Постоянна Експертна Работна Група

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #401 Преди 4 месеца

Дака, за малко да те стигна, ама ти нали крупно ги смяташ от Бояна и Еленските...
Мое да пусна една снимка на 200-300 кила у бурканя, ама те бурканите беа продадени " на зелено", та все ще е рапидно-солароидно откъм цвят... :whistle:
Е, от имане къща не пада, де. :thumbup:
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #402 Преди 4 месеца

morriddin написа:Дака, за малко да те стигна, ама ти нали крупно ги смяташ от Бояна и Еленските...
Мое да пусна една снимка на 200-300 кила у бурканя, ама те бурканите беа продадени " на зелено", та все ще е рапидно-солароидно откъм цвят... :whistle:
Е, от имане къща не пада, де. :thumbup:

Няма как да ме стигнеш като съм след теб.Аз изгорях на Златарица как и си предположих в началото на сезона. ;) :D

Мнение #403 Преди 4 месеца

Ам, ко тогива ми са киприте "софийската група"?
Верно, че съм далек от Филибето, ама ша ва слоя у задното джоб... :D
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #404 Преди 4 месеца

morriddin написа:Ам, ко тогива ми са киприте "софийската група"?
Верно, че съм далек от Филибето, ама ша ва слоя у задното джоб... :D

:lol:
Наздраве! :thumbup:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Мнение #405 Преди 4 месеца

morriddin написа:.....това са предприемачи, .....

Те поне предприемачи да бяха, па то живи гъзолизци. Че му е малък корема на Матеев, зарад туй търси два стола да поседне. Легални, щото закона ни такъв - те и апартаментаджийте легални се оказаха.

Мнение #406 Преди 4 месеца

nikawr написа:Рости, колегата отговори преди пет месеца какво представлява нашата пчеларска програма, какво да добавя повече....
Уж целим обединяванена сектора, а излиза че аз с регистриран пчелин и 50 семействаа не съм пчелар, но пък ме задължават да се регистрирам! ОК, съгласен съм да се регистрирам и го направих, това е пътя, но какво от това, какво? Едно голямо НИЩО! Айде да се спра да пиша малко, че ще си разваля вечерта!

Не знам от къде, размишлявайки в духа на програмата, излиза че с 50 кошера не си пчелар. Точно обратното. Имаш достъп до всички мерки.
На Друмев отговарям с предложенията, които завърших току що и утре изпращам,а в сряда защитавам.
Становище на Г.docx
(18.03 KiB) Свалено 18 пъти
Контакт:

Мнение #407 Преди 4 месеца

rosty_sz написа:Не знам от къде, размишлявайки в духа на програмата, излиза че с 50 кошера не си пчелар. Точно обратното. Имаш достъп до всички мерки.

Като какъв, като ЕТ, Земеделски Производител, или като обикновен Български данъкоплатец???
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #408 Преди 4 месеца

rosty_sz написа:
Изпратихме много силно аргументирано искане за деминимис преди две-три седмици. В неформален разговор ми беше казано, че няма да ни дадат.
Започваме подготовка по писмо до работната група по новата ОСП за искане за директно подпомагане в пчеларството. Знаете че съм против това, но мнозинството искат точно това. Ще ми е интересно какво смятате вие?

Твърдо против всякакви субсидии!
Ще ни плащат и ще ни тровят. Тва е се едно да ти дам три иляди лева и да ти напрая главъта мека след тва. В съдъ нали толкоз дават :D .
За кво са ти деминимиси, кат няма да имаш пчели?! Но това не го разбираме пчеларите дет си кютаме нейде из балкана дет го няма т.н интензино земеделие. А и Жиката го каза преди време "Може да решава тоя дет има пари ! Ти кат нямаш пари, кво ще решаваш връмугу !?" Па и Матейко и той даде гъзнен и му клепнаа ушите ем пари въртеше :D
Е те тъй тя, земеделието се дели на две, чорбаджии и мазохисти :eek:
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Контакт:

Мнение #409 Преди 4 месеца

Remi написа:Твърдо против всякакви субсидии!
Ще ни плащат и ще ни тровят. Тва е се едно да ти дам три иляди лева и да ти напрая главъта мека след тва. В съдъ нали толкоз дават :D .
За кво са ти деминимиси, кат няма да имаш пчели?! Но това не го разбираме пчеларите дет си кютаме нейде из балкана дет го няма т.н интензино земеделие. А и Жиката го каза преди време "Може да решава тоя дет има пари ! Ти кат нямаш пари, кво ще решаваш връмугу !?" Па и Матейко и той даде гъзнен и му клепнаа ушите ем пари въртеше :D
Е те тъй тя, земеделието се дели на две, чорбаджии и мазохисти :eek:

За съжаление субсидиите са неизбежни, тъй като сме си врътнали дупето към Еврогейския съюз, и без тях няма начин в момента да сме конкурентно способни в земеделието, тъй като в Съюза това със субсидиите е най-голямата далавера! Въпроса е, че за пчеларството в БГ никой от управниците не дава пари, защото далаверата е нищожна, и най-вече защото сме разделени и нямаме единна браншова организация, която да представлява всички пчелари без значение дали е с 1 или 1000 кошера. Колкото до Деминимис, това е смешно и даже обидно, но вместо да се влеят тези пари в търсене на причините за смъртността, те се раздават на пчеларите, които от своя страна подскачат от радост, че са избили някой лев да си платят част от осигуровките, а "водачите" се бият в гърдите колко много са постигнали, и догодина всичко се повтаря.... тъжна родна картинка просто, до болка позната на всички нас!
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #410 Преди 4 месеца

Търпени Другари и Другарки.Още малко остана.Сега като се чуе ,че от фуража идва заразата свинска чума и дойде 2020г всичко ще стане в норм. :D :D :lol: Проблема ще е само един тогава.Ниска изкупна цена на БУКЕТА. :D :lol:
п.п.Правете овошни градини там ще е далаверата. ;) :lol: :D

Назад към Политика и законодателство

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости