Времето през тази година

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #851 Преди 8 месеца

jdrumev написа:Аз махнах магазините в събота и неделя.Присвих ги на 8 центровани/е някой и по друг метод/. :D Според мен това е по добрия вариянт да запазя работническото пило читаво,а то е на 2-3 рамки. ;) :D :lol:Средата на Август направих антипчеларстване.Оставих ги да си изядат работническото с разместване на рамки. :lol: :D Това за сефте го споменавам но е вярно. :D :lol:

Е как няма да снасят като са ти млади роеви майки.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #852 Преди 8 месеца

Георги 1974 написа:Е как няма да снасят като са ти млади роеви майки.

:naughty: Снасят и старите,но не повече от 3 рамки. :D :lol: Тях съм ги набелязъл за медовици напролет. :D :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #853 Преди 8 месеца

Хей момци!Чували ли сте за "циганско лято"?Ако не знаете,да ви кажа!"Циганското лято" е всяка година през октомври,че и част от ноември.Това го знаят не само пчелари,а и кьораво,куцо и сакато.Таааа,един наш ИПМ,май за първа година ще "срещне" циганското лято и се пъъъъъъъне :x :o да роди :lol: :lol: :lol:
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: град Левски

Мнение #854 Преди 8 месеца

Ще изчакам малко и ще ги стесня постепенно на 9 а след това на 8 рамки както ги зазимявам обикновено.Мисля че както всяка зима и сега ще иззимуват успешно.
ИПМ

Мнение #855 Преди 8 месеца

Ангел Йосифов написа:Хей момци!Чували ли сте за "циганско лято"?Ако не знаете,да ви кажа!"Циганското лято" е всяка година през октомври,че и част от ноември.Това го знаят не само пчелари,а и кьораво,куцо и сакато.Таааа,един наш ИПМ,май за първа година ще "срещне" циганското лято и се пъъъъъъъне :x :o да роди :lol: :lol: :lol:

Хубаво е Майсторе циганското лято,но без слани. ;) :D Гледам бодила пак ще цъфти. :D :lol:
ИПМ

Мнение #856 Преди 8 месеца

freddie46 написа:Ще изчакам малко и ще ги стесня постепенно на 9 а след това на 8 рамки както ги зазимявам обикновено.Мисля че както всяка зима и сега ще иззимуват успешно.

Аз мисля още да ги намаля още,това циганско лято може и да ги изтощи малко. :D
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: град Левски

Мнение #857 Преди 8 месеца

То щее много хубаво бодила пак да цъфне ,но по нашият край няма и капка дъждец.Прикапва колкото да не забравиш какво е дъжд.Не може да убие и пепела по земята.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #858 Преди 8 месеца

Да Дака,ще цъфне не само бодила,а и всички тревни на,които им е отнета възможността да цъфнат на време,демек,били са окосени...
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #859 Преди 8 месеца

jdrumev написа::naughty: Снасят и старите,но не повече от 3 рамки. :D :lol: Тях съм ги набелязъл за медовици напролет. :D :lol:

Да нали им меси пръщапулник та ги знаеш коя каква е с тия натравяния с тия самосменни маточници с тоя пад на летящата и с 3-4 майки в кошера.
Това че не ти маркирам постовете не значи че не ги чета.
ИПМ

Мнение #860 Преди 8 месеца

freddie46 написа:То щее много хубаво бодила пак да цъфне ,но по нашият край няма и капка дъждец.Прикапва колкото да не забравиш какво е дъжд.Не може да убие и пепела по земята.

Ние късаме по някой домат още и то без да поливаме. :D :lol: За втора година се запазва под ореха,но пък орехите за втора година пак са маносани в Златарица. :D :lol:

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: и 6 гости