Втори прием по Национална програма по пчеларство

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 1992

Мнение #151 Преди 2 години

Дамян Дамянов написа:Нещо не разбрах... :think:

кое
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #152 Преди 2 години

Profi написа:кое

Сервизи, данъци...всичко
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Пчелар от: 1992

Мнение #153 Преди 2 години

Дамян Дамянов написа:Сервизи, данъци...всичко

В общи линии нещата стоят така ,законодателство и данъци ще станат европейски ,ще плащаме такса смет на килограм ,ще плащаме данък на кв.м. на покрив за обработка на дъждовната вода от пречиствателната станция ,ще плащаме данък на кола над 20 г. 600 евро ,ще плащат тези които останат,
доколкото знам циганин данък не плаща и де......
Майстор - Готвач
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #154 Преди 2 години

Глобално погледнато приятели, цивилизацията ни не върви към нищо добро, и колкото повече човечеството се опитва да оправи нещата, толкова повече проблемите се задълбочават и нови, и нови предизвикателства се появяват. Явно нещо изначално е объркано, цялата система е опорочена, философията и мирогледа на човечеството изглежда са се извратили. Говорят ни за понятия като Свобода, Справедливост, Демокрация, Равенство, Международно право и Човешки права, приказват ни за разни Добродетели дрън дрън и докато ни успиват с приказки за наивници, безчинстват както и където сметнат за добре. Държавите се стремят да доминират една над друга, сякаш именно в това се крие смисъла на живота.Едва ли. Само че, докато борбата за надмощие се вихри, светът затъва все по-надълбоко и по-надълбоко в бездната, откъдето за съжаление връщане май няма.

А не може ли примерно час по скоро всички субсидии, помощи, дотации, мярки по програми и прочие извращения да бъдат прекратени? За всички от частния сектор, в България, в ЕС, в Света! Общ пазар и борсови цени на всяка суровина. Само така ще се отсеят наистина качествените, можещите, мислещите, трудолюбивите, хората влагащи сърцето и душата си в това с което се занимават. Останалите? Останалите може да работят за тях или да се конкурират с тях. А може и да не го правят. Няма страшно, на всеки индивид, във всяка държава да се дава минимален гарантиран доход, изчислен от разумни и отговорни хора, който да осигурява достоен живот, стига лицето да отговаря на няколко съвсем нормални критерия. Е, тези които работят ще имат повече и ще живеят по-добре, но нали в това е смисъла. Тогава думи като честно и справедливо започват да придобиват смисъл.

"Справедливост". Понятие отдавна изпразнено от смисъл, но и това може да се поправи, само да имаме желание и воля. Примерно: "Умишлено убийство" - ще работиш в затвора, докато изработиш за кръвнината (платена предварително разбира се от държавата) като ще си плащаш и за храната и покрива над главата ти, докато си в затвора, никой не ти е длъжен и не, нямаш право на кабелна телевизия, удобен матрак или възпроизводство, докато си там, ти нямаш права. И жертвата ти имаше право на живот, ама ти и го отне!Ама аз отказвам, ами добре, винаги може да избереш екзекуция!(Тук е мястото да вметна, че НПО-та от типа Хелзински комитети и тем подобни подлоги, най-вероятно няма да съществуват) Друг пример: Първа условна присъда за нещо си, ок +обезщетение/глоба , Втора условна(късметлия :D ) ок +обезщетение/глоба (пак се поема от държавата, а тя си го взима от минималният ти гарантиран доход) при трето провинение няма повече условни, отиваш на топло и си излежаваш акумулирано всичките присъди, а съдията дето ти е дал втората условна лежи с тебе солидарно. Ей на туй му казвам аз "Солидарност". Всеки път когато има потърпевш при финансово или друго престъпление, Държавата ще плаща на жертвата, и после си намира начин да си събере вересиите от престъпника. Става ли ви добре?

Неизпълнение на приватизационни договори :D Няма такова нещо! Напомняне под форма на глоба, която се изпълнява веднага и малка отсрочка белким се осъзнаеш, после национализация. Ама аз съм Кико Гела! Не ни интересува кой си свиньо!Спазвай правилата!
Е тука специално мога да се развихря, ама времето напредна и ще се въздържа.

Безплатно образование и медицински услуги за всеки. Частни болници/клиники и университети/училища/градини ще си има разбира се, ако има пазар за тях, но да забравят за финансиране от държавата(виж в началото).

Всички НПО-та ще бъдат свалени от държавни хранилки(виж в началото). Да се финансират както могат! Ако не могат, да загиват!

Всякакви разрешителни режими за гражданите или фирмите ще се премахнат принципа ще е съвсем друг и правилата ще са общовалидни БЕЗ изключения, душманските такси за щяло и нещяло ги премахваме

Искаш да започнеш стопанска дейност? Няма проблем, изпращаш уведомление по електронен път, Връща ти се на секундата регистр. номер и изискванията за тази дейност и си готов. Без такси,чакане, мотане и лапане

Енергетика, Води, Добив на ресурси и Развойна дейност - изключително и единствено държавни дейности

и т.н и т.н.
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #155 Преди 2 години

Перо Мелиферо написа:

Много си се отпуснал, няма да те цитирам ;)

Субсидии, програми и другите извращения, имат смисъл само тогава, когато държавата или ЕС иска да наложи дадена политика. Примерно: ЕС смята, че пшеницата през следващата година няма да стигне за изхранване на населението и отпуска допълнителна подкрепа. Това веднага рефлектира върху производителите, като палят тракторите и хукват по нивите.
Тъй като пшеницата е култура, която днес сееш, утре жънеш, не се изисква дългосрочна политика и всичко се случва доста бързо. Да, ама с дърветата нещата не стоят така. Колко години са нужни за едни орехи, ябълки, череши...
Когато дупката е голяма, а държавата иска да привлече повече производители, възможно е да им отдаде земя, пари, данъчни облекчения и каквото още се сетите, само и само да насърчи бързото запълване.
Европа е вносител на пчелен мед, не се заблуждавайте, че произвеждаме повече, отколкото потребяваме. И...тук е времето да теглим по една майна и на ЕС и на българските политици. Политици решиха, че е по-евтино да внасяме мед от държави извън ЕС, отколкото да поощряваме пчеларството в Европа.
Можете да псувате, в случая е задължително, иначе нещо не ви е наред.
Когато една държава се ръководи от хора, които имат нужда да им обясняваш каква е разликата между пчела и пшеница, тогава сме я закъсали яко.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #156 Преди 2 години

Съжалявам ако някой ме е помислил за краен, мисля си, че всъщност възгледите ми са доста либерални, могат да се приложат къде-къде по-крути мерки, а и защо не по дяволите? При положение че ценностите ни са подменени или поне сме в крайната фаза на процеса (само се сетете за "Gender" идеологията :doh: ) Обществата и елитите са болни, крайно болни, а при крайни форми на заболявания понякога се прибягва и до крайни форми на лечение...
Пчелар от: 6 години

Мнение #157 Преди 2 години

Напълно съм съгласна и с двама ви и мисля по същия начин и съм сигурна, че не малка част от обществото ни е със същите възгледи. Как обаче да накараме кучетата да пуснат кокала и на тяхно място да застанат хора с висок морал. Аз не виждам изход. Дано по-скоро се случи чудо, че иначе, няма да има излизане от блатото.

Мнение #158 Преди 2 години

Да запретнем ръкави - идва голямата пара! (абе на пара къде се слагаше ударението - на първото или на второто а?) :mrgreen:
Отпускат 60 милиона евро за пчеларите у нас: Регистрирайте се, за да видите линка
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #159 Преди 2 години

Боян Палов написа:Да запретнем ръкави - идва голямата пара! (абе на пара къде се слагаше ударението - на първото или на второто а?) :mrgreen:
Отпускат 60 милиона евро за пчеларите у нас: Регистрирайте се, за да видите линка

На средното! Абе сбирай парата, мани ударението?
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.

Мнение #160 Преди 2 години

Бат Тянко написа:На средното! Абе сбирай парата, мани ударението?

А после ще кажеш "духай парата" нали? :D
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Назад към Европрограми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост