На Север-център

Най-готиният пчелар
Регистриран: Преди 3 години
Пчелар от: Априлци

Мнение #2491 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:И моята е магазина,но без во.Пчелите изграждат и осеменяват горе в рамката и след това градят далака на долу.След 3 седмици изрязвам горната част,а долната си остава.Като я поставя на др позиция,майката осеменяват,вече изградената долна част.И така,сменейки позицията,изрязвам ту горната,ту долната част..

Споко Ачка той от три години пита за Строителна Рамка но е решил да провери дали няма обрат в технологията.Проблем му е, че няма кой да ги реже, а П.Друмев явно не може да угоди на всичките високи технологии! :rolling:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2492 Преди 1 седмица

Иван Мънков написа:Споко Ачка той от три години пита за Строителна Рамка но е решил да провери дали няма обрат в технологията.Проблем му е, че няма кой да ги реже, а П.Друмев явно не може да угоди на всичките високи технологии! :rolling:

Ами питам бре.От как излязоха търтеивите основи.... ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 12

Мнение #2493 Преди 1 седмица

nikawr написа:Така ли разширяваш, като цепиш пилото, не до последна с пило?

Знам, че не могат да търпят в центъра на пилото и разчитам, че ще я осемени майката бързо. До сега като отворя следващата седмица, всичко е било осеменено ако имам хубава и млада майка.
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #2494 Преди 1 седмица

Да еба и тоз пичи месец умрел :eek: измръзна ми ваксината връмугу :?
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2495 Преди 1 седмица

В събота прегледах семействата и установих това което си мислех, че е станало - 3 от семействата са загинали, тия дето бяха майки с 50-60 пчели. Другите са горе доло добре, на по 3-4 рамки с пчели. Само един кошер е на 1 рамка, но тя е на 70% с пило, което скороще се излюпи.
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #2496 Преди 1 седмица

Пилците се броят на есен а пчелите ...

Та по колко рамки пило имахте, че нещо не разбрах !?
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #2497 Преди 1 седмица

Remi написа:Пилците се броят на есен а пчелите ...

Та по колко рамки пило имахте, че нещо не разбрах !?

:lol:
Батка, когато не ги гониш на пило пчелите си знаят работата. В южна България са много напред спрямо моите в централна северна. Аз имах пило на 2-3 рамки макс и то на около 40%, а колегите показват априлски рамки с пило... Март месец вече трета година подред след 15ти зимата се връща. След това застудяване ще има много изхвърлено пило, а където не успеят да се справят ще има и загниване. Още повече, че на много колеги пчелите не са в двора и не са регистрирани ЖО, и няма да отидат на пчелина поне 2-3 седмици още... :(
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2498 Преди 1 седмица

Спокоен съм за моите.Не случайно поставям питка в началото на януари-именно заради такива периоди през пролетта.
Сега е необходим меда,а не зимъска 8-)
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #2499 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Спокоен съм за моите.Не случайно поставям питка в началото на януари-именно заради такива периоди през пролетта.
Сега е необходим меда,а не зимъска 8-)

Понеже моите са относително слабички и ги зимя с магазина, по предната събота като ходих да им правя основен преглед не махнах найлоните от питките, а ги оставих върху рамките с пило, като им бутнах по една пълномедена до пилото. Бих казаъл че съм относително спокоен и наистина може да не ходя на пчелина до края на април, но мисля към десети да отскоча и да метна Строителна Рамка вече.. ;)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #2500 Преди 1 седмица

nikawr написа:Понеже моите са относително слабички и ги зимя с магазина, по предната събота като ходих да им правя основен преглед не махнах найлоните от питките, а ги оставих върху рамките с пило, като им бутнах по една пълномедена до пилото. Бих казаъл че съм относително спокоен и наистина може да не ходя на пчелина до края на април, но мисля към десети да отскоча и да метна Строителна Рамка вече.. ;)

Драсна ли запечатките,или те да се оправят?

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 гости