На Север-център

Регистриран: Преди 2 години

Мнение #1781 Преди 1 седмица

Да кажа и аз, при нас през август, част от семействата прекъсват отглеждането на пило за кратко, предполагам заради акара. Щом пчелите са спокойни по вероятно е да имат майка, а е възможно и да е нова непронесла. Поставянето на контрола при нас винаги е давало резултат, а след като това пило си изпълни ролятя, може да си го върнеш в свмейството, откъдето си го взел.
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #1782 Преди 1 седмица

силвия написа:Да кажа и аз, при нас през август, част от семействата прекъсват отглеждането на пило за кратко, предполагам заради акара. Щом пчелите са спокойни по вероятно е да имат майка, а е възможно и да е нова непронесла. Поставянето на контрола при нас винаги е давало резултат, а след като това пило си изпълни ролятя, може да си го върнеш в свмейството, откъдето си го взел.

Не е от акара а от жегата, днес до осем бях на пчелина вентелират яко и не е от паша.
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: скоро

Мнение #1783 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:Не е от акара а от жегата, днес до осем бях на пчелина вентелират яко и не е от паша.

Ей затова Гога, като чуя че хората са си събрали магазините вече и се кокоря яко :eek: , ама това сигурно щот съм новак - хобит
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #1784 Преди 1 седмица

Вчера ходих да провера отново двете семейства без майки, оказа се, че имат прясно снесено пило само на една от рамките и пило е около 15х15 сантиметра в средата на питата. Добавих им малко сиропче
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #1785 Преди 1 седмица

Иван.Иванов написа:Вчера ходих да провера отново двете семейства без майки, оказа се, че имат прясно снесено пило само на една от рамките и пило е около 15х15 сантиметра в средата на питата. Добавих им малко сиропче

Нормално и очаквано ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #1786 Преди 1 седмица

Приключих с проверката на всите семейства.Хем съм доволен хем и не съм.5основни семейства без майки на ръба на търтовка след самосмена и майките започват да снасят. :think: Това ми се случва за втора година да го наблюдавам след слънчуфката.Акара е толкова много,че днес направо се шашнах при проверката на един кошер.Повече бяха безкрилите от колкото крилите/тей е приказската/... :D :D
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #1787 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Приключих с проверката на всите семейства.Хем съм доволен хем и не съм.5основни семейства без майки на ръба на търтовка след самосмена и майките започват да снасят. :think: Това ми се случва за втора година да го наблюдавам след слънчуфката.Акара е толкова много,че днес направо се шашнах при проверката на един кошер.Повече бяха безкрилите от колкото крилите/тей е приказската/... :D :D

Че що не ги пощиш, бре Данчо? :idea:
ИПМ

Мнение #1788 Преди 1 седмица

Иван Мънков написа:Че що не ги пощиш, бре Данчо? :idea:

А опощих ги отново. :D :DСтар известен пчелар в Елена пък е намерил в маточник и майка с прегризани криле от акар... :think: :think: :think:
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #1789 Преди 1 седмица

jdrumev написа:А опощих ги отново. :D :DСтара известен пчелар в Елена пък е намерил в маточник на майка и майка с прегризани криле от акар... :think: :think: :think:

С една дума ги подкисели за пореден път!
ИПМ

Мнение #1790 Преди 1 седмица

Иван Мънков написа:С една дума ги подкисели за пореден път!

Само,че дигнах концентрацията с 8%. ;) :D :lol: :D

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 гости