На Север-център

Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #1741 Преди 5 месеца

Ангел Йосифов написа:Имах един учител(курсовия),като ми дойдеше на гости,си пиеше ракията със сланина и отделно паничка с оцет.Дръпне ракия,бодне сланина,цопни я в оцета и мези.Мазнината неутрализира алкохола,а оцета мазнината. :lol: :lol: :lol: Беше химик :angry-fire:

Ей това е хитово :lol:
Най-готиният пчелар
Регистриран: Преди 3 години
Пчелар от: Априлци

Мнение #1742 Преди 5 месеца

Ангел Йосифов написа:Имах един учител(курсовия),като ми дойдеше на гости,си пиеше ракията със сланина и отделно паничка с оцет.Дръпне ракия,бодне сланина,цопни я в оцета и мези.Мазнината неутрализира алкохола,а оцета мазнината. :lol: :lol: :lol: Беше химик :angry-fire:

Ачка, той даскала изглежда доста е поемал по тази химико-физична формула. :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #1743 Преди 5 месеца

Иван Мънков написа:Ачка, той даскала изглежда доста е поемал по тази химико-физична формула. :D

Бог да го прости! Беше си арабия и пръв застъпник на ученика.Умееше да "грабва" в час.Нооооо,"баба Аня" го изпи.
През 90-те,се случи да строим в Кючука,до тях.Той вече пенсионер.....знаеше къде държим ракията и мезето.Мине сипи си една,застане до нас така,че да не пречи и .....врътне ракийката и ....след ден-два,пак...Беше интересен събеседник..
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1744 Преди 4 месеца

Слънчогледа е почти история.Вече спокойно мой да си отдъхнем.Още сме в мача от 0:0 поведохме с два изненадващи гола от нещо в края. ;) :D :lol:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #1745 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Слънчогледа е почти история.Вече спокойно мой да си отдъхнем.Още сме в мача от 0:0 поведохме с два изненадващи гола от нещо в края. ;) :D :lol:

Даче, как е пашата при теб, ливада тръгна ли?
Вадих де щи има два дена, обаче гледам са се юрнали яко пило да правят и де що влезе от ливадата се обръща на пило. Слагат малко пресен нектар, но вече при нас е по скоро поддържаща паша и мача за таз година приключи. Оставих всички семейства на по един празен магазин и ще ги барна чак след 20 август. Дано тез валежи дет се очакваат да поудължат лидваката и плодника да ми зарадва окото и следващия път. :)
Яко клеят, и венците дебели от много рано. Пило на по 7-8 рамки, а венците на половин пита дебели.. тежка или ранна зима се очертава май... :think:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #1746 Преди 4 месеца

nikawr написа:Даче, как е пашата при теб, ливада тръгна ли?
Вадих де щи има два дена, обаче гледам са се юрнали яко пило да правят и де що влезе от ливадата се обръща на пило. Слагат малко пресен нектар, но вече при нас е по скоро поддържаща паша и мача за таз година приключи. Оставих всички семейства на по един празен магазин и ще ги барна чак след 20 август. Дано тез валежи дет се очакваат да поудължат лидваката и плодника да ми зарадва окото и следващия път. :)
Яко клеят, и венците дебели от много рано. Пило на по 7-8 рамки, а венците на половин пита дебели.. тежка или ранна зима се очертава май... :think:

Отдавна пчелите стягат зимата. Тази година венците при мен са на 2/3 от преди две седмици, та се наложи да им поразтоваря плодниа рано-рано. Обикновено това го правя около 15-20 август. Пък каква ще е зимата, ще разберем. Божа работа!
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелар от: Северозапада

Мнение #1747 Преди 4 месеца

Ами щом индианците събират дърва по горещняците бая късни отводки ще дадат фира.
Макар, че ни чака глобално затопляне няма да е от веднъж че вариант Ной отпадна засега. Постепенно ще станат нещата доде Сибир се затопли достатъчно и стане по годен за шестата раса , тайа че чат пат със снегоходки по Коледа ще слагаме питки. А и прополиса е нужен на пчелите за микроби разни де са се завъдили, голям трудов ресурс е за семейството- клейосъбирачките чакат на опашка доде ги разтоварят, не вярвам нахалост да я вършат тая работа, ама знам ли само хипотези.
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #1748 Преди 4 месеца

Ехееей, вие в коя северна България живеете? Аз още не съм започнал липата да вадя, а ливадата е в апогея. Пашата е доста стабилна и гледам, че от ден- два почти не се занимават с преследване и гонения на търтей. Утре отново го дават дъжд, но лошото е, че духа силен източен вятър и може да не спя тази нощ! :D :pray:
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #1749 Преди 4 месеца

При мен също превалява, вече два дни след 16:00, но не е напоителен дъжд . До това време е жега. Днес и ветрец излезе. Заливат с нектар и притискат майките.

Георги 1974 написа:.... А и прополиса е нужен на пчелите за микроби разни де са се завъдили, голям трудов ресурс е за семейството- клейосъбирачките чакат на опашка доде ги разтоварят, не вярвам нахалост да я вършат тая работа, ама знам ли само хипотези.

Бат Жоро, има семейства прекаляващи със прополиса. Не съм събирал целенасочено. Пчелите местят ли прополиса в кошера? Ако ги принудя да заклейват, ще разчистят ли поне временно прополиса около рамките? Ще взема да проверя. Има едни, бяха си затворили и прохода към хранилката.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #1750 Преди 4 месеца

rumenggr написа:При мен също превалява, вече два дни след 16:00, но не е напоителен дъжд . До това време е жега. Днес и ветрец излезе. Заливат с нектар и притискат майките.

Бат Жоро, има семейства прекаляващи със прополиса. Не съм събирал целенасочено. Пчелите местят ли прополиса в кошера? Ако ги принудя да заклейват, ще разчистят ли поне временно прополиса около рамките? Ще взема да проверя. Има едни, бяха си затворили и прохода към хранилката.

Ами не знам ама едвали а и принципно клея в кошера е два вида тоя по рамките е различен от този по процепите а също зависи от големината на дупката с какъв вид ще го запрополисят ако се прекалява и няма в природата може да намерят подобни нему като стара боя например.А и си зависи от здравния статус за тия де прекаляват а и породата има и такива де не събират индийски и т.н. а и от др. фактори.

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости