На Север-център

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #2731 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Снася на още не изградена пита. Командва с хъс. :lol:

Много задачи имам и бях забравил, но да по опитам и Друмев официално, макар че бях го предупредил да не коментира. Друмев, сподели за майките, армаган от мене! Така и не ми каза какво им се случи.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #2732 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Какво има бре?

Дай утре два часа ще ти кажа. ;) :lol: :lol:Разбира се на лична. ;) :lol: :lol:
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2733 Преди 1 седмица

Христо Димитров написа:Колкото и да те учудва, предната седмица ми се е роил един от най-силните кошери точно със самосменна миналогодишна майка.Страхотно семейство.Имаше малки дъждове, след които ги отварях и преглеждах за роево настроение и си бях спокоен,защото годината не е роева при мен. Миналата седмица като го отворих и видях как няма пчели в магазина, и викам на моя приятел, гледай сега колко маточници има в плодника.Над 50 бяха , поне си избрах няколко за нуковете и "уволних" две майки, които не ми харесваха как работят.Та срам не срам, избяга може би най-силното семейство със самосменна майка, едвам повярвах че е истина. Миналата година имах в продължение на месец преди акацията постоянно поне 15 семейства в роево.Такова отваряне за разрояване не съм правил никога до този момент, но нито един не ми избяга и след акацията се оправиха.

Не споря и не налагам мнение, това де го правиш не е тиха смяна а самосмяна има малка разлика и мисля, че поради тази причина миналата година са били в роево и тази най силния ти е имал 50маточника, ако бе тиха смяна без намесата на пчелара и не поради причина негодност най майката напролет а бе си работила година две и август пчелите си я бяха смени едвали щеше да се рой освен при най най груба пчеларска грешка.
Мое си мнение!
ИПМ

Мнение #2734 Преди 1 седмица

kuline написа:Много задачи имам и бях забравил, но да по опитам и Друмев официално, макар че бях го предупредил да не коментира. Друмев, сподели за майките, армаган от мене! Така и не ми каза какво им се случи.

Едната отлетя марта,а другата е на два магазина+корпус фул макс с мед....Е единия не е още фул макс. ;) :lol: :lol: Мислех да те изненадам с един кратък клип,но пак ще се похваля. ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #2735 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Дай утре два часа ще ти кажа. ;) :lol: :lol:Разбира се на лична. ;) :lol: :lol:

То туй малкото с керемидения цвят под крилото е игра на светлината. :lol:

Мнение #2736 Преди 1 седмица

Христо Димитров написа:Аз пък съм на мнение , че човек има винаги какво да научи! И колкото повече научаваш за едно нещо повече неща, толкова повече разбираш колко нищо не знаеш :)

Вярна е тази сентенция за хора които все още има какво да учат, имат пропуски, но има и такива за които всичко е само повторение на един стар филм. И защо е стар - защото няма кой да вкара нещо ново. Нещо като старо магаре вадещо вода от кладенец. Все едно и също. ;)

Мнение #2737 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Дай утре два часа ще ти кажа. ;) :lol: :lol:Разбира се на лична. ;) :lol: :lol:

Пак хукна с кофата към кладенците. :lol:
ИПМ

Мнение #2738 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Пак хукна с кофата към кладенците. :lol:

Ко да правя.За забранения плод не си ли чел? ;) :lol: :lol:
Пчелар от: 12

Мнение #2739 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:Не споря и не налагам мнение, това де го правиш не е тиха смяна а самосмяна има малка разлика и мисля, че поради тази причина миналата година са били в роево и тази най силния ти е имал 50маточника, ако бе тиха смяна без намесата на пчелара и не поради причина негодност най майката напролет а бе си работила година две и август пчелите си я бяха смени едвали щеше да се рой освен при най най груба пчеларска грешка.
Мое си мнение!

Става въпрос за 10 рамков Дадан-Блат.Миналата година,дъртата искаше да се рои и я отделих в отводка с 2 пити люпещо пило около 15 април. Забелязах, че месец след това много бързо се засили и като го прегледах, видях , че е с две майки. Зазими се доста силен с младата майка, мед не съм вадил от него.Така, че е тиха самосмяна. Тази пролет направо излетя в облаците за отрицателно време.Около 20 април беше с 9 пити пило, от които дръпнах две с люпещо и сложих 2 основи, защото си помислих че няма да дочака акацията.Така и не я дочака....
ИПМ

Мнение #2740 Преди 1 седмица

Христо Димитров написа:Става въпрос за 10 рамков Дадан-Блат.Миналата година,дъртата искаше да се рои и я отделих в отводка с 2 пити люпещо пило около 15 април. Забелязах, че месец след това много бързо се засили и като го прегледах, видях , че е с две майки. Зазими се доста силен с младата майка, мед не съм вадил от него.Така, че е тиха самосмяна. Тази пролет направо излетя в облаците за отрицателно време.Около 20 април беше с 9 пити пило, от които дръпнах две с люпещо и сложих 2 основи, защото си помислих че няма да дочака акацията.Така и не я дочака....

Защо дърпаш,наливай. ;) :lol: :lol: Ти ако се загледаш у паша убаво мой и да видиш 6. ;) :lol: :lol: 3към1 стига и е пре достатъчно ако нямаш марля и мед утаилса захарасон у някуя теникия. ;) :lol: :lol: :lol:

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 гости