Земеделски стопанин

Профилна снимка
Бат Тянко
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #1 Преди 1 година

От догодина минималната осигурителна вноска за земеделски стопанин се увеличава от 300 на 480 лева.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2 Преди 1 година

Разгеле от кога чакам да я дигнат.То пари от пчели няма да видим ама пък на стари години пенсията ще ни е височка. :D/ Мама гледа пчелите най добре/ :D
Профилна снимка
tarty
Проф.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #3 Преди 11 месеца

За бога братя гласувайте, тук и сега ще се решава част от бъдещето ни:
Регистрирайте се, за да видите линка
Профилна снимка
зуница
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #4 Преди 11 месеца

tarty написа:За бога братя гласувайте, тук и сега ще се решава част от бъдещето ни:
Регистрирайте се, за да видите линка

Гласувайте дори да не се чувствате земеделски стопани.Дори да сте само любители пчелари.Дори и да не ви се вижда важно днес.Попълнете анкетата. Нищо не струва ,човек да опита макар и с малко да промени към добро нещата. :clap:
Профилна снимка
zis
Регистриран: Преди 11 месеца
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: 2012 г.

Мнение #5 Преди 11 месеца

Опрашителите ще ги погуби наредба 26 и не само тях!
Профилна снимка
kuline
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #6 Преди 11 месеца

zis написа:Опрашителите ще ги погуби наредба 26 и не само тях!

И 'що така мислиш?
Профилна снимка
zis

Мнение #7 Преди 11 месеца

kuline написа:И 'що така мислиш?

Понеже десетки хиляди които биха имали по 5-50 кошерчета няма да ги имат. Понеже нямат достъп до пазара. Същата работа е и с мляко, яйца, кокошки и с всичко. След има няма 10 - 12 г. всички които са с под 200 кошера ще са с 0/НУЛА/ кошера.
Профилна снимка
kuline

Мнение #8 Преди 11 месеца

zis написа:Понеже десетки хиляди които биха имали по 5-50 кошерчета няма да ги имат. Понеже нямат достъп до пазара. Същата работа е и с мляко, яйца, кокошки и с всичко. След има няма 10 - 12 г. всички които са с под 200 кошера ще са с 0/НУЛА/ кошера.

Вероятно си прав. Преди години имаше такава дилема и с добитъка (овце, крави и др), и в крайна сметка стана така, т.е. в дворовете на хората не се отглеждат такива животни. Може същото да стане и с пчеларите, но аз не мисля, че Наредбата ще е виновна за това. Аз, през пчеларската си практика не съм продавал повече от две тенекии мед на дребно за сезон.
Профилна снимка
zis

Мнение #9 Преди 11 месеца

kuline написа:Вероятно си прав. Преди години имаше такава дилема и с добитъка (овце, крави и др), и в крайна сметка стана така, т.е. в дворовете на хората не се отглеждат такива животни. Може същото да стане и с пчеларите, но аз не мисля, че Наредбата ще виновна за това. Аз, през пчеларската си практика не съм продавал повече от две тенекии мед на дребно.

Точно наредбата е виновна(в момента). Това много лесно се доказва. Прави ли ви впечатление как потреблението на пчелен мед е под 0.5 кг. на човек за година?
Профилна снимка
kuline

Мнение #10 Преди 11 месеца

zis написа:Точно наредбата е виновна(в момента). Това много лесно се доказва. Прави ли ви впечатление как потреблението на пчелен мед е под 0.5 кг. на човек за година?

Тази статистика за Бг или? Честно да си кажа и в къщи не се яде повече от килограм на година (за цялото семейство), въпреки, че добивам около пет тона .
ПП Ако ми говориш в учтива форма, има правила на писане, аз обаче не се придържам към тях тук, тъй като всички присъстващи ги приемам за близки колеги ;)

Назад към Политика и законодателство