Плащане по договори от Национална програма по пчеларство 2017-2019

Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #1 Преди 4 години

Пчеларите подават заявления за плащане на изпълнени договори от Национална програма по пчеларство 2017-2019

От 5 юни до 15 август 2017 г. пчеларите, изпълнили договорите си от Националната програма по пчеларство (Национална програма по пчеларство) 2017-2019 г., могат да подават заявления за плащане. Документи по мерки А, Б, В, Г и Д се подават в областните дирекции на Държавен фонд „Земеделие“.

Кандидатите могат да заявят плащане за всяка една дейност от Програмата, която са се ангажирали да изпълнят. За да получат финансиране те трябва да имат валидна регистрация като земеделски стопани и да са подали актуална информация за регистъра на пчелините на БАБХ.

Фонд „Земеделие“ превежда субсидиите след приключване на задължителните административни проверки, на които подлежат внесените от пчеларите документи. Извършва се и проверка на място, която да установи, че дейностите по договора са изпълнени коректно. Припомняме, че земеделските стопани трябва да извършат одобрените им разходи по Програмата в периода от 1 август на предходната финансова година до 31 юли на финансовата година, за която са кандидатствали.

Образец на заявлението за плащане и информация за особеностите по окомплектоване на документите могат да бъдат намерени на сайта на ДФ „Земеделие“.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: изодзад Рости
Контакт:

Мнение #2 Преди 4 години

Дамян Дамянов написа:Пчеларите подават заявления за плащане на изпълнени договори от Национална програма по пчеларство 2017-2019

От 5 юни до 15 август 2017 г. пчеларите, изпълнили договорите си от Националната програма по пчеларство (Национална програма по пчеларство) 2017-2019 г., могат да подават заявления за плащане. Документи по мерки А, Б, В, Г и Д се подават в областните дирекции на Държавен фонд „Земеделие“.

Кандидатите могат да заявят плащане за всяка една дейност от Програмата, която са се ангажирали да изпълнят. За да получат финансиране те трябва да имат валидна регистрация като земеделски стопани и да са подали актуална информация за регистъра на пчелините на БАБХ.

Фонд „Земеделие“ превежда субсидиите след приключване на задължителните административни проверки, на които подлежат внесените от пчеларите документи. Извършва се и проверка на място, която да установи, че дейностите по договора са изпълнени коректно. Припомняме, че земеделските стопани трябва да извършат одобрените им разходи по Програмата в периода от 1 август на предходната финансова година до 31 юли на финансовата година, за която са кандидатствали.

Образец на заявлението за плащане и информация за особеностите по окомплектоване на документите могат да бъдат намерени на сайта на ДФ „Земеделие“.

давам 100 броя на заем :lol:
Дълбок поклон пред жертвите на капитализма на 21 век !
Що е то БахуръТ и намира ли място той в марксистко политическата философия !
Ранътъ прай борбътъ! Салкъна цъфти, Пчеларинът рани, ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #3 Преди 2 години

Някой знаели дали ако кандидатствам по Национална програма по пчеларство ще съм задължен ли да плащам осигоровки през цялата следваща година и какви задължения като период ще имам към фонда?

Мнение #4 Преди 2 години

Не си длъжен за цялата година да плащаш. Можеш и както до сега 5-6 месеца в годината. Но незнам до колко си струва въобще кандидатстване. За центрофуги, вани може би си струва до някъде но за кошери като си сметнеш осигуровките и още същата година си дал почти колкото си взел защото ако не се лъжа кошерите бяха 50 %
Пчелата е толкова заета, че няма време да страда. Уилям Блейк
ИПМ

Мнение #5 Преди 2 години

Сигурен си, че може?Защото ми се върти нещо в главата,че трябва три години да ги подържаш пчелите и кошерите после.

Мнение #6 Преди 2 години

Трябва да пращаш осигуровки 3 години по ред но не си длъжен през цялата година да ги плащаш може и 6 месеца. Докато ти изтече периода от 3 години трябва да ги поддържаш следователно плащаш и осигуровки, първия период можеше да не ги заселваш кошерите но сега до колкото знам ги искат заселени когато дойдат на проверка
ИПМ

Мнение #7 Преди 2 години

Ianev написа:Трябва да пращаш осигуровки 3 години по ред но не си длъжен през цялата година да ги плащаш може и 6 месеца. Докато ти изтече периода от 3 години трябва да ги поддържаш, първия период можеше да не ги заселваш кошерите но сега до колкото знам ги искат заселени когато дойдат на проверка

Току що звъннах в НАП и ми казаха,че тоя номер вече не минава от как са свързали ДФЗ към тях.Плътно 3 години плащаш като поп. :D :D :D И тук вече калколатора показва много минус след като си взел. :D :D :D Докаде доживяхме да даваме повече отколкото ще вземеш.
п.п.Да е жива и здрава мама на стари години пчеларка ще я правя. :D :D :D

Мнение #8 Преди 2 години

То и аз ти казах че три години плащаш като поп но мисля че не е задължително да плащаш цялата година. Мисля че имаше някаква врътка и се плащаше за активния период от март до октомври. Не съм кандидатствал, аз съм фен на програмата бръкни джоб. Сиреч вадиш си кинтите от джоба и инвестираш :P
ИПМ

Мнение #9 Преди 2 години

Ianev написа:То и аз ти казах че три години плащаш като поп но мисля че не е задължително да плащаш цялата година. Мисля че имаше някаква врътка и се плащаше за активния период от март до октомври. Не съм кандидатствал, аз съм фен на програмата бръкни джоб. Сиреч вадиш си кинтите от джоба и инвестираш :P

Сладко нещо беше програмката до сега. :D :D :D Хубаво си лапкахме цялата рода.Кеф ти кошери кеф ти лекарства,кеф ти анализчета,а какво стана ще трябва вече да разчитаме на,,Бръкни джоб" . :D :D :D Тежки времена настанаха колеги. :D :D :D

Мнение #10 Преди 2 години

Дака на къде отива този свят, направо незнам как ще е караме :D :D :D . Програмата Бръкни Джоб е най изгодна, каквото извадиш от продажбата на мед, прашец, отводки и т.н инвестираш. Вярно по бавно стават нещата но пак стават. Няма да се занимаваш с простотии за едни 4-5 хиляди, да те разкарват като циганска мечка от една институция на друга и няма да ти киснат чиновници на врата. В началото имаше смисъл да се кандидатства когато процента за кошери беше 80 %, но тогава пък някой се оляха. Пример Дядо Спас има 200 кошера цепи ги на 4 пчелина на родата и взема 4х50 кошера и отводки и се опорочи цялата програма. И хора които имаха мерак да вземат и да се пробват не можаха да вземат. Сега процента се смъкна и желаещи няма. Но лошо няма който иска да се пробва,човек сам трябва да реши кое му е изгодно или не. Хубаво е предварително да си направи добре сметката защото веднъж закачиш ли се на клона няма отказване за три години!

Назад към Европрограми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост