Постоянна Експертна Работна Група

Регистриран: Преди 2 години

Мнение #1 Преди 6 месеца

Здравейте колеги. Отварям настоящата тема като участник във въпросната група към Министерство на земеделието, храните и горите. Идеята е да ви информирам за неща които се случват. Все по-малко време ми остава, но ще се постарая. Можете да ме "разпъвате на кръст", но моля ви не забравяйте че все пак участието ми тук е по мое желание и се старайте да има конструктивна атмосфера за да ни е взаимно приятно.
Благодаря

Мнение #2 Преди 6 месеца

rosty_sz написа:Здравейте колеги. Отварям настоящата тема като участник във въпросната група към Министерство на земеделието, храните и горите. Идеята е да ви информирам за неща които се случват. Все по-малко време ми остава, но ще се постарая. Можете да ме "разпъвате на кръст", но моля ви не забравяйте че все пак участието ми тук е по мое желание и се старайте да има конструктивна атмосфера за да ни е взаимно приятно.
Благодаря

Очаквай неочакваното. :thumbup:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #3 Преди 6 месеца

rosty_sz написа:Здравейте колеги. Отварям настоящата тема като участник във въпросната група към Министерство на земеделието, храните и горите. Идеята е да ви информирам за неща които се случват. Все по-малко време ми остава, но ще се постарая. Можете да ме "разпъвате на кръст", но моля ви не забравяйте че все пак участието ми тук е по мое желание и се старайте да има конструктивна атмосфера за да ни е взаимно приятно.
Благодаря

Давай Рости, аз така и не разбрах какво се случва с таз работна група и какво върши към Министерство на земеделието, храните и горите. Отатък само разни разпри кой къде бил избран и защо. Мен най ме интересува въпроса за пръсканията. Ясно ми е, че няма да се спрат, но ще има ли правила, които да се контролират?
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #4 Преди 6 месеца

Благодаря

Благодаря Рости, нека бъде както казваш. То че ще има негодувание е ясно, но нека бъдем информирани за случващото се, така поне ще можем адекватно да защитаваме позициите си.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #5 Преди 6 месеца

https://youtu.be/hkSzmPnzF-o?list=RDMMhkSzmPnzF-o
Аз като Пророк на Месията само мога да кажа,че станахте смешни вече.Номера няма да ви мине.Иванов още но съм го видел,но ще му кажа какво целите. :D :D :D Рости чудя се ти се при безпаричие как си помисли,че може такова нещо да стане. :D :D :D
п.п.Опозиция съм ти не забравяй. :D :D :D

Мнение #6 Преди 6 месеца

Кой е Месията?
Кой е Иванов?
Кой номер няма да мине?
Какво нещо да стане?
Данчо, ако ще казваш нещо го казвай. Ако си правиш вятър на устата, не ме занивай.

Мнение #7 Преди 6 месеца

Въпросната група все още не е сформирана, защото се чакат организациите които до сега бяха в работна група по Национална програма по пчеларство да си направят "някакъв избор" и да си дадат представителите ако искат да участват. В заповедта сега присъстват имената на 6-те представителя и техните заместници. Всички останали се чакат. Бесни са естествено, и то се вижда. Щом Матеев Велики изпълзя, изтупа се от праха и започна кампания, нещата са ясни. Два три дни преди да изпълзи, призовах всички да забравим различията си на лична основа и да спрем да се делим и се захванем с батака. Да ама НЕ.
Министерство на земеделието, храните и горите ни разрешиха да участваме в оформянето на последния вариант по Национална програма по пчеларство. До понеделник включително се занимавахме с това. Издадохме бързо предложение защото крайния срок за изготвяне е силно наближил и ако не излезе в срок ще загубим еврофинансиране, а това е недопустимо в сегашните условия. Няма да ви давам целия документ, но ще ви кажа на кратко за нашите предложения. Да се вдигне тавана допустимост за техническа помощ, да се включат проби за нозема, да се финансира подвижното на брой изнесен кошер, да се увеличи самоучастието при закупуване на отводки, да се пусне възможност да се заменят части на кошери, да се вдигне тавана за брой кошери при който можеш да участваш в мярката за кошери и детайли за тях и т.н.
Тъй като пръсканията и отравянията са ни тема номер едно, помолихме Министерство на земеделието, храните и горите да започнем заедно с разглеждането на Национална програма по пчеларство и този въпрос, защото сезона наближава много и отново ще бъдем пръскани безконтролно.
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #8 Преди 6 месеца

Proekt4ence_na_NPP_2020-2022_g._31_01_19.doc
(172 KiB) Свалено 102 пъти
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #9 Преди 6 месеца

Може ли такова нещо да не знаеш кои са тия. :D :D :D Те са най извсестните в държавата ти да не ги знаеш. :D :D :D
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #10 Преди 6 месеца

rosty_sz написа:....

Рости имам един въпрос: Защо по "Мярка А, Дейност 1. Подпомагане на закупуването на техническо оборудване при първичния добив и обработка на пчелния мед" право на помощ да имат само регистрираните Земеделски Производител и юридически лица? Другите пчелари, защо да нямат достъп до това? И като цяло, целия този проект е насочен именно към Земеделски Производител и фирмите. Извинявай, но такива неща са в основата да сме разединени и да продължаваме да сме така.
За да не съм голословен ще дам пример с мен. Бачкам към две фирми, плащам данъци на държавата толкова, че да храня едно малко 8 членно циганско семейство, трябва ли да се регистрирам като Земеделски Производител, да плащам още данаци, за да получа някаква помощ за модернизация, лабораторно изследване или каквото и да било, което е достъпно за другите?
Мен лично не ме еве за помощи и т.н., но ...
Въобще реформата във сектора не трябва да е насочена към Държавата с думата "дай", защото аз както го виждам това целия проект е окачествен с тая дума.. :(
Толкова ли няма, добре действащи организации и системи на работа в страните от Европейския съюз, че да се погледне как е организаиран сектора в една Полша примерно, или една Германия?
Не знам, може би защото, се старая да стоя настрана от тези полемики и бъркам някъде, но.... :(
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Назад към Политика и законодателство

Разглеждащи този форум: и 1 гост