На Югоизток

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #621 Преди 4 месеца

Марин Шойков написа:И при мен каточели бързичко наведе главите ! А си преваляваше и имаше влага.

Ай,сега оправдания. :D При мен на Бояна като няма и грам. :D :D
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #622 Преди 4 месеца

Марин Шойков написа:И при мен каточели бързичко наведе главите ! А си преваляваше и имаше влага.

Толкова бързо да прецъфти не е било. Реално цъфтя седмица и толкова. Слънчогледа от наглед сигурна паша се превърна в паша на която не може да се разчита. А при мен си го валя. Малко беше натегнато положението да не стане някой нападение но всичко мина нормално. За капак и заваля и прибра пчелата. Но и на следващия ден се душеха по капаците тук там. Сега са на царевицата, масово вкарват прашец от нея. До колкото знам нектар не дава
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Пчелар от: 5 години

Мнение #623 Преди 4 месеца

При нас същата работа.Ту има ту няма през деня.По часово мога да кажа споделя кога имаше и кога нямаше паша през деня. ;) :D Най ми беше год м/у 15 30-16 00. ;) :D :lol:
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #624 Преди 4 месеца

Тоя слънчоглед да не е от някой "джендър" сорт дето сам си се оправя!? :doh:

Мнение #625 Преди 4 месеца

jdrumev написа: Най ми беше год м/у 15 30-16 00. ;) :D :lol:

И на мен вече :lol: :lol: :lol:
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич

Мнение #626 Преди 4 месеца

зуница написа:Тоя слънчоглед да не е от някой "джендър" сорт дето сам си се оправя!? :doh:

Много малки пити, няма го едновремешния с големите пити и тоя бързо прецъфтява

Мнение #627 Преди 4 месеца

Ianev написа:Много малки пити, няма го едновремешния с големите пити и тоя бързо прецъфтява

Да сме благодарни на големите "хим компании" за ГМО продуктите им.Скоро се очаква слънчогледа да има само по една семка, ама голяма колкото диня и да дава направо рафинирано масло. :mrgreen:
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #628 Преди 4 месеца

Ней вярно.
Ся се сее без да се оре. Така се минимилизират разходите откъм нафта. Иначе слънчогледа дава цвят, за семки - ще видим. Па, ко ли му дреме на зърнаря: дават му 30кинта чиста пара за декар, той ша даде най-многу 20 на собственика... Тва у моя вилайет, при вас мое да е друго... За "Натурата" ич нема да ортуваме... :violin:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 1999

Мнение #629 Преди 4 месеца

зуница написа:Да сме благодарни на големите "хим компании" за ГМО продуктите им.Скоро се очаква слънчогледа да има само по една семка, ама голяма колкото диня и да дава направо рафинирано масло. :mrgreen:

И то бутилирано! :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 1999

Мнение #630 Преди 4 месеца

morriddin написа:Ней вярно.
Ся се сее без да се оре. Така се минимилизират разходите откъм нафта. Иначе слънчогледа дава цвят, за семки - ще видим. Па, ко ли му дреме на зърнаря: дават му 30кинта чиста пара за декар, той ша даде най-многу 20 на собственика... Тва у моя вилайет, при вас мое да е друго... За "Натурата" ич нема да ортуваме... :violin:

Кви 20 лева,10лева на собственика и да целува ръка! :thumbup:

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: , , , и 5 гости