Предложения за промяна в наредба №26(доставки на малки количества храни от ...)

Профилна снимка
solaris60
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #231 Преди 2 месеца

jdrumev написа:Не е така.Моя шеф казва,че само от мен е чувал че съм довелен от заплатата според работата,но и в цената на меда съм май единствения който иска да се копува на качество ,а не на количество. :D :D :D

Е, аз го продавам на качество, но те ми го вземат на количество. Тоест аз им давам качество, а те ми дават жълти стотинки.
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #232 Преди 2 месеца

solaris60 написа:Е, аз го продавам на качество, но те ми го вземат на количество. Тоест аз им давам качество, а те ми дават жълти стотинки.

Аз затова го им го връщам него давам за жълти стинки. :D :D :D
Профилна снимка
zis_2018_
Регистриран: Преди 3 месеца
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес

Мнение #233 Преди 1 месец

Цената на трудовата независимост получава нова ПО-ДОБРА стойност.

Увеличава се минималният осигурителен доход на самоосигуряващите се от 510 на 560 лева. Толкова ще бъде и размерът на минималната работна заплата догодина.

Регистрирайте се, за да видите линка
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ

Мнение #234 Преди 1 месец

Супер.Тъкмо имам вече причина да прекъсна няколко месеца,а така ще падна под 300лв. ;) :D :D :D :D+ болничните направо си е без пари. :D :D :D Шегувам се.
Профилна снимка
zis_2018_

Мнение #235 Преди 1 месец

jdrumev написа:Супер.Тъкмо имам вече причина да прекъсна няколко месеца,а така ще падна под 300лв. ;) :D :D :D :D

Определено не ви разбирам колега?! Защо ще прекъсвате да внасяте пари в чуждата/общата свиня-касичка?
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ

Мнение #236 Преди 1 месец

zis_2018_ написа:Определено не ви разбирам колега?! Защо ще прекъсвате да внасяте пари в чуждата/общата куче-касичка?

Ами по добре да прекъсна от колкото да мина на инверт и да дигна цената на дребно. ;) :D :D :D
п.п.Мен никой колега не може да ме разбере.На умряло се хиля на живо плача. :D :D :D Шегувам се отново.
Профилна снимка
zis_2018_

Мнение #237 Преди 1 месец

Бихте ли сметнали честно тези които сте земеделски стопани долу горе на каква сума годишно за осигуровки и вече сте ЗДРАВО ВЪТРЕ?

Понеже в този случай са нужни ТОНОВЕ продаден пчелен мед на дребно(нещо което надхвърля възможностите с МНОГО), само и само за избиване на осигуровките. Между цената на едро и дребно се намират само едни никакви 2 кинта.

Моите разходи за един пчелен кошер са на сума около 50 лв. годишно. Както и да го смятам... само много добър и ПОСТОЯНЕН добив + СТОТИЦИ кошери може да оправдае продажби на дребно, които да оправдаят регистрация като земеделски стопанин.

Възможноста да сте ДЪЛГОЛЕТНИЦИ които да осъществят спекулативен и дългосрочен пенсионно-инфлационен арбитраж я пропускаме като АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНА!

Горното означава да внасяте едни никакви кинти за пенсия пък да живеете колкото Авраам примерно. :)
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ

Мнение #238 Преди 1 месец

Прав сте до някъде,но кой не може да плува да не се съблича. :D :D :D Когато нямаш добиви има и други методи да си на + за годината.Аз напримерно съм засял овошки и тикви Цигулки м/у кошерите. ;) :D :D :D
Профилна снимка
Profi
Регистриран: Преди 7 месеца

Мнение #239 Преди 1 месец

Аз купих едни 100 декара и догодина ще садя лавандула ,и продължавам да купувам земя нали съм си душа ,не мога да отказвам.
Профилна снимка
zis_2018_

Мнение #240 Преди 1 месец

Profi написа:Аз купих едни 100 декара и догодина ще садя лавандула ,и продължавам да купувам земя нали съм си душа ,не мога да отказвам.

Дано споучите в това което сте намислили! Лавандулата незнам точно как се прибира. Ако се ползва ръчен труд...

Назад към Политика и законодателство