Промяна в наредба №26

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #571 Преди 1 година

Регистрирайте се, за да видите линка

Пчелари на бунт: Хиляди пчели изчезват, изкупната цена на меда е ниска
Настояваме за дирекция за пчеларството, заяви инж. Михаил Михайлов

Той съобщи, че не всички пчелари могат да кандидатстват за финансиране по програмите. За целтра трябва да имат минимум 20 пчелни семейства и задължително да бъдат земеделски стопани, което означава, че трябва да се осигуряват.

"Това е проблем от години. Винаги ни препращат към Министерството на финансите, когато повдигнем този въпрос", отбеляза инж. Михайлов пред Bulgaria ON AIR.
ИПМ
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #572 Преди 1 година

Мани го Бонбето.Търси пари от ДеМиСА. :D :D Не са ли те точно тия като него да ни докарат до това дередже?Кой разреши без борба да плащаме по 100 и кусур лева всеки месец?Кой отблъсна малките пчелари от Национална програма по пчеларство за да мой да продават само документи?Кой позволява без контролно пръскане?Кой разреши високи квоти на БИО-то?Кой разреши да се внася безмитен мед от Украйна и Китай...и т.н.?Тая лакомия и алчност ще ги погуби от мен да знаеш. :D :D Гледай сега как няма работната група скоро да пусне един много важен документ и догодина ще им гледаме сеира от първия ред. ;) :D :lol:
ИПМ

Мнение #573 Преди 1 година

Докато пишех предишния пост.Рязко ме напъна една мисъл.Дали умишлено нищо не се прави срещу масовото натравяне на пчели от нерегламентирани и регламентирани пръскания за да може да се вкарва пчелен мед от друго място? :lol: :D

Мнение #574 Преди 1 година

Мен ме интересува МФ към кого ги препраща? Едва ли МФ е особенно далеч от Министерство на земеделието, храните и горите.
ИПМ

Мнение #575 Преди 1 година

За какво?Виж,че тия ги интерисува да ли ще има пари само. :D Да ли БИО пари,да ли Национална програма по пчеларство,да ли 6,3 или млад фермер,да ли ДеМиСа,а най ги интерисува пари за опрашване.Ей,кажат ли им няма да има пари за опрашване направо кръв серат. :D :lol: :D :lol: При толкова хранилки кой го интерисува за цената на меда? :D :D :lol: :lol:

Мнение #576 Преди 1 година

Осигуровки блокират достъпа на пчелари до субсидии

Малък брой пчелари имат достъп до европейски средства и ние искаме това да се промени, да стане, както е в други страни членки. Както е например в Полша. Там за собствениците до 80 пчелни семейства не се изисква да имат регистрация като земеделски стопани. Докато тук дори с 20 пчелни семейства се изисква и затова пчеларите не могат да станат бенефициенти.

- Защо това изискване за регистрация затруднява пчеларите?

- Те не желаят да се осигуряват от тази дейност. Голяма част от пчеларите са пенсионери, държавата ги осигурява. Защо е необходимо да има такова изискване към тях, такава пречка? Ефектът за хазната какъв ще бъде?

А една огромна част от пчеларите години наред не участват дори по Националната програма по пчеларство само поради тази причина.

Мнение #577 Преди 1 година

the_real_zis_2020 написа:Осигуровки блокират достъпа на пчелари до субсидии

Малък брой пчелари имат достъп до европейски средства и ние искаме това да се промени, да стане, както е в други страни членки. Както е например в Полша. Там за собствениците до 80 пчелни семейства не се изисква да имат регистрация като земеделски стопани. Докато тук дори с 20 пчелни семейства се изисква и затова пчеларите не могат да станат бенефициенти.

- Защо това изискване за регистрация затруднява пчеларите?

- Те не желаят да се осигуряват от тази дейност. Голяма част от пчеларите са пенсионери, държавата ги осигурява. Защо е необходимо да има такова изискване към тях, такава пречка? Ефектът за хазната какъв ще бъде?

А една огромна част от пчеларите години наред не участват дори по Националната програма по пчеларство само поради тази причина.

Какви осигуровки????? Като нямате право нито на плащания за безработица, нито на болнични нито на нищо! Това е ДАНЪК издръжка на пенсионер! Пък и каква пенсия ще получите на 75 г. възраст с "осигуровка" от 120 лв.? Една тенекия пчелен мед(за 12 м. = 300 кг.) ви върви месечно, само да ви допуснат до най-скапаното пазарче, и да не ви глобяват, че се ползвате от конституционното си право на ТРУД!

Хайде някой пчелар дето се е "осигурявал" да иде в НОИ и да поиска плащания за безработица! Да чуе какво ще му кажат!!
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #578 Преди 10 месеца

Има обявено обсъждане на наредба за директни продажби. С нея не се стимулира пазара на българския производител, а се въвеждат редица нелепи ограничения и административен труд/разходи, достатъчни да се откаже човек. Има срок за обсъждане и той до 08.10.2020! Това е линка за наредбата
https://www.mzh.government.bg/bg/normativni-aktove/proekti-na-normativni-aktove/proekt-na-naredba-za-iziskvaniyata-za-direkt080920/?fbclid=IwAR3aGbE2Xd5OWEPKkBCkyB8TcXhaX6ZZltdUpOEntVniVZFioD98Afi2Yn4

Наредба ще има! За момента ТРЯБВА активност от страна на пчеларите, изразена с няколко думи към посочения адрес. Четете и изпратете възраженията си на този имейл IDimitrova@mzh.government.bg
Ако не днес, то след 2-5-7 години някой може да опре до тази наредба и да си скубе косите. Не е голяма работа и от уважение към пчеларството е необходимо малко внимание. Тъпата новинарска емисия по телевизията ще ви отнеме повече време.

Назад към Политика и законодателство

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 гости