смисъл от пчеларските програма

Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #41 Преди 1 година

Като заговорихме за наредба номер 13

БАБХ издаде Заповеди за отнемане на разрешението за пускане на пазара и употреба на ПРЗ:

Заповед №РД 11-474/14.02.2020 г. Релдан 40 ЕК – а.в. хлорпирифос-метил 400 г/л;

Заповед №РД 11-475/14.02.2020 г. Релдан 22 ДМ – а.в. хлорпирифос-метил 225 г/л;

Заповед №РД 11-476/14.02.2020 г. Неорел ЕК – а.в. хлорпирифос-метил 90 г/л и циперметрин 60 г/л;

Заповед №РД 11-478/14.02.2020 г. Даскор 440/Нуреле М – а.в.хлорпирифос-метил 400 г/л и циперметрин 40 г/л;

Заповед №РД 11-485/14.02.2020 г. Пиринекс Сюприйм ЗВ – а.в.хлорпирифос 250 г/л и бета-цифлутрин 12 г/л;

Заповед №РД 11- 483 /14.02.2020 г. Пиринекс 48 ЕК – а.в.хлорпирифос 480 г/л;

Заповед №РД 11-484/14.02.2020 г. Нуреле Д/Хлорсирин 550 ЕК/Санмба – а.в.хлорпирифос 500 г/л и циперметрин 50 г/л;

Заповед №РД - 481/14.02.2020 г. Евърсект – а.в. хлорпирифос 480 г/л ;

Заповед №РД 11-479/14.02.2020 г. Нуреле Д 550 ЕК – а.в.хлорпирифос 500 г/л и циперметрин 50 г/л ;

Заповед №РД 11-4774.02.2020 г. Нуреле Д 550 ЕК Нов – а.в.хлорпирифос 500 г/л и циперметрин 50 г/л;

Заповед №РД 11-482/14.02.2020 г..Дурсбан 4 ЕК – а.в.хлорпирифос 480 г/л ;

Заповед №РД 11 - 480/14.02.2020 г. Агрия 1050+/Терагард Плюс – а.в. хлорпирифос 480 г/л и циперметрин 50 г/л.

Кой ще контролира това е друг въпрос но все пак ...
Пчелата е толкова заета, че няма време да страда. Уилям Блейк
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #42 Преди 8 месеца

Регистрирайте се, за да видите линка

Обърнете внимание на написаното във втората половина на статията.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #43 Преди 8 месеца

kuline написа:https://agri.bg/novini/proekt-vdigat-granitsite-na-spo-za-malkite-stopani

Пазят хората, да не си сецнат кръста от голям скок.
То беше очаквано,трябва някак си схемата да продължава.
А и за нас има: Национална програма по пчеларство
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #44 Преди 8 месеца

"Съгласна съм, че тези малки производители нямат място по програмата. Но за тях трябва да има отделни мерки и механизми, които да им дадат възможност за финансиране”, обясни Търпанова.
И според пчеларите този праг на СПО е адекватен, тъй като под 300 кошера не е възможна сериозна инвестиция. А малките производители могат да се подпомагат по Националната пчеларска програма. "
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 3 години
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #45 Преди 8 месеца

kuline написа:https://agri.bg/novini/proekt-vdigat-granitsite-na-spo-za-malkite-stopani

"Трябва да сме честни и обективни -ние сме племе, което обича да краде...."
Е не е ли прав човека? Много се кефя на хора които си казват нещата както са си, а не на такива дето се правят на ощипани моми. Щипани моми, дето ще го обвинят, че е злобен и завистлив щото ненам-си-кво, но когато имаш характер, приказките на дребните душици не те притесняват :mrgreen:

А за помощите, не че не съм казвал мнението си досега, но да затвърдя :D : Всякакъв вид помощи за едри производители, в който и да е сектор от икономиката, са неправилни. Това е все едно да слагаш колчета на 10-20годишна овошка да не я събори вятъра. Ако не може да стои изправена, най-добре да падне и друга да поникне на нейно място :whistle:
Пчелар Мераклия

Мнение #46 Преди 8 месеца

Перо Мелиферо написа:"Трябва да сме честни и обективни -ние сме племе, което обича да краде...."
Е не е ли прав човека? Много се кефя на хора които си казват нещата както са си, а не на такива дето се правят на ощипани моми. Щипани моми, дето ще го обвинят, че е злобен и завистлив щото ненам-си-кво, но когато имаш характер, приказките на дребните душици не те притесняват :mrgreen:

А за помощите, не че не съм казвал мнението си досега, но да затвърдя :D : Всякакъв вид помощи за едри производители, в който и да е сектор от икономиката, са неправилни. Това е все едно да слагаш колчета на 10-20годишна овошка да не я събори вятъра. Ако не може да стои изправена, най-добре да падне и друга да поникне на нейно място :whistle:

Зависи колко струва колчето и коя е фирмата производител ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #47 Преди 8 месеца

Зор ша видят докато ни махнат.Не случайно някой хора увеличават вместо да намалят стопанствата.Тяхната цел не е да се развиват ,а да лапат едни пари и после да риват колко е зле сезона и трябва Бойко да им помага.Аз съм против всякакво подпомагане.С пари всеки мой.... ;) :lol: :lol:
Пчелар Мераклия

Мнение #48 Преди 8 месеца

jdrumev написа:Зор ша видят докато ни махнат.Не случайно някой хора увеличават вместо да намалят стопанствата.Тяхната цел не е да се развиват ,а да лапат едни пари и после да риват колко е зле сезона и трябва Бойко да им помага.Аз съм против всякакво подпомагане.С пари всеки мой.... ;) :lol: :lol:

То излиза ,че повечето сме против, ама ходим и кандидатстваме.
Борбата е безмилостно жестока ;)
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #49 Преди 8 месеца

barkov1982 написа:То излиза ,че повечето сме против, ама ходим и кандидатстваме.

:naughty:
Не всички ходим.
Някои си държим на принципите.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #50 Преди 8 месеца

barkov1982 написа:То излиза ,че повечето сме против, ама ходим и кандидатстваме.

Гледай ся.Това,че някой ходи по Национална програма по пчеларство/която вече не е изгодна за лапачите/и се мъчи нещо да направи е друга раута.На някой им малеят тия пари.При слаби 3 години да увеличаваш СПО-то е ясно като бял ден,че се гласиш да крадеш пара от програми,но понеже Национална програма по пчеларство е трохи търсим други схеми с повече пара....Не случайно БургаскитеЧорбаджии си увеличават бройката и се думат Профита,а реват,че годината е най слабата от 20г.... ;) :lol: :lol:

Назад към Европрограми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост