли? Да се смея ли? :think:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: Харманли

Мнение #4865 Преди 1 месец

Перо Мелиферо написа:...тук не е валяло сигурно от 20-30 дни. Ако някой има връзка с Оня горе, да му каже да се поправи, белким откачим по още някой магазинец :D

Абе, сещам се за един, ама той все е "на два акъля", та не знам какво точно ще измоли... :think: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #4866 Преди 1 месец

dvd111 написа:Абе, сещам се за един, ама той все е "на два акъля", та не знам какво точно ще измоли... :think: :lol:

За армаган може и сняг да "измоли" посред лято. :lol:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Петъчен майстор пчелар

Мнение #4867 Преди 1 месец

зуница написа:.Да се ядосвам ли? Да се смея ли? :think:

Най-напред си сипи :D
Пчелар от: Северозапада

Мнение #4868 Преди 1 месец

Марин Шойков написа:Привет Перо,
Съвет за гУлемите жеги от опит :doh: много помага две мокри със студена вода носни кърпи или два парцала привързани под мишниците.
Не се майтапя.
Успех :thumbup: И аз съм на тоя хал в тази жега.

Шойков тури яйца под мишниците барем някое пиле да измътиш.
Иначе е топличко те сега съм сложил плажен чадър в едно голямо шише с вода и го мъкна с мен.Толкова е жега че пчелите ги мързи да се крадът.
Тая година май само на горен вход ще останат осите яко са се разплодили бая кошери есента ще останат без пчели зарад тия мангусти.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #4869 Преди 1 месец

Перо Мелиферо написа:В север-център утре рано-рано Перката ще центрофугира, ако може до към 9 да съм приключил, ще съм много щастлив :roll:

Перка как са доматите

Мнение #4870 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:Най-напред си сипи :D

Позна!!! От първи път ,позна какво ми дойде на акъля. "И утре е ден!"
п.п. След моето решение днес не посмя и облаче да се появи. :naughty: А се намери повод? :shifty: А съм седнал на масата да обмисля проблема. :think:

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 гости