Полупазарно или пазарно пчелно стопанство

Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 1999

Мнение #161 Преди 2 години

https://fermer.bg/novini/okolo-50-hil-f ... -za-2018-g
Сега го прочетох и аз. Звучи наистина стряскащо ако е вярно,но все пак нищо не ме учудва вече :doh:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #162 Преди 2 години

Малко цифрите ми са грешни. :D :D :D Сега ако върнат и 5 години на зад направо ще стане весело. :D :D :D
Пчелар от: Североизток

Мнение #163 Преди 2 години

jdrumev написа:Малко цифрите ми са грешни. :D :D :D Сега ако върнат и 5 години на зад направо ще стане весело. :D :D :D

Назад-напред, все е тая. Безплатен обяд няма. Щом си се навил да правиш алъш-вериш с държавата, тъй ще е. В тази връзка могат да се водят безкрайно полемики за и против. Аз лично, въпреки, че не съм се възползвал от държавните "оферти", съм се старал да бъда коректен към НАП, за да не си навличам неприятности.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ

Мнение #164 Преди 2 години

kuline написа:Назад-напред, все е тая. Безплатен обяд няма. Щом си се навил да правиш алъш-вериш с държавата, тъй ще е. В тази връзка могат да се водят безкрайно полемики за и против.

Хубаво,но там пише 120мил лв не декларирани. Моите са само хиляда,а на бай Паралей Алтъна са 1мил.Санкцията една и съща ли ще е?Ако е така значи поговорката е вярна. :D :D :D
ИПМ

Мнение #165 Преди 2 години

kuline написа:Назад-напред, все е тая. Безплатен обяд няма. Щом си се навил да правиш алъш-вериш с държавата, тъй ще е. В тази връзка могат да се водят безкрайно полемики за и против.

Хубаво,но там пише 120мил лв не декларирани. Моите са само хиляда,а на бай Паралей Алтъна са 1мил.Санкцията една и съща ли ще е?Ако е така значи поговорката е вярна. :D :D :D

Мнение #166 Преди 2 години

jdrumev написа:Хубаво,но там пише 120мил лв не декларирани. Моите са само хиляда,а на бай Паралей Алтъна са 1мил.Санкцията една и съща ли ще е?Ако е така значи поговорката е вярна. :D :D :D

Не съм счетоводител и не мога да говоря с конкретика. Предполагам ДА. Санкцията може да е една и съща, но това не изключва задължението което имаш като налог. Демек глобата може да е 1000 лв и на двамата, но данъка, който се дължи и ще се плати е различен. Глобата ще е за неподадена декларация или грешна такава.
Имаме май тук един спец по тия неща, той може повече да разясни.
ИПМ

Мнение #167 Преди 2 години

Тук идва другия мой въпрос.Защо се казва,,Безвъзмезна финансова помощ"След като ще се облага с данък? :D :D :D

Мнение #168 Преди 2 години

jdrumev написа:Тук идва другия мой въпрос.Защо се казва,,Безвъзмезна финансова помощ"След като ще се облага с данък? :D :D :D

Туй в червеното ми звучи като МЕЗЕ. :lol:
Регистрирайте се, за да видите линка
Чети!
Безвъзмездна, нооо, данъка си е данък Друмев.
ИПМ

Мнение #169 Преди 2 години

Е тогава излиза,че еуропата не дава тия пари само за нас ,а и държавата лапа от тях.Тя на кого трябва да плати данък тогава :D :D :D
Щом са свързани НАП и ДФЗ защо да не се удържат парите за данъци автоматично както е в скрапа.Така Земеделски Производител ако нямат други доходи няма да си губят времето и да губят времето на държавните служители с годишни декларации.
п.п.Мерси за поправката,но внимавай,че бат Боянчо/Тцъ/ ти е влезнал под кожата. :D :D :D

Мнение #170 Преди 2 години

jdrumev написа:Е тогава излиза,че еуропата не дава тия пари само за нас ,а и държавата лапа от тях.Тя на кого трябва да плати данък тогава :D :D :D
Щом са свързани НАП и ДФЗ защо да не се удържат парите за данъци автоматично както е в скрапа.Така Земеделски Производител ако нямат други доходи няма да си губят времето и да губят времето на държавните служители с годишни декларации.

Ами 'щото в "скрапа", продавачите са основно пигмеи, както е модерно да се наричат напоследък. Нищо чудно обаче, след някоя друга година, когато след анализ се установи, че държавата губи от налози в този бранш-земеделие, да се приложи и твоето условие. Ама тогава цената на меда хептен ще се снижи. Тъй че, стига си задавал въпроси, от които можеш да си навлече по-сериозни проблеми с дребните продажби :D

Назад към Европрограми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости