Полупазарно или пазарно пчелно стопанство

Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #131 Преди 3 години

Дамян Дамянов написа:Сега да попитам: На теб колко проф. по икономика, мениджмънт, финанси... ти преподаваха, защото ако цифрата е нула, значи си некомпетентен да ръководиш дори малък бизнес. Ето така звучат част от изказванията. Това, че голяма част от нас не са "инж.", изобщо не значи, че викаме ел. техник да ни сменя каналите на телевизора.
Обидно е, нали?!?!

Не съм ги броил за 22 години учене. Няма нищо обидно в това да извикаш специалист да ти свърши дадена работа. Имаше една добра приказка за Иванчо:
"И я моем и тате мое, ама она, козата пръч сака!"
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #132 Преди 3 години

Боян Палов написа:Не съм ги броил за 22 години учене. Няма нищо обидно в това да извикаш специалист да ти свърши дадена работа. Имаше една добра приказка за Иванчо:

Ти, за 22 години само до "инджинерин" ли стигна? Те, хората с по-малко учене и с титли се сдобиват.
Що касае специалистите - опираме до тях, но когато има нужда. Защо трябва да се ръсим на самозвани специалисти в пчеларската техника като теб. Те туй е въпроса.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #133 Преди 3 години

Боян Палов написа:Не съм ги броил за 22 години учене. Няма нищо обидно в това да извикаш специалист да ти свърши дадена работа. Имаше една добра приказка за Иванчо:

Добре, ти използваш ли услугите на бизнес или маркетинг специалист?

Сам не мога да си нарисувам къщата, колата, дори ремаркето, ел.инсталацията и т.н. Всичко това е регулирано и трябва тесен "специалист" да извърши услугата, да удари печат и т.н.
Защо тогава не вземат да регулират, като забранят на некомпетентни "бизнесмени" да ръководят бизнес(дори и собствения си). Нима те не си играят със съдбата, здравето и хляба на служителите?
Бай Мичо даде много добър пример. Него са го изнудвали да подпише, а този след него го е направил все пак. Мениджърът не носи никаква отговорност в случая, защото неговия подпис не е там. Никои не го интересува, че онзи отгоре хабер си няма как се ръководи проект, компания и т.н.

Всеки, който може да нарисува/проектира къща, кола, ел.техника и т.н, си мисли, че може да го продаде. Изключение правят малцина, те си знаят кои са. Всичко е много просто и лесно, докато не видиш финансовия резултат.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Мнение #134 Преди 3 години

kuline написа:Ти, за 22 години само до "инджинерин" ли стигна? Те, хората с по-малко учене и с титли се сдобиват.
Що касае специалистите - опираме до тях, но когато има нужда, защо трябва да се ръсим на самозвани специалисти в пчеларската техника като теб. Те туй е въпроса.

Къде си видял да се пиша, че съм "инджинерин"??? И каква пчеларска техника съм ти предлагал? Пак ли прекали с питиетата?

Мнение #135 Преди 3 години

Дамян Дамянов написа:Добре, ти използваш ли услугите на бизнес или маркетинг специалист?

Сам не мога да си нарисувам къщата, колата, дори ремаркето, ел.инсталацията и т.н. Всичко това е регулирано и трябва тесен "специалист" да извърши услугата, да удари печат и т.н.
Защо тогава не вземат да регулират, като забранят на некомпетентни "бизнесмени" да ръководят бизнес(дори и собствения си). Нима те не си играят със съдбата, здравето и хляба на служителите?
Бай Мичо даде много добър пример. Него са го изнудвали да подпише, а този след него го е направил все пак. Мениджърът не носи никаква отговорност в случая, защото неговия подпис не е там. Никои не го интересува, че онзи отгоре хабер си няма как се ръководи проект, компания и т.н.

Всеки, който може да нарисува/проектира къща, кола, ел.техника и т.н, си мисли, че може да го продаде. Изключение правят малцина, те си знаят кои са. Всичко е много просто и лесно, докато не видиш финансовия резултат.

Разбира се че ползвам!!! Правя сам това, което мога и ми доставя удоволствие, за останалото си има специалисти. Това е смисъла на приказката на Иванчо.
Нали от там тръгна приказката, че съвременното образование не дава никакви специалисти - нито тесни нито широки. А тия които все пак са на някакво ниво бягат, та чак петите им бият в задника.

Мнение #136 Преди 3 години

Боян Палов написа:Къде си видял да се пиша, че съм "инджинерин"??? И каква пчеларска техника съм ти предлагал? Пак ли прекали с питиетата?

Е как къде, много бързо забравяш или пак се правиш на....ни лук ял, ни лук мирисал. Ти ми предложи БРДМ, сетиуи се! :doh:

Мнение #137 Преди 3 години

kuline написа:Е как къде, много бързо забравяш или пак се правиш на....ни лук ял, ни лук мирисал. Ти ми предложи БРДМ, сетиуи се! :doh:

Ще ми припомниш ли каква беше цената, че сигурно е било отдавна и съм забравил?
Контакт:

Мнение #138 Преди 3 години

Отивам да пуша, до след малко.

Мнение #139 Преди 3 години

Боян Палов написа:Ще ми припомниш ли каква беше цената, че сигурно е било отдавна и съм забравил?

Ха-ха няма какво да ти припомням, все същите сме тук и в другата стая, нищо че тук си Палов, пък в съседство Павлов (TSC1). Престани да ни възприемаш за маймуни, живеещи по палмите.
А да, щях да забравя изключение прави Дамян.
Контакт:

Мнение #140 Преди 3 години

kuline написа:Ха-ха няма какво да ти припомням, все същите сме тук и в другата стая, нищо че тук си Палов, пък в съседство Павлов (TSC1). Престани да ни възприемаш за маймуни, живеещи по палмите.
А да, щях да забравя изключение прави Дамян.

Искаш да кажеш, че съм маймуна или живея по палмите?!?! :rolling:

Вчера на изложението, виж какво ми дадоха. Много готина стратегия имаше, направо ме впечатли какъв беше надъхан.
Прикачени файлове
Полупазарно или пазарно пчелно стопанство - IMG_20180305_234015.jpg

Назад към Европрограми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости