На Север-център

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #2481 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Пък и ако е пръснал малко сиропче,мама веднага я налазва :thumbup:

Аз майсторе така си градя, само без сиропчето. Разцепвам пило на 3-4 позиция. И съм много доволен. Градят без грешка и без търтиево, за което може би помага и Строителна Рамка де..
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2482 Преди 1 седмица

nikawr написа:Аз майсторе така си градя, само без сиропчето. Разцепвам пило на 3-4 позиция. И съм много доволен. Градят без грешка и без търтиево, за което може би помага и Строителна Рамка де..

Е то и в книгите така пишело,но когато колегата дето помагаше на Бояна видя как слагам основата до предишната се хвана за главъта.... ;) :lol: :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2483 Преди 1 седмица

nikawr написа:Аз майсторе така си градя, само без сиропчето. Разцепвам пило на 3-4 позиция. И съм много доволен. Градят без грешка и без търтиево, за което може би помага и Строителна Рамка де..

Когато майкте са млади,може и без Строителна Рамка.Или слагаш за градеж сега,когато търтеи,все още не са им нужни.Но едновременно със Строителна Рамка е най-сигурно.Аз разцепвам пилото на две с во.Следващото разширение с во е от двете страни на новоизградената,пак в центъра.И като сложа още две и плодника се изпълни.Демек,разширявам през центъра.А Строителна Рамка я премятам,ту от едната страна,ту от другата ,ту в центъра..
ИПМ

Мнение #2484 Преди 1 седмица

Може би Майсторе заради това разместване на Строителна Рамка не третираш за акари. :lol:
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #2485 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Когато майкте са млади,може и без Строителна Рамка.Или слагаш за градеж сега,когато търтеи,все още не са им нужни.Но едновременно със Строителна Рамка е най-сигурно.Аз разцепвам пилото на две с во.Следващото разширение с во е от двете страни на новоизградената,пак в центъра.И като сложа още две и плодника се изпълни.Демек,разширявам през центъра.А Строителна Рамка я премятам,ту от едната страна,ту от другата ,ту в центъра..

Моята строителна е магазинна с основа. Като цъфне ябълката почвам с плодникова с во на трета позиция и магазинна с во, до пилото. След три седмици всичко е изградено, магазинната качвам в магазина, а до новоизградената, нова плодникова с во, и на предпоследна позиция, ако е развито семейството на целия плодник пак магазинна с во. Така хем имам Строителна Рамка, хем подменям питите и в магазина. И те така от години...
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2486 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Може би Майсторе заради това разместване на Строителна Рамка не третираш за акари. :lol:

Сега ли го установи :doh: А съм го писал още преди 5г и всяка година го повтарям,като папагал :mrgreen:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2487 Преди 1 седмица

nikawr написа:Моята строителна е магазинна с основа.

И моята е магазина,но без во.Пчелите изграждат и осеменяват горе в рамката и след това градят далака на долу.След 3 седмици изрязвам горната част,а долната си остава.Като я поставя на др позиция,майката осеменяват,вече изградената долна част.И така,сменейки позицията,изрязвам ту горната,ту долната част..
ИПМ

Мнение #2488 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Сега ли го установи :doh: А съм го писал още преди 5г и всяка година го повтарям,като папагал :mrgreen:

Знаеш по думите на Морнезатора къв съм.С празна тиква. ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #2489 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Знаеш по думите на Морнезатора къв съм.С празна тиква. ;) :lol: :lol:

За ,,тиквата"не знам,но Морнезатора ще смени моркова,ако не го изписваш правилно!
ИПМ

Мнение #2490 Преди 1 седмица

дядо емо написа:За ,,тиквата"не знам,но Морнезатора ще смени моркова,ако не го изписваш правилно!

Лека ошипка стала.Няма да се повтори. ;) :lol: :lol:

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 гости