Изображение

Селскостопанска политика?

Профилна снимка
Марин Шойков
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Страст

Мнение #31 от Марин Шойков » Преди 5 месеца

Дамян Дамянов написа:https://news.bg/politics/naznachiha-oshte-dvama-zam-ministri-na-zemedelieto.html

Що ли "ВЯРВАМ" , че точно тези ще оправят земеделието и в часност пчеларството.
Добре че 500г. сме били под робство та сме се научили ( то ни е в гените ) да оцеляваме поединично.
Дерзайте Дами, правете експерименти - ние ОЦЕЛЯВАМЕ.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #32 от Дамян Дамянов » Преди 5 месеца

Марин написа:
Дамян Дамянов написа:https://news.bg/politics/naznachiha-oshte-dvama-zam-ministri-na-zemedelieto.html

Добре че 500г. сме били под робство та сме се научили ( то ни е в гените ) да оцеляваме поединично.

Не знам дали ще доживея да видя някой, който ще каже "Виждам, че имате проблеми, нека да ги решим" :pray:
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвежващ мед - Mellarius
Профилна снимка
Remi
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: изодзад Габрово

Мнение #33 от Remi » Преди 5 месеца

Дамян Дамянов написа:
Марин написа:

Не знам дали ще доживея да видя някой, който ще каже "Виждам, че имате проблеми, нека да ги решим" :pray:

Доживял си ама не си разбрал че ние сме проблема :D
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Нидей са смя на чужди гръб , че не знайш от де му и главъта. А кога не знайш де му и главъта не ма да знайш кога ша му ривеш на у.......я
Профилна снимка
Величков
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #34 от Величков » Преди 5 месеца

Дамян Дамянов написа:
Марин написа:

Български евродепутат става докладчик по документ за пчеларския сектор

Българският евродепутат Момчил Неков ще бъде съдокладчик по доклада „Перспективи и предизвикателства пред пчеларския сектор в ЕС“. След приемането си докладът ще стане официален документ на Европейския съюз, съобщават от прес офиса на Неков.

Той е избран за докладчик поради ангажираността си с пчеларската тема. Преди месец Неков е съдействал за провеждането на среща между представители на Фондация за околна среда и земеделие и министъра на устойчивото развитие, околната среда и климатичните промени в Малта Хосе Херера и министъра на земеделието и рибарството Родерик Галдес.

Българският евродепутат посочва, че редица фактори влияят върху здравето на пчелите, като пестицидите са един от тях. Той изразява подкрепата си на искането за забрана на неоникотиноидите. „Близо 40% е средната смъртност на пчелите за страната, което е повече от обезпокоително, като в някои места има регистрирана 100% смъртност. Не бива в стремежа си за огромен добив на жито да рискуваме пчелите. И двата отрасъла са еднакво важни и трябва да се търси балансирано решение“, коментира Неков.

В началото на годината той се противопостави на предложението на Европейската комисия за увеличаване на квотите за безмитен внос на пчелен мед от Украйна.

Неков посочва, че в подготовката на документа ще разчита и на активната подкрепа от пчеларите, за да бъдат очертани най-точните решения, с които да се защити и подпомогне развитието на пчеларството.

Автор: Агрозона
Профилна снимка
Величков

Мнение #35 от Величков » Преди 5 месеца

Пчелите или парите – смяна на философията
https://www.youtube.com/watch?v=33hD6b5GeaU
Профилна снимка
tarty
Пчелар от: Бургас

Мнение #36 от tarty » Преди 3 седмици

Можете да прочетете тук коментарите на българка за селскостопанската политика на Швейцария:
https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1 ... p_activity
Профилна снимка
Outcast

Мнение #37 от Outcast » Преди 3 седмици

tarty написа:Можете да прочетете тук коментарите на българка за селскостопанската политика на Швейцария:
https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1 ... p_activity

Вожде,
ако имаш предвид предложението " Да се внасят само суровини, които НЕ могат да бъдат произведени в страната и да се преработват тук до краен продукт" то това предложение противоречи на правилата на общия Европейски пазар.
Ако пък питаш дали ни трябва ЕС...?
Ами не знам ?
Всъщност знам, ама искам да съм дипломатичен.
Ф8Р145М32
Профилна снимка
tarty
Пчелар от: Бургас

Мнение #38 от tarty » Преди 3 седмици

Те искат чрез референдум да го вкарат в конституцията им. За какво им е на тях Европа? Доколкото знам те са най добре от всички европейски страни.
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Контакт:

Мнение #39 от Дамян Дамянов » Преди 3 седмици

Това се нарича протекционизъм или иначе казано - нормално състояние на всяка държава управлявана от хора с акъл.
Това не е от вчера или днес, страните си въвеждат правила, които устройват само вътрешния пазар или създават условия, които могат да бъдат покрити само от определени фирми. Всички са равни, но някои са по-равни от другите в ЕС.
Германците сме ги минали по производство на пчелен мед преди сигурно 10 години, но НИКОГА няма да ги минем по продажби, износ и бранд.
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Контакт:

Мнение #40 от Дамян Дамянов » Преди 2 седмици

Селскостопанска политика? - FB_IMG_1507477262489.jpg
Селскостопанска политика? - FB_IMG_1507477262489.jpg (7.38 KiB) Прегледано 133 пъти

Назад към