На Север-център

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #2741 Преди 1 седмица

Хачи написа:То туй малкото с керемидения цвят под крилото е игра на светлината. :lol:

За да няма спекулации, ще кажа следното: Миналата година реших да експериментирам и подарих по две майки, на двама колеги - Трендафил и Друмев. Целта на експеримента беше да установя как се представят майките в регион различен от моя. Селекцията е моя, демек естествена. Майките бяха по една набор '18 и набор 19 г. Тук искам да споделя, че го направих от любопитство, а не с комерсиална цел. Благодаря на Трендафил, че ме подсети. Наистина в момента са претрупан с много ангажименти и забравих, да ви питам, макар че бях писал за това във някой от форумите.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #2742 Преди 1 седмица

kuline написа:За да няма спекулации, ще кажа следното: Миналата година реших да експериментирам и подарих по две майки, на двама колеги - Трендафил и Друмев. Целта на експеримента беше да установя как се представят майките в регион различен от моя. Селекцията е моя, демек естествена. Майките бяха по една набор '18 и набор 19 г. Тук искам да споделя, че го направих от любопитство, а не с комерсиална цел. Благодаря на Трендафил, че ме подсети. Наистина в момента са претрупан с много ангажименти и забравих, да ви питам, макар че бях писал за това във някой от форумите.

Жалко, че младата напусна гнездото след 5 рамки пило, но виждам, че и на Друмев е направила същото едната. Дъщерята и се справя и тя добре.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #2743 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Жалко, че младата напусна гнездото след 5 рамки пило, но виждам, че и на Друмев е направила същото едната. Дъщерята и се справя и тя добре.

Боксуват в началото и искат почти на ръба да ги разпущиш което е свързано с определено време. ;) :lol: :lol:
п.п.Модернизаторе мойти бяха по черни като професурски. ;) :lol: :lol: Каква смеска им даваш да ги правиш такива като термити? ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2744 Преди 1 седмица

Христо Димитров написа:Става въпрос за 10 рамков Дадан-Блат.Миналата година,дъртата искаше да се рои и я отделих в отводка с 2 пити люпещо пило около 15 април. Забелязах, че месец след това много бързо се засили и като го прегледах, видях , че е с две майки. Зазими се доста силен с младата майка, мед не съм вадил от него.Така, че е тиха самосмяна. Тази пролет направо излетя в облаците за отрицателно време.Около 20 април беше с 9 пити пило, от които дръпнах две с люпещо и сложих 2 основи, защото си помислих че няма да дочака акацията.Така и не я дочака....

Тихата смяна е характерна за юли- август месец, напролет сменят негодните.
Интересен случай е твоя тръгва да се рой а месец след това се е засил и е с две майки.
Всяко правило си има изключения стига в пчеларството да има правила ама май не е така никога няма равни условия ако външни са равни то вътрешни условия не са равни.
Ма в интерес на истината тихата смяна няма голяма практична стойност та си оротим по нощите аз в момента бачкам и си правя почивки с поглед във форума.

Мнение #2745 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Боксуват в началото и искат почти на ръба да ги разпущиш което е свързано с определено време. ;) :lol: :lol:
п.п.Модернизаторе мойти бяха по черни като професурски. ;) :lol: :lol: Каква смеска им даваш да ги правиш такива като термити? ;) :lol: :lol:

Първото изречение да си призная не разбрах нищо, колкото и да се мъчих. :lol:
На второто - да ти снимам ли на другата, която излетя, дъщерята какви ги люпи? Но ще питаш Калин. Той ги знае какви са. Иначе аз знам отговора му. ;)
ИПМ

Мнение #2746 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Първото изречение да си призная не разбрах нищо, колкото и да се мъчих. :lol:

Кой разбрал,разбрал,кой не е да се допита до Брата/Данче Друмевски/. ;) :lol: :lol:

Мнение #2747 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Кой разбрал,разбрал,кой не е да се допита до Брата/Данче Друмевски/. ;) :lol: :lol:

Този номер нали знаеш, че го знам преди теб? ;)
ИПМ

Мнение #2748 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Този номер нали знаеш, че го знам преди теб? ;)

Ама не е същия. ;) :lol:

Мнение #2749 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Ама не е същия. ;) :lol:

Да. В моето изписване няма правописни грешки. ;)
ИПМ

Мнение #2750 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Да. В моето изписване няма правописни грешки. ;)

Ама нали знаеш като твоя номер има мой номер.... ;) :lol: ;)

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 гости